يكشنبه 11 خرداد 1399 - 9:7
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

اميد زماني

 

کارنامه نشر سوره مهر در حوزه سفرنامه

 

 

- سنگ در سرزمين آينه­ها

نويسنده: آرش شفاعي/نوبت چاپ: اول/تعداد صفحه: 88/ قطع: رقعي

قلم و کاغذ از ابتداي سفر همراه و همدم نويسنده هستند و او لحظه به لحظه احساساتش را بيان کند در ابتدا طرز تشرفش را به حج مي­نويسد. کتاب يادداشت­هاي سفر حج نوشته آرش شفاعي است.

- داستان لبنان

زهرا يزدان پناه قره تپه/ اول/ 144/رقعي

موضوع اين کتاب خاطرات سير و سياحت نويسنده در لبنان است. از ويژگي­هاي اين کتاب اين است که نويسنده به خوبي مکان­ها و اشخاص را توصيف کرده به گونه­اي که خواننده با خواندن اين مطلب مي­تواند آن مکان­ها را در ذهن خود تصوير کند.

- سفر به روسيه

هدايت الله بهبودي/ سوم/ 78/رقعي

گزارش سفر نويسنده به کشور روسيه در سال 1372 است که به دليل مقارن بودن زمان اين سفر با سال­هاي بعد از فروپاشي شوروي داراي نکات مهم و قابل توجهي است. بهبودي در کتاب خود روسيه در آن زمان را به کشوري با دندان­هاي ريخته که ديگر نه کمونيست است و نه ابرقدرت تشبيه کرده است.

- راز شهر تشنه­ها

سيدمحمد سادات اخوي/ دوم/ 100/رقعي

سفرنامه­اي معنوي حاصل سفر به شهرهاي مقدس عراق است. توصيف زيبا از اماکن شرح احوال دروني از حضور و زيارت مشتاقانه حکايتي خواندني از اين سفرنامه ساخته است.

- غوغاي غبار

گل علي بابايي/ اول/186/رقعي

نويسنده در اين کتاب از جبهه­هاي دفاع مقدس پلي به حج زده است چرا که در سفر حج در نقاط مختلف قرابتي با سال­هاي دفاع مقدس پيدا مي­کند و در اصل خود سفر هم عنايتي از همان سال­ها بوده است.

- چراغستان خاموش و مسجد بي محراب

حسن رضا رفيعي/ دو/ 228/رقعي

نوشته حاضر يک سفرنامه معمولي نيست بلکه علاوه بر خاطره­هاي سفر حجاز، برداشت­هاي نويسنده از روح و باطن اعمال و اماکن، وضعيت عقيدتي حاکم بر اين سرزمين را در بر دارد. ديدگاه­هاي نو و مطالب خواندني و مستند ديگر مولف در قالب دو فصل، خاطرات سفر مدينه با عنوان چراغستان خاموش و خاطرات سفر مکه با عنوان مسجد بي محراب تدوين شده است.

- سفر به قبله

هدايت الله بهبودي/ سوم/ 61/رقعي

اين کتاب گزارش سفر هدايت الله بهبودي و چند تن از دوستانش به کعبه است. اين نخستين مراسم حج پس از کشتار ايرانيان در مکه به سال 1366 بوده و نخستين نگاه نويسنده به اين مراسم معنوي.

- پرستو در قاف

عليرضا قزوه/ دوم/ 142/رقعي

پرستو در قاف عنوان سفرنامه حج قزوه است. چاپ نخست اين سفرنامه سال­ها پيش تمام شده و به رغم استقبالي که از آن شده بود نويسنده چندان تمايلي به تجديد چاپ آن نداشته تا اينکه سفر دوباره نويسنده به سرزمين وحي در سال گذشته بهانه­اي شد تا اين سفرنامه بعد از سال­ها با تجديد نظر منتشر شود.

- سفر غريب

مصطفي رحماندوست/ دوم/207/رقعي

سفرنامه حج مصطفي رحماندوست است که ايشان در سال 1361 يعني دو سال بعد از جنگ ايران و عراق مشرف مي­ شود. ايشان که به عنوان سرناظر 22 کاروان حج به اين سفر عزيمت کرده است.

- قايق راندن به اقيانوس

مظفر سالاري/ اول/ 144/رقعي

سفر مقام معظم رهبري در دي ماه سال 86 به استان يزد دستمايه سومين کتاب سفرنامه رهبري شده است. اين کتاب به تزريق روح اعتماد به نفس اقشار مختلف جامعه با الگوپذيري از فرهنگ يزدي درون نمايه­هاي سازنده کار و تلاش مضاعف مردم اين خطه کويري، گراميداشت ياد و خاطره بزرگان و عالمان ديار يزد همچنين معرفي آثار ارزشمند تاريخي و مذهبي در اين استان را در خود جاي داده است.

- سفر به حلبچه

هدايت الله بهبودي/ سوم/ 48/رقعي

سفر به حلبچه اولين بار در کتابي به نام سفر به قله­ها منتشر شد. اما بزرگي حادثه بمباران شيميايي حلبچه و وخامت اين جنايت صدام حسين باعث شد تا اين گزارش بعد از اين سال­ها در قالب کتابي مجزا منتشر شود.

- جاي پاي ابراهيم

محمد ناصري/ اول/ 136/رقعي

 

 

 

 

 

يكشنبه 19 شهريور 1391 - 10:6


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری