دوشنبه 16 تير 1399 - 3:1
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

بابك راكخواه

 

آيين‌نامه نهايي مسابقات قرآني تسنيم نهايي شد

 

جلسه ستاد هماهنگي اولين دوره مسابقات قرآن تسنيم با حضور حجت‌الاسلام محمدي، عباس سليمي، مهدي قره‌شيخ‌لو و اعضاي اين ستاد در سازمان دارالقرآن‌الكريم و ساير اعضاي اين ستاد برگزار شد و در پايان آن شكل كلي برگزاري اين مسابقات به تصويب اعضاي اين ستاد رسيد.

در اين جلسه كه با حضور حجت‌الاسلام‌ حميد محمدي، رئيس مركز هماهنگي، توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور، عباس سليمي، پيشكسوت قرآني، مهدي قره‌شيخ‌لو، رئيس سازمان دارالقرآن‌الكريم و اعضاي ستاد هماهنگي اين مسابقات برگزار شد، آخرين تغييرات مربوط به آيين‌نامه آن به تصويب اعضا رسيد.

بر همين اساس در ابتداي اين جلسه محمدمهدي بحرالعلوم، معاون ارتباطات و فناوري اطلاعات سازمان دارالقرآن‌الكريم به برگزاري اولين جلسه هماهنگي برگزاري مسابقات قرآن تسنيم اشاره كرد و گفت: در آن جلسه كه با حضور عده‌اي از اعضاي ستاد برگزار شد پيشنهادات و انتقاداتي به شكل اجرايي و محتوايي مسابقات وارد شد.

وي افزود در اولين دوره مسابقات قرآن تسنيم، كاركنان و مديران 25 نهاد و دستگاه فرهنگي كشور حضور خواهند داشت و تاكنون 20 دستگاه نماينده خود را معرفي و اعلام آمادگي براي حضور در اين مسابقات كرد‌ه‌اند و بقيه دستگاه‌ها نيز در حال جمع‌بندي نهايي براي حضور در مسابقات هستند.

معاون ارتباطات و فناوري اطلاعات سازمان دارالقرآن‌الكريم در ادامه ضمن ارائه آمار و جزئيات شركت كنندگان در اين مسابقات به تفكيك رشته و دستگاه‌ براي حاضران در اين جلسه، اظهار كرد: انتظار مي‌رود در روزهاي پاياني ثبت‌ نام، با حجم بيشتري از ثبت نامي‌ها مواجه شويم.

در ادامه اين جلسه مهدي قره‌شيخ‌لو، رئيس سازمان دارالقرآن‌الكريم با مناسب خواندن تعداد ثبت نام‌كنندگان تا اين زمان از مسابقات گفت: مطمئناً آمار نهايي تعداد شركت كنندگان بسيار بالاتر خواهد رفت.

در بخش ديگري از اين نشست عباس سليمي، پيشكسوت قرآني كشور برگزاري مسابقات قرآن تسنيم را حركت مناسبي دانست كه براي اولين‌بار در سطح نهادهاي فرهنگي اجرا مي‌شود و افزود: به نظر مي‌رسد همه تلاش برگزار كنندگان اين مسابقات بر اين است كه حركتي مناسب و تأثيرگذار به واسطه برگزاري اين مسابقات آغاز شود.

بر اساس اين گزارش در ادامه اين جلسه اعضاي ستاد هماهنگي مسابقات قرآن تسنيم در مورد نحوه برگزاي اين مسابقات، شكل اجرايي و نيز منابع آن به ارائه نقطه‌نظرات خود پرداختند.

در ابتداي اين بخش مقرر شد منابع بخش كتبي مسابقات كه در آيين‌نامه، تفسير نمونه و در بروشور كتاب تفسير سوره انفال معرفي شده بود به صورت اختياري باشد و سؤالات اين بخش به شكلي طراحي شود كه پاسخ‌ها در هر دو منبع آمده باشد.

يكي ديگر از مصوبات اين جلسه كه مورد توافق اعضاي ستاد قرار نگرفت بحث افزودن رشته اذان به مسابقات بود. در اين بخش مقرر شد در مورد افزوده شدن رشته اذان به مسابقات در سال‌هاي آينده بحث و تبادل‌نظر صورت گيرد.

بخش اعلام ميزان جوايز و نيز در نظر گرفتن جوايز غير نقدي براي نفرات ديگر يكي ديگر از مواردي بود كه اعضاي ستاد هماهنگي مسابقات قرآن تسنيم به بحث در مورد آن پرداختند. در اين بخش نيز مقرر شد جوايز تشويقي غيرنقدي به دستگاه‌ها اعلام شود تا در صورت توافق براي نفرات برتر در نظر گرفته شود.

در ادامه اين جلسه بحث تشكيل كميته‌هاي مسابقات قرآن تسنيم مطرح شد، در اين بخش مقرر شد چهار كميته، فني، ارتباطات، نظارت و ارزيابي و اطلاع‌رساني و تبليغات در ابتداي كار معرفي شود.

همچنين مقرر شد احمد حاج‌شريف به عنوان مسئول كميته فني مسابقات فعاليت خود را آغاز كند. در اين بخش مسئوليت كميته ارتباطات بر عهده تجليان، مدير كل ارتباطات سازمان دارالقرآن‌الكريم گذاشته شد و مقرر شد مسئولان ساير كميته‌ها و نيز اعضاي آنها در اولين فرصت مشخص شود.

زمان‌بندي برگزاري مسابقات نيز به اين صورت به تصويب اعضاي ستاد هماهنگي مسابقات رسيد كه مسابقات استاني در ماه‌هاي مهر و آبان و مرحله كشوري در بهمن‌ماه برگزار شود.

در انتهاي اين جلسه برخي از حاضران به بيان نفطه نظرات و پيشنهادات خود در مورد برگزاري بهتر مسابقات قرآن تسنيم پرداختند.

گفتني است، اولين دوره مسابقات قرآن ويژه كاركنان و مديران دستگاه‌ها و نهاد‌هاي فرهنگي كشور موسوم به مسابقات قرآن تسنيم براي اولين‌بار در سطح 25 نهاد و دستگاه فرهنگي كشور برگزار خواهد شد.

  

 

شنبه 18 شهريور 1391 - 9:43


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری

 

از اين نويسنده يا گزارشگر