چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 8:13
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

اميد زماني

 

کارنامه نشر سوره مهر در شاخه ادبيات دفاع مقدس (رمان)

 

 

- شطرنج با ماشين دفاع مقدس

حبيب احمدزاده/هجدهم/312/ رقعي

رماني درباره نبرد ولي نه صرفا ايران و عراق جنگي در آخر الزمان گذشته و حال، ماجراي عجيب از نبرد شطرنج وار و دقيق، روايتي برخلاف تمام گفته­هاي پيشين تلقي شده. رماني براي به دور انداختن تمامي تعريف­هاي قبلي از زندگي، جنگ و صلح ترجمه شده به زبان­هاي انگليسي، عربي، آلبانيايي و انتخاب به عنوان کتاب درسي در دانشگاه راتجرز آمريکا و بالاتر و فراتر از هر آنچه درباره يک رمان جنگي تصور مي­کنيد.

 - سفر به گراي 270 درجه

احمد دهقان/هجدهم/264/ رقعي

روايتي ملموس و صادقانه از زندگي در جنگ و صحنه سازي­هاي زيبا و بي نظير از لحظه­هاي نبرد، لذت خواندن اين کتاب را دوچندان مي­کند. جايزه 20 سال داستان نويسي چهارمين دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس و بيست سال ادبيات پايداري به اين کتاب تعلق دارد و به انگليسي نيز ترجمه شده است.

- مگيل

محسن مطلق/سوم/88/ رقعي

مگيل نام قاطري است که به همراه چند استر، تسليحات و تدارکات لازم را به نيرهاي مستقر در خط مقدم مي­رسانند. اين قاطر از کمين نيروهاي دشمن جان سالم به در مي­برد. اما ماموريت بعدي او رساندن يک رزمنده مجروح به عقبه است. اين رزمنده نه مي­بينيد و نه مي­شنود در اصل گوش و چشم خود را در جنگ از دست داده و مجبور است که به مگيل اعتماد کند و دنبال او راه بيفتد.

- نه آبي نه خاکي

علي موذني/نهم/204/ رقعي

سعيد به همراه گروهي عازم مناطق عملياتي جنوب کشور است. مادر و پدرش با رفتن او موافق نيستند و از طرفي برادرش حميد از آمريکا تماس گرفته و به او يادآوري کرده که به دانشجوهاي زنده بيشتر نياز است. اما سعيد تصميم خود را براي رفتن گرفته است. رمان زيبايي از علي موذني که در قالب يادداشت­هاي روزهاي جنگ نگاشته شده است. انتهاي کتاب همه را شگفت زده خواهد کرد.

- نقشبندان

داريوش عابدي/پنجم/152/ رقعي

از رمان­هاي قوي که مظلوم واقع شده با نگاهي نو و مردمي به دفاع مقدس که با زباني ساده و صميمي نگاشته شده است. داستان نقاش رزمنده­اي به نام حميد که دستانش را هنگام خنثي کردن مين از دست مي­دهد و . . .

- شب ايوب

داود غفارزادگان/چهارم/130/ رقعي   

کتاب روايتگر لحظات زندگي يک جانباز نابيناست، روايتگر روزهايي که تصميم مي­گيرد به جبهه برود و شرط ورود به اين ميدان عظيم را غلبه بر ترس مي­داند که با مرگ در رودخانه آغاز شده است. از اين رو به رودخانه مي­زند در اين کتاب خاطرات وي قبل و پس از جنگ توسط او بيان مي­شود.

- زماني براي بزرگ شدن

محسن مومني/چهارم/208/ وزيري کوتاه

داستان نوجواني به نام محمود است که پنهان از چشم پدر عازم جبهه مي­شود در حالي که برادر بزرگش مسعود عضو گروهک منافقين است. محمود را با همراهانش به يک اردوي تدارکاتي مي­برند و از همان ابتدا دوران تجربه­هاي جديد او آغاز مي­شود او در اردوگاه متوجه رفت و آمد فرد مشکوکي مي­شود پس طي ماجرايي آن شخص با يک منافق شناسايي و دستگير مي­شوند اما يکي از آن دو خود را با سيانور مي­کشد و ديگري اعتراف مي­کند که يک عمليات ما در جنوب لو رفته است و اما . . .

- پاييز در قطار

محمدکاظم مزيناني/پنجم/60/ وزيري کوتاه

داستان زندگي يک خانواده که تنها فرزند آنها به جبهه رفته و ماجرايي که در نبود او براي مادرش رخ مي­دهد. کتاب سال جمهوري اسلامي در سال 1385 و برنده جهاني ادبي شهيد غني پور.

- فال خون

داود غفارزادگان/دوازدهم/103/ رقعي

داستان بلندي از غفارزادگان ماجراي چند ديده بان عراقي و روابط ميان آنها در جنگ در منطقه­اي سرد و مجهز و به انواع امکانات نگاه نزديک به چند عراقي در کنار شناختي که از روحيه رزمندگان بسيجي داريد برايتان جالب خواهد بود.

- جاده جنگ – جلد 1 (برگزيده جايزه جلال آل احمد)

منصور انوري/دوم/403/ رقعي

داستان اين اثر از روز سوم شهريور 1320 و ماجراي هجوم روس­ها و متفقين از شمال شرقي خراسان به ايران و اشغال ايران توسط متفقين آغاز مي­شود و با پايان جنگ تحميلي به اتمام مي­رسد. در اين مجموعه واقعه 15 خرداد 1342، فعاليت مبارزاتي گروه­هاي اسلامي، تظاهرات مردمي، پيروزي انقلاب اسلامي، خرابکاري­هاي گروهک­هاي ضد انقلاب در کردستان و جنگ 8 ساله عراق عليه ايران نيز به تصوير کشيده مي­شود. 7 جلد نخست اين اثر به جريان حضور روس­ها در ايران اختصاص دارد. در مجلدات بعدي به حادثه 15 خرداد 1342، مبارزات و پيروزي انقلاب اسلامي و چگونگي آغاز تا پايان جنگ تحميلي پرداخته شده است.

- جاده جنگ – جلد 2

منصور انوري/پنجم/375/ رقعي

- جاده جنگ – جلد 3

منصور انوري/پنجم/459/ رقعي

- جاده جنگ – جلد 4

منصور انوري/پنجم/462/ رقعي

- جاده جنگ – جلد 5

منصور انوري/پنجم/462/ رقعي

 

يكشنبه 19 شهريور 1391 - 10:5


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری