پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 14:12
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

اميد زماني

 

کتابشناسي آثار طنز کودک و نوجوان انتشارات سوره مهر

 

 

 - قصه­هاي غرب وحشي (جلد 3)

گربه در جوراب زنانه/شهرام شفيعي/ سوم/ 72/کوتاه

اگر به دنبال داستان­هاي وسترن و غرب وحشي هستيد، مي­توانيد به سراغ دنياي گربه­هاي هفت تيرکش بياييد. گربه­ هايي که از بانک سرقت مي­کنند و براي پنهان کردن چهره­شان جوراب زنانه روي صورت مي­کشند! در شهر گربه­ها سرقت مسلحانه از بانک يک امر عادي محسوب مي­شود و در هر بانک هم يک مسئول تمام وقت براي پاسخگويي به سارقان مسلح حضور دارد!

- قصه­هاي غرب وحشي (جلد 4)

عزيزم چه رنگي بپوشم؟!/شهرام شفيعي/ اول/ دوم/کوتاه

شهرام شفيعي در مجموعه قصه­هاي غرب وحشي نگاهي فانتزي و هجوآلود و فضايي متنوع و متفاوت از دوران وسترن دارد و از انواع تکنيک­هاي شوخي ساز استفاده کرده است. عزيزم چه رنگي بپوشم ماجراي گربه کلانتري است که عاشق گربه ماده­اي شده که از شجاعت کلانتر شايعات زيادي شنيده او اصرار دارد کلانتر براي مبارزه با حريف در شهر بماند، اما کلانتر در دوراهي علاقه و بيم از جان خود مانده است و . . .

- قصه­هاي غرب وحشي (جلد 5)

با تخم مرغ مهربان باش/شهرام شفيعي/78/کوتاه

که غريبه­اي کلانتر را تعقيب مي­کند و در کافه شهر به هم مي­رسند. غريبه براي خانم قوري کار مي­کند و خانم قوري مدت­هاست دنبال خواهر دوقلوي خود مي­گردد از طرفي کلانتر خيلي شبيه خانم قوري است و غريبه سعي مي­کند که کلانتر را راضي کند که براي مدتي نقش خواهر خانم قوري را بازي کند. خانم قوري خيلي ثروتمند است . . .

- عشق خامه­اي

شهرام شفيعي/سوم/176/کوتاه

تم اصلي داستان بر محور مهاجرت يک خانواده 6 نفره از تهران به يکي از شهرستان­هاست. شهر مقصد زادگاه پدر خانواده است و در آنجا برادرزاده پدر که پسرعموي فرزندان محسوب مي­شود شيفته دختر بزرگ خانواده مهاجر (شيما) مي­شود. شيما علاقه­اي به پسرعمو ندارد و کشمکش مفصلي پيرامون اين واقعه شکل مي­گيرد.

- قصه­هاي غرب وحشي (جلد 1)

به دنبال دماغ خيس/شهرام شفيعي/ سوم/ 84/کوتاه

به دنبال دماغ خيس حکايت گر اوضاع و احوال يک شهر چوبي واقع در غرب سرزمين گربه­هاست. اگر شما هم مثل شهرام شفيعي معتقديد که گربه­ها و آدم­ها موقع چرت زدن زياد با هم توفير مي­کنند مطالعه اين کتاب را از دست ندهيد. هندوانه­ها براي تماشاي قطار بيرون نمي­روند، آموزش يوگا به اسب­ها مزرعه پرورش زگيل و . . . از عناوين داستان­هاي اين کتاب است.

- قصه­هاي غرب وحشي (جلد 2)

مرغ سوخاري براي جنازه/شهرام شفيعي/ سوم/ 76/کوتاه

شفيعي به راستي طنزنويس توانمندي است که از پس شخصيت­هاي داستاني­اش به خوبي برمي­آيد. جنازه­ها پرحرفي مي­کنند، يک نوع همکاري پختن نيمرو در خاک انداز ماموريت بشقاب تميز، يک چيز عاشقانه بزن و . . . از عناوين داستان­هاي کتاب­اند.

- رفاقت به سبک تانک

داوود اميريان/27/112/پالتويي

بهترين کتاب دفاع مقدس در سال 83 و از معدود کتاب­هاي طنز جنگ. اگر حوصله خواندن مطالب طولاني را نداريد، کتاب رفاقت به سبک تانک شروع بسيار خوبي است. کوتاه خواندني و خنده­دار.

- ايرج خسته است

داوود اميريان/پنجم/644/پالتويي

ايرج خسته است يک کتاب طنز است مانند ديگر کتاب­هاي داوود اميريان که در سال 1371 نوشته شده و براي چهارمين بار به همت سوره مهر تجديد چاپ شد. اين کتاب داستان زندگي پسري است به نام ايرج که براي گروه سني کودک و نوجوان نوشته شده است.

- فرزندان ايرانيم

داوود اميريان/بيستم/216/وزيري کوتاه/پالتويي

قصد جبهه رفتن يک عده نوجوان و هزار ماجرايي که در اين مسير براي آنها اتفاق مي­افتد با زبان طناز و شيرين داوود اميريان رتبه اول بخش خاطره در پنجمين دوره جشنواره انقلاب بهترين کتاب جشنواره انتخاب بهترين کتاب دفاع مقدس سهم اين کتاب شد.

- قصه­هاي شنيدني دايي جان

سيد سعيد هاشمي/دوم/72/پالتويي

مجموعه هشت داستان طنز براي نوجوانان از سيد سعيد هاشمي و زبان سيال و صميمانه هاشمي با رنديها و ظرافت­ هاي طنازانه از نکات قوت کتاب هاشمي است.

- حکايات ملانصرالدين (جلد 1)

احمد عربلو/20/رحلي

ملانصرالدين شخصيت طنزآميز و دوست داشتني در ادبيات عامه است. شهرت او جهاني است و حتي بعضي از کشورها او را با نام متعلق به خود مي­دانند. ملانصرالدين با رفتار و گفتارش در ظاهر اين و آن را دست مي­اندازد، اما در واقع با اين کارش قصد دفاع از حق انسان­ها و ارزش­هاي انساني را دارد. اين کتاب مجموعه دو حکايت از گفتارها و کردارهاي ملانصرالدين است که احمد عربلو با قلمي شيوا و طنزآميز نوشته است.

  - حکايات ملانصرالدين (جلد 2)

احمد عربلو/اول/20/رحلي

ملانصرالدين شخصيت طنزآميز و دوست داشتني در ادبيات عامه است. شهرت او جهاني است حتي بعضي از کشورها او را با نام­هاي مختلف متعلق به خود مي­دانند. ملانصرالدين با رفتار و گفتارش در ظاهر اين و آن را دست مي­اندازد، اما در واقع با اين کارش قصد دفاع از حق انسان­ها و ارزش­هاي انساني را دارد. اين کتاب مجموعه دو حکايت از گفتارها و کردارهاي ملانصرالدين است که احمد عربلو با قلمي شيوا و طنزآميز نوشته است.

 

 

 

 

شنبه 28 مرداد 1391 - 13:44


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری