شنبه 10 خرداد 1399 - 4:44
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

اميد زماني

 

کارنامه نشر سوره مهر در شاخه موسيقي با موضوع آموزش

 

- رديف موسيقي دستگاهي ايران

برونونتل/علي شادکام/اول/ 328/ وزيري بلند

در اين کتاب چند مطالعه مستقل اما مرتبط با يکديگر که درباره رديف و مسائل مربوط به آن تهيه شده­اند، در کنار هم گنجانده شده است.

- فن نواختن پيانو

گيورکي ساندور/ بهزاد تاهبارزاده/اول/ 294/ خشتي

کتاب با موضوع آموزش و روش­هاي نوازندگي پيانو و در حيطه موضوعي حرکت، صدا و بيان موسيقايي منتشر شده است. ترجمه و ويرايش اين کتاب طبق گفته مترجم 9 سال پيش به انجام رسيده است.

- حل المسائل بالس و آوازهاي داده شده

تئودور دوبوا/ محسن الهاميان/دوم/ 109/ رحلي

- هارموني کاربردي

نيلکاي ريمسکي کورساکف/وارطان ساهاکيان/سوم/ 156/ وزيري

کتابي آموزشي که براي هنرجويان مقطع ليسانس و فوق ليسانس رشته آهنگسازي تهيه شده است. اين کتاب مطابق برنامه آموزش موسيقي کنسرواتوار سن پطرزبورگ و ديگر آکادمي­هاي موسيقي اواخر قرن نوزدهم تاليف ريمسکي کورساکف مي­باشد.

- نگرش کلاسيک به هارموني و پيانوي جَز

دامينيک الديس/ امين هنرمند/اول/240/ رحلي

تلاشي از سوي دامينيک الديس به منظور ارائه شيوه­اي سيستماتيک در نوازندگي پيانوي جز و همچنين ايجاد نگرشي پيرامون هارموني، فرم و اصول ساختاري اين نوع موسيقي که نتيجه تجربيات و مطالعات وي در اين حوزه است.

- دف و دف نوازي

احمد خاک طينت/اول/ 212/ رحلي

پرداختي به تاريخ دف و دف نوازي قبل و بعد از اسلام، فرهنگ دف نوازي در ايران و جهان اثرات روحي و رواني نواختن دف مراحل ساختن انواع دف و آموزش صحيح به دست گرفتن دف به همراه طريقه نواختن و نت نويسي از مطالب اين کتاب است.

- کوتاهترين راه در نوازندگي پيانو

کارل لايمر، والتر گره کين/ محسن الهاميان/دوم/ 198/ رحلي

نويسنده کتاب از مربيان نام آشنا در نوازندگي پيانو است و در اين فن داراي شيوه­اي مخصوص به خود مي­باشد. کتاب حاضر درباره آموزش و فن نوازندگي پيانو به روش لايمر مي­باشد که به همراه پارتيسيون­هاي مصور و متن ارائه شده است. شيوه­هاي تربيت گوش موزيکال، تمرين­هاي مختلف، تفاسير موسيقي، اهميت تمرين و ممارست، تکنيک­هاي نوازندگي، ريتم، ديناميک، پدال و ديگر مسايل نواختن پيانو و ديگر مطالب آموزشي محتواي اين کتاب را در برمي­گيرد.

- از متد ارف تا چهارگاه (ج1)

مهدي آذرسينا/اول/ 72/ خشتي

متد ارف يکي از متدهاي رايج در حوزه موسيقي کودک در دنياست که در اين کتاب براي دستگاه­هاي ايراني بومي شده است. در اين متد عناصري مثل بيان، آواز، ريتم و حرکت مبنا قرار مي­گيرند که با گرايش به موسيقي، مهارت­هاي شنيداري و رفتاري کودکان را تقويت مي­کند. استاد مهدي آذرسينا نتيجه 35 سال آموزش موسيقي به کودکان را در اين کتاب براي آموزگاران موسيقي کودکان ارائه کرده است.

- از متد ارف تا چهارگاه (ج2)

مهدي آذرسينا/اول/ 76/ خشتي

جلد دوم مجموعه آموزش موسيقي به کودکان از طريق متد ارف که در کنار سادگي و رواني ملودي­ها براي فهم کودکان از ملوي­هاي ناب ايراني نيز بهره برده است. شيوه­اي که در کتاب آمده قابل استفاده براي سازها و دستگاه­هاي موسيقي ايراني و موسيقي­هاي محلي همراه با شعرهاي کودکانه است. تا جايي که مي­توان از تار، سه تار، تنبک و حتي ساز زهي آرشه­اي مثل کمانچه هم براي آموزش استفاده کرد.

- بخوان با من، بساز با من 1 و 2

سودابه سالم/سوم/52/ خشتي

اين کتاب الگويي براي استفاده کودکان، مربيان، والدين و علاقمندان به آموزش موسيقي کودکان است. سودابه سالم با بهره گيري از تصاوير و اشکال، در کتاب سعي دارد که بچه­ها را با الفبا و آلات موسيقي آشنا کند.

- آموزش تحليلي تصنيف خواني در موسيقي دستگاهي ايران

منصور اعظمي کيا/اول/ 189/ رحلي

در اين کتاب نويسنده با بهره گيري از تجربه شخصي سال­ها تدريس آواز با استفاده از روش منطقي و عملي به آموزش تصنيف خواني مي­پردازد به طوري که هنرجويان ضمن درک وسيع­تر ساختار تصنيف و ضربي، با سهولت بيشتري تلفيق ضرب و آهنگ آنها را درک مي­کنند.

- صد و يک پيش درآمد

ارشد طهماسبي/اول/208/رحلي

ارشد طهماسبي و عليزاده اولين موسيقي دانان ايراني هستند که دو نوازي تار را اجرا کردند. کتاب صد و يک پيش درآمد نوشته ارشد طهماسبي، در پيش درآمدهايي چون شور، ابوعطاه بيات ترک، افشاري، دشتي، سه گاه، چهارگاه، ماهور، همايون، شوشتري، بيات اصفهام، نو او راست پنج گاه تهيه و تدوين شده است. امانت داري و نت نگاري دقيق نويسنده از ويژگي­هاي اين کتاب است.

- آهنگ سازي و آوازخواني به زبان ساده

حسن زندباف/اول/156/وزيري بلند

موضوع اين کتاب آهنگ سازي و آوازخواني است و روش آن براساس گفت و گوي يک عالم با شاگرد است و همين امر به ساده نويسي کتاب کمک کرده است. نويسنده هدفش را از نگارش کتاب اين گونه بيان مي­کند که مي­خواهد به شکل ساده مسائل عملي سخت و دشوار را به همراه خاطرات روحي و رواني که ممکن است براي جامعه آهنگ ساز به وجود مي­آيد مطرح سازد.

- آيين دف نوازي 1

مهرداد کريم خاوري/دوم/216/ خشتي  

 - آيين دف نوازي 2

مهرداد کريم خاوري/اول/152/ خشتي 

 

 

 

 

 

 

 

سه‌شنبه 21 شهريور 1391 - 13:8


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری