سه‌شنبه 17 تير 1399 - 21:9
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

پايگاه مقاومت بسيج سازمان تبليغات اسلامي

 

تجمع جامعه قرآني کشور در اعتراض به هتک حرمت پيامبر(ص)

 

 جامعه قرآني كشور در اعتراض به هتك حرمت صورت گرفته در يك فيلم آمريكايي به ساحت پيامبر اعظم(ص) تجمعي را با حضور قاريان، حافظان، استادان، پژوهشگران، مديران و فعالان قرآني در روز پنج‌شنبه 30 شهريور در ميدان فلسطين تهران، مسجد اما صادق(ع) برگزار كردند.

در اين مراسم که باحضور جمعي از امت حزب الله درصحن مسجد جامع امام صادق در ميدان فلسطين برگزار شد، لاله افتخاري نماينده مجلس با محکوم کردن اين فيلم موهن گفت: دل هر انسان آزاده‌اي از اين اهانت به درد مي‌آيد و انسان در مقابل پيامبر اکرم(ص) و نائب برحق ايشان خجالت مي کشد. ما شرمنده ايم از اينکه هستيم و اين اقدامات صورت مي‌گيرد.

وي با بيان پيشينه تاريخي از آزار و اذيت‌هايي که کفار نسبت به حضرت محمد(ص) روا مي‌داشتند افزود: همه اينها درحالي است که ايشان پيامبر رحمت و وجودش پاکي است. سراج منير او روشنگر راه روشنگران است. پيامبر همه خوبي‌ها را يکجا در خود گرد آورده است.

افتخاري اضافه کرد: ما همواره شاهد اين جسارت‌ها بود‌ه‌ايم و مستکبران عالم هم مي‌خواهند يک فضاي غبار آلود بوجود بياورند تا در اين فضا به اهداف خود برسند.

وي با اشاره به تحريم ايران، گفت: بايد از تاريخ درس گرفت و وقايعي مانند کربلا هميشه براي ما درس آموز بوده‌اند. امروز هم شاهد هستيم دشمنان قسم خورده ما که پيروزي انقلاب را ديدند و علي رقم اينکه جنگي 8 ساله را به ما تحميل کردند و به نتيجه اي نرسيدن، روبه جنگ نرم آورده اند اما آنان نمي دانند که همه اين تحريم ها و تلاش هايشان منجر به اين شده که نظام ما بيمه شده است.

افتخاري ادامه داد: آنها اگر بخواهند همين شيوه را ادامه دهند ما به تمام منافع آنها درتمام نقاط جهان حمله مي کنيم.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي با اشاره به افزايش تعداد شبکه هاي فارسي زبان که عليه ايران برنامه پخش مي کنند، گفت: آنها تلاش مي کنند که صداي حق ما به گوش جهان نرسد اما به حمد الله اين نقشه هاي آنها هم شکست خورده است. در جريان اجلاس عدم تعهد تلاش کردند نگذارند چهره هاي برجسته جهاني به اين اجلاس بيايند و وقتي همه آمدند حرف هاي ديگري زدند.

افتخاري گفت: دشمني که اين طور شکست خورده وهر روز ضربه مي بيند مطمئن باشيد باز هم درصدد اين کار بر مي آيند و قصد ضربه زدن به نظام مارا مي کند.

وي در پايان پيشنهاد داد کالاهاي کشور هاي خارجي توسط کشور هاي اسلامي تحريم شود.

در اين برنامه همچنين حجت السلام محمدي معاون قرآني وزارت ارشاد در سخناني ضمن محکوم کردن جسارت به ساحت پيامبر، به واکاوي اهميتي که آيه "وان يکاد" براي مسلمانان دارد پرداخت و گفت: در اين ايه خداوند تاکيد دارد که دشمنان هميشه و تا روزي که باشند به اهانت به اسلام و پيامبر ادامه مي دهند و اين جنگ که جنگ تمام عيار که ميان حق و باطل است تا ابد ادامه دارد.

محمدي اقدام اخير در ساخت فيلم موهن به پيامبر را بخشي از يک سناريو چند لايه که هدفش ضربه زدن به ثقلين است، عنوان کرد و گفت: آنها مي خواهند قرآن و عترت را از هم جدا کنند پس ما هم بايد هم کتاب خدا را تعظيم کنيم و هم عترت را. اين هم که گفته مي شود آنها دست از کار خود بر مي دارند يک فکر واهي ا ست.

وي افزود: بزرگ ترين مشکل غرب درحال حاضر اين است که گروه گروه از روشنفکرانش به سمت اسلام مي آيند و اين نشان مي دهد که نظام غرب به بن بست رسيده است. امروز غرب تمام ارزش هي خودش را لگد مال شده زير پاي اسلام مي بيند وبه همين خاطر به استيصال رسيده و به ساحت پيامبر جسارت مي کند.

اين مقام مسئول در وزارت ارشاد لزوم 4 لايه وحدت شامل وحدت اهل ايمان، وحدت اهل اسلام، وحدت اهل اديان و وحدت اهل کتاب را ضروري دانست و ابراز اميدواري کرد: آرزوي امام راحل براي تشکل حزب مستضعفي درسراسر جهان به زودي محقق شود.

وي همچنين اعتراضات صورت گرفته به اين فيلم موهن را درجوامع اسلامي بسيار ارزشمند توصيف کرد و از 110 طرح وزارت ارشاد براي مقابله با اسلام ستيزي و ايران ستيزي سخن گفت و ابراز اميدواري کرد همه اين طرح ها به مرحله اجرا درآيد.

حجت السلام محمدي همچنين گفت: امسال کليه جشنواره هاي ما در وزات ارشاد که 32 عنوان است با بخش ويژه پيامبر اعظم برگزار مي شود همچنين يک آلبوم قرائت رحمت اللعالمين با هکاري صدا وسيما در دست تهيه است و به زودي هم مسابقه حفظ سوره حمد برگزار مي شود.

در پايان اين تجمع اعتراضي بيانيه اي درمحکوميت اقدام موهن درساخت و نمايش اين فيلم جسارت آميز به ساحت پيامبر درمحوطه بيروني مسجد جامع امام صادق(ع) قرائت شد. متن اين بيانيه به شرح زير است:

«اعوذ بالله من‌الشيطان‌الرجيم»

«بسم‌الله الرحمن‌الرحيم»

يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ إِنَّا أَرْسَلْنَاكَ شَاهِدًا وَمُبَشِّرًا وَنَذِيرًا، وَدَاعِيًا إِلَى اللَّهِ بِإِذْنِهِ وَسِرَاجًا مُّنِيرًا(احزاب 15 و 46)

يك‌ بار ديگر دست پليد شيطان از آستين ايادي صهيونيزم و استكبار در آمد و با بي‌حيايي تمام ديوانه‌وار با اهانت به ساحت شريف‌ترين، امين‌ترين، مهربان‌ترين و پاك‌ترين مخلوقات الهي، ماهيت پليد و شيطاني خود را به نمايش گذاشت و ننگ و ذلت ابدي را براي خود ثبت كرد.

اگر چه اين عمل احمقانه و ديوانه‌وار، آن هم در اين برهه حساس از تاريخ تمدن اسلامي و بشريت، معياري گوياست براي مسلمانان به پا خاسته در بيداري اسلامي كه براي شناخت دشمنان واقعي مسلمانان و اذناب و دست‌نشاندگان آنان حتي در ميان خود مسلمانان كه آنان كه با سكوت خود در چنين زماني به اهداف شوم صهيونيسم و استكبار درمانده كمك مي‌كنند و از اين جهات، به عنوان يك عامل مثبت در روند بيداري اسلامي و بلكه بيداري بشريت به حساب مي‌آيد، اما واقعيت تلخ ديگر آن است كه نشانگر عمق انحراف،‌ استكبار و غيظ و دشمني ايشان با ارزش‌هاي الهي است.

اهانت به اسوه تمامي حسن‌ها و برگزيده تمامي آدميان كه خداوند متعال او را صاحب خلق عظيم دانسته و به مصداق «لولاك لما خلقت الافلاك» او را بهانه خلقت ناميده است، اهانت به قرآن است كه مي‌فرمايد: «لَقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِّمَن كَانَ يَرْجُو اللَّهَ وَالْيَوْمَ الْآخِرَ وَذَكَرَ اللَّهَ كَثِيرًا»، و اهانت است به شعور يك و نيم ميليارد مسلمان و ميلياردها انسان آزاده ديگري كه در طول تاريخ، اين انسان والا و بهانه خلقت را به نيكي‌هايش و مهرباني و محبتش ستوده‌اند.

و اينك سردمداران و مدعيان مديريت جهاني و دفاع از حقوق بشر به بهانه دروغين آزادي بيان، از اين عمل نفرت‌انگيز دفاع مي‌كنند.

البته بايد دانست كه چنين رفتارهايي از دشمن، نشان از استيصال و دست‌پاچگي آنان در مقابل بصيرت روزافزون مسلمانان و حركت رو به رشد بيداري اسلامي و بلكه بيداري جهاني است، طوفاني كه مي‌رود تا به فضل الهي، كاخ‌هاي رهبران را يكسره بر سر آنها ويران نموده و زمينه حكومت عدل الهي را در سراسر جهان فراهم سازد.

جامعه قرآني ايران كه در تمامي تحولات سال‌هاي اخير، پشت سر پيشواي حكيم مسلمانان، حضرت آيت‌الله‌العظمي امام خامنه‌اي (مدظله‌العالي) و بر اساس فرمان معظم‌له سعي در ايفاي نقش فعال در جامعه و گسترش بصيرت قرآني جامعه داشته است، با حضور فعال خود در اين آوردگاه جديد، بر مواردي تأكيد مي‌كند.

1ـ اردوگاه ضدانساني و الهي غرب، با طراحي صهيونيزم و پشتيباني شيطان بزرگ، آمريكاي جنايتكار پس از يأس از لشكركشي‌هاي احمقانه و تحريم و تهديدهاي رنگارنگ، براي تحقق اهداف شوم خود و سيطره بر تمامي جهان، از آنجا كه ارزش‌هاي الهي و اعتقادات پاك و خالص اسلامي را مهم‌ترين مانع در تحقق اهداف شوم‌شان شناخته‌اند، از چندي پيش به تقدس‌زدايي از سمبل‌هايي با ارزش و مقدسات اسلامي روي آورده‌اند، تا شايد محوريت اين وديعه‌هاي الهي كه مايه وحدت مسلمانان هستند را مخدوش كرده و زمينه ‌تفرقه و تشتت جهان اسلام را فراهم آورند، از اين رو حضور يكپارچه و موضع‌گيري حكيمانه و تظاهرات و محكوم نمودن اين جريان صهيونيستي در اين برهه حساس وظيفه آحاد مسلمانان است كه به هيچ‌وجه نبايد مورد غفلت قرار گيرد.

2ـ ما از تمامي مسلمانان فرهيخته، دولتمردان مسلمان و به ويژه مسئولان قضايي و ديپلماسي جمهوري اسلامي مي‌خواهيم كه با تبيين مواضع برحق مسلمانان در تفاوت ميان ادعاي دروغين دفاع از آزادي بيان و آزادي اهانت به پيامبران عظيم الشأن الهي، با طرح دعاوي حقوقي و دفاع از ساحت نوراني تمامي پيامبران الهي و مقدسات تمامي ملل دنيا، مجامع حقوقي جهان را وادار به وضع و تصويب قوانين بازدارند از چنين رفتارهايي كه باعث ايجاد بحران‌هاي جهاني مي‌شود، بنمايند.

چراغ پرفروغ هدايت نبوي كه به رسالت الهي مؤيد است و شاهد و مبشر ابدي هدايت بشريت است، با پف كردن چند بازيچه صهيونيست خفاش‌صفت، كه غرق در تاريكي‌هاي جهل و كفر خود هستند، هرگز خاموش نخواهد شد، بلكه بر اساس وعده‌هاي الهي، هر روز پرفروغ‌تر خواهد شد و اكراه و عصبانيت مشركان و كافران هم نه تنها تأثيري در آن هدايت الهي نخواهد داشت، بلكه قطعاً به تحقق وعده‌هاي الهي كمك خواهد كرد.

«يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ»

«هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ»

 

 

شنبه 1 مهر 1391 - 11:27


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری