يكشنبه 11 خرداد 1399 - 11:10
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

نظام پيشنهادات

 

سيد داوود تديني

 

7 راه حل براي رضايت از كار و شغل

 

 هر كس كه دو روزش يكسان باشد زيان ديده است

رسول اكرم حضرت محمد(ص)

 

1-    بخواهيد كه در كارتان شاد باشيد: شادي تا حد زيادي يك انتخاب است. داشتن بهترين مدير آرزوي همه است ولي بپذيريد كه شايد اينطور نباشد. بنابراين درباره كارتان بصورت مثبت فكر كنيد. هر برداشتي نسبت به شغل محصول افكار است و از آنجايي كه شما در كنترل كامل افكارتان هستيد در واقع در كنترل برداشتان هستيد. روي جنبه هايي از كارتان كه به آن علاقه داريد، انگشت بگذاريد.

2-    براي حرفه اي شدن تلاش كنيد: شما حتما برنامه اي براي پيشرفت شغلي خود برداريد. حالان اين راهها را هم امتحان كنيد:

-        كارهايي را كه انجام مي دهيد با يادداشت برداري بررسي كنيد و آن را (حتي اگر شده براي يك ساعت در روز) تمرين كنيد. با علاقه مندي به كارتان و دانسته هايي كه بدست آورده ايد يك تمايل طبيعي براي پرشور بودن خواهيد داشت.

-        فكر نكنيد به يك تعداد كار مشخص، محدود هستيد. نبايد خودتان رامحصور كرده و كارايي كمتر از قابليت تان داشته باشيد. توانايي هايتان را به كار بگيريد و آن را توسعه دهيد.

-        ايده هايي را كه در طول سال ها ياد گرفته ايد ، بنويسيد. تغييرات در جريان كاري را دنبال كنيدو هميشه در مورد آخرين رويه ها و تغييرات حوزه كاري روزآمد باشيد. اگر ايده هايتان مي تواند به سازمان كمك كند، پس آنها را تا حد ممكن به كار بگيريد.

3-    خودتان و كارتان را قبول داشته باشيد: مهم نيست كه شما يك مستخدم هستيد يا رييس يك مجموعه. قبول داشتن كاري كه انجام مي دهيد و احساس رضايت از آن، نخستين قدم رضايت شغلي است. وظايفتان را به بهترين نحو انجام دهيد و هميشه بدنبال كيفيت باشيد. در پايان روز تصور اينكه بهترين كار را ارائه داده ايد به شما حس غرور و رضايت مي دهد.

4-    از قضا مرغ خود شما غاز است نه مرغ همسايه! بيشتر غيرحرفه اي ها فكر مي كنند محيط هاي كاري ديگر بهتر است. بنابراين هميشه يك غيرحرفه اي باقي خواهند ماند. حساب شده و با تجربه عمل كنيد. شما مي دانيد مرغ خودتان پروار و عالي است و مجبور نيستيد براي بهتر از آن در خانه همسايه جست و جو كنيد. وقتي تمام فرصت هايي را كه نياز داريد در سازمان خودتان هست، پس براي يافتن آن خلاق باشيد و نگاه توام با حسرت به محيط هاي ديگر را متوقف كنيد.

ادامه دارد...

و من الله التوفيق و عليه التكلان

 

سه‌شنبه 11 مهر 1391 - 10:34


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری