شنبه 10 خرداد 1399 - 4:5
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

اميد زماني

 

کارنامه نشر سوره مهر براي کودک و نوجوان در شاخه شعر

 

- آفرين به آفتاب

غلامرضا بکتاش/سحر حق گو/دوم/32/رقعي

اين کتاب داراي سيزده قطعه شعر براي کودکان سال دوم دبستان است که بکتاش سروده و داراي مضامين و مفاهيم متعدد کودکانه است. بدايع زيباي کودکانه و تخيل شاعرانه بکتاش به شعرها کمک کرده است که ملموس­تر باشد. ريزک برگ، سيب و زمين، بهار دوره گرد، آفرين به آفتاب و . . . قطعات زيبايي از شعرهاي آن است.

- قطار آرزوها

داود لطف آله/اول/28/خشتي

چهارده قطعه شعر براي کودکان سال­هاي دوم تا پنجم دبستان که داود لطف آله در مضامين و مفاهيم کودکانه سروده است. بهار و پاييز، قطار آرزوها، تصوير کبوترهاي حرم امام رضا (ع)، بي سوار، درباره شهادت امام حسين (ع) و بازگشت ذوالجناح به خيمه از زيباترين شعرهاي اين کتاب است.

- نشاني دلت چه بود؟

شاهين رهنما/اول/24/خشتي

مجموعه شعر نشاني دلت چه بود، سروده شاهين رهنما است که در اين مجموعه شعرهايي با مضاميني چون طبيعت، امام زمان (عج) و . . . از دنياي کودکانه براي کودکان با زباني آشنا سروده شده است. اين مجموعه همراه با تصاوير زيبايي از مرضيه ميلاني منتشر شده است.

- بچه­ها دلم برايتان تنگ مي­شود

عزت الله الوندي/سوم/24/وزيري کوتاه

هشت قطعه شعر سپيد همراه با تصاوير رنگي و زيبا ويژه کودکان است که در قالب نامه­هاي دانش آموزان کلاس پنجم مدرسه­اي به معلم خود که به جنگ ايران و عراق رفته است و توصيفي از حال و هوا و دلتنگي­هاي آنان در غياب معلم، سروده شده است.

- از اين ستاره تا آن ستاره

سلمان هراتي/دوم/52/خشتي

مجموعه شعري از شاعر فقيد سلمان هراتي که در آن اشعاري با مضمون دفاع مقدس شهيد و شهادت با عناوين مختلف سروده شده است که به تصويرگري حميدرضا داودي مزين شده است.

- لغت نامه پونه­ها

حميد هنرجو/اول/28/رقعي

مجموعه دوازده قطعه شعر، در قالب چهارپاره، قطعه و شعر سپيد با مضامين اجتماعي و مذهبي براي گروه سني کودکان سروده شده است. شهرام عظيمي آن را تصويرسازي کرده و حميد هنرجو، شاعر کودکان آن را به زيبايي سروده است.

- آسياب بچرخ بچرخ (کتاب راهنما)

محمد پورکياني/اول/88/پالتويي

کتاب راهنما ويژه والدين و مربيان کودکان براي استفاده هرچه بيشتر و بهتر از مجموعه آسياب بچرخ بچرخ.

- آسياب بچرخ بچرخ

بابک نيک طلب/اول/16/وزيري کوتاه

يک بسته آموزشي تفريحي براي کودکان شامل کتاب شعري از ترانه سرايان کودک به همراه بازي­هاي ورزشي همراه با کتاب يک cd تصويري، يک نوار کاست موسيقي با کلام و بدون کلام و يک کتاب راهنما ويژه والدين و مربيان کودک ارائه شده است.

- در حياط ما

غلامرضا بکتاش/اول/18/خشتي

شاعر در اين اثر چهارپاره­هايي را به قلمي ساده و روان براي کودکان سروده است.

- يک سيب شيرين

غلامرضا بکتاش/اول/16/خشتي

شاعر در اين اثر چهارپاره­هايي را به قلمي ساده و روان نوشته است. سيب نقاشي، باران، آهن ربا و بادبادک برخي از عناوين اشعار اين کتاب است.

- پاينده و زنده باد ايران

بابک نيک طلب/اول/35/کوتاه

اين کتاب شامل 19 شعر از شاعران است. مضامين اين اشعار درباره وطن است و وطن را در قالب کلماتي چون خاک سرسبز دليران، زمين مقدس، ردپايي از بهشت، شعر وطن، خانه وطن، سرزمين نور توصيف کرده­اند.

- مثل من به انتظار

جواد محقق/سوم/36/رقعي

مضمون تمام اشعار جنگ ايران و عراق است و ياد شهيدان، محتواي شعر بسيج، جبهه، ميهن اسلامي، خرمشهر، هويزه، ياد پدر، همرزمان و همسنگران، دانش آموزان شهيد و انتظار آمدن پدر است. همه جا شهيدان و پاسداران و کساني که براي ميهن جانفشاني کرده­اند ستايش مي­شوند.

- او هميشه لبخند مي­زند

حسين شيخ حائري/اول/59/خشتي

کتاب برگزيده رفتارها و حرکات برترين انسان روي زمين است که برگرفته از کتاب گران سنگ سنن النبي و به قلم حضرت استاد علامه طباطبايي (ره) است. موضوع اين کتاب اخلاق اسلامي است و شيوه­ها و رفتارهايي را مي­آموزد که بهترين است براي انسان.

- در خانه ما

جواد محقق/دوم/32/خشتي

اين کتاب شامل 12 قطعه شعر در قالب چهارپاره براي گروه سني کودک است. هريک از اين اشعار در صفحه­اي جداگانه همراه با تصاويري زيبا و رنگي ارائه شده و دربردارنده تصور ذهني کودک از زيبايي­هاي پيرامونش است.

- گرگ و ميش

ناصر کشاورز/دوم/28/خشتي

- دست بزنم به چاقو؟

رودابه حمزه­اي/اول/22/کوتاه/وزيري کوتاه

- دست بزنم به قليون؟

رودابه حمزه­اي/اول/22/وزيري کوتاه

کتاب داراي 9 شعر کودک با عناويني همچون پدربزرگ دودي، تيم غلط، بوس به سيگار، يک نه جانانه، پدربزرگ دوست من، جوجه­هاي متن، بهشته يا جهنم، دوستي گرگ و بره و دست به بزنم به قليون به قلم رودابه حمزه­اي مي­ باشد. نويسنده در اشعاري همچون پدربزرگ دودي و . . . درباره مضرات و بديهاي سيگار با کلامي ساده و روان براي کودکان سخن به ميان مي­آورد.

- دست بزنم به کبريت؟

رودابه حمزه­اي/اول/22/ وزيري کوتاه

- آقا مهدي جان سلام

رودابه حمزه­اي/اول/120/رقعي

- مجموعه از مهرباني

رودابه حمزه­اي/اول/48/ رقعي

- مامان چقدر خوب است

ناصر کشاورز/اول/32/وزيري کوتاه

- از اينجا تا بهار

ظريفه روئين/دوم/120/جيبي

 

 

  

 

شنبه 4 شهريور 1391 - 9:29


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری