سه‌شنبه 8 مهر 1399 - 9:2
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

داود خسروي

 

هراس دشمنان از گسترش اسلام و قرآن

 

گزارشي از رونمايي 5 اثر هنري در مرکز بسيج رسانه ملي

به گزارش خبرگزاري فارس، در اين مراسم که حجت الاسلام و المسلمين موسوي مقدم قائم مقام رسانه ملي، علي اصغر جعفري مشاور رئيس سازمان و رئيس مرکز بسيج صداو سيما و شماري از بسيجيان، جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس شاغل در اين سازمان حضور داشتند، نرم افزار چند رسانه‌اي «جنگي که بود، جنگي که هست» و کليپ‌هاي «قرن محمد (ص)»، «مشرق جان»، «پلاک عاشقي» و «نخل سبز» که تمامي آنها در بسيج رسانه ملي طراحي و توليد شده‌اند، هم‌زمان با سالروز ولادت امام رضا(ع) رونمايي شد.

همچنين در ادامه اين برنامه از همسران جانبازان رسانه ملي که داراي مجروحيت بالاي 70 درصد دارند، تجليل شد.

در اين مراسم علاوه بر سخنراني قائم مقام صداوسيما و جعفري رئيس بسيج رسانه ملي، حجت الاسلام و المسلمين شهاب مرادي کارشناس مذهبي با اشاره به حديثي از امام رضا (ع) که قلب انسان اقبال و ادبار دارد گفت: بايد به اقبال و ادبار قلب در برنامه‌سازي‌هاي تلويزيوني توجه داشت و تلاش شود که در برنامه سازي نشاط و رقت قلب مردم زياد شود.

مديحه سرايي حاج سعيد حداديان به مناسبت ميلاد امام رضا (ع) و پخش نماهنگ از ديگر بخش هاي اين مراسم بود.

قائم مقام صداوسيما: ترس از گسترش اسلام و قرآن، مهمترين دليل اهانت اخير است

موسوي مقدم، قائم مقام سازمان صدا و سيما در اين مراسم گفت: هدف از اهانت به پيامبر(ص)، جلوگيري از گسترش اسلام و آموزه‌هاي قرآني است.

موسوي مقدم در مراسم تجليل از همسران جانباز رسانه ملي، با محکوم کردن اهانت به پيامبر عظيم الشأن اسلام (ص) افزود: با توجه به گسترش روزافزون آموزه‌هاي قرآني دشمنان تلاش مي‌کنند با اقدامات موهن مانع پيشرفت اسلام شوند ولي بايد بدانند که چراغ ارزش‌هاي توحيدي خاموش شدني نيست.

وي با اشاره به اينکه با اين اهانت، جهان اسلام به نقطه انفجار رسيده است ادامه داد: اگر روح حاکم بر جهان اسلام متوجه به قرآن باشد نه تنها گزندي به ارزش‌هاي ديني ما وارد نمي‌شود بلکه روز به روز بر تعالي و جلوه‌گري آن افزوده مي‌شود و نور عالم تاب اسلام و پيامبر(ص) با اين توهين‌ها خاموش شدني نيست.

قائم مقام صدا و سيما همچنين با گراميداشت هفته دفاع مقدس گفت: اميدواريم بتوانيم از سرمايه‌هاي عظيم دفاع مقدس بهره‌مند و قدردان آن باشيم.

موسوي مقدم افزود: در نگاه انسان هاي با تقوا، عالم به دين و مجاهدان در راه خدا امتياز دارند زيرا بالاترين ارزش نزد خداوند جهاد در راه خداست و کساني که در اين شعاع قرار مي‌گيرند اعم از خانواده شهدا و ايثارگران از حرمت بيشتري برخوردارند.

وي گفت: ما خيلي از وظايف خود را درباره جانبازان و شهدا انجام نداده‌ايم و در برخي موارد کاستي داريم.

رئيس مرکز بسيج صداوسيما: امروز جهان، پيام انقلاب اسلامي را درک کرده است

رئيس بسيج رسانه ملي گفت: رسانه ملي امروز رسانه قدرتمندي است، لذا بايد از همه ظرفيت‌هاي رسانه براي تبليغ دين و رساندن پيام اسلام بهره بگيريم.

علي اصغر جعفري در ادامه اين مراسم با تبريک سالگرد ولادت امام رضا (ع) و گراميداشت هفته دفاع مقدس افزود: هفته دفاع مقدس هفته تجليل از ايثارگري، سرافرازي و بزرگي ملت ايران است.

وي گفت: ما امروز وارث بيش از 300 هزار انسان بزرگي هستيم که خونشان را براي تجلي دين خدا و انقلاب اسلامي فدا کردند.

رئيس بسيج رسانه ملي در ادامه جانبازان را آينه تقوا، مردانگي، دينداري و شجاعت دانست و گفت:  افتخار جانبازي، افتخار بزرگي است و امروز بخش اعظمي از جامعه ما به اين افراد ارادت ويژه دارند.

جعفري با اشاره به فعال بودن بيش از 4 هزار نيروي رزمنده و جهادي در صدا و سيما افزود: شمار جانبازان 70 درصد رسانه ملي حدود 40 نفر است که تلاش مي شود بسيج رسانه از حضور و ظرفيت اين عزيزان در بخش هاي مختلف بهره مند شود.

وي با اشاره به مراسم تجليل از همسران جانبازان رسانه ملي گفت: از سال گذشته اين رسم مبارک در بسيج رسانه ملي آغاز شده است و هرساله شماري از همسران جانبازان رسانه تجليل مي شوند.

مشاور رئيس سازمان صداوسيما افزود: ما وظيفه داريم از صبوري، ‌بردباري و مجاهدت هاي خاموش همسران جانبازان تجليل کنيم و اين مراسم بهانه اي براي عرض احترام به آنان است که اميدواريم در سالهاي آتي با شکوه تر ادامه يابد.

 

 

 

وي در ادامه با اشاره به ساخت فيلم موهن درباره پيامبر اسلام (ص) گفت : اميدواريم هتاکان در مقابل دين اسلام سر تسليم فرود آورند و يقيناً در آينده شاهد سربلندي بيش از پيش اسلام خواهيم بود.

جعفري افزود: امروز بيداري اسلامي در ميان امت اسلام در حال گسترش است و خوشحال هستيم که جهان، پيام انقلاب اسلامي و امام خميني (ره)‌، رزمندگان و جانبازان ايران اسلامي را درک کرده است.

بر اساس گزارشات تکميلي، محتواي نرم افزار چند رسانه‌اي «جنگي که بود، جنگي که هست» تاريخ جنگ، بلد راه (بيانات امام خميني (ره ) و رهبر معظم انقلاب اسلامي)، راه آسمان (صدها وصيت نامه شهدا و معرفي شهداي رسانه)، سرداران (آشنايي با سرداران جنگ سخت و جنگ نرم)، شهيدان زنده، گنجينه (عکس هاي به ياد مانده جنگ، نوحه ها و سرودهاي زمان جنگ تحميلي و بخش هايي از مکالمات بي سيمي) و لشکر نقره‌اي است.

همچنين شعر نماهنگ قرن محمد (ص) را محمد کاظم کاظمي شاعر افغان سروده و مصطفي محدثي خراساني نيز تغييراتي در آن اعمال کرده است.

مشرق جان هم تکميل مطلع شعر رهبر معظم انقلاب اسلامي  که پس از فراخوان بين شعرا و دريافت بيش از 200 شعر در نهايت سروده اي از  مصطفي محدثي خراساني برگزيده و به نماهنگ تبديل شد. اين اثر زيبايي است که براي جانبازان سروده شده است و عليرضا شهاب خوانندگي‌اش را بر عهده داشته و پدرام کشت‌کار آهنگساز آن است.

پلاک عاشقي با موضوع دفاع و ايثار با شعري از محدثي خراساني، آهنگسازي محمدرضا چراغعلي و به خوانندگي قاسم افشار است.

آثار فوق به منظور پخش در اختيار کليه شبکه‌هاي راديويي و تلويزيوني استاني و سراسري قرار گرفته است.

 

سه‌شنبه 11 مهر 1391 - 9:7


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری