پنجشنبه 8 خرداد 1399 - 13:16
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

اميد زماني

 

صادرات كتاب در سال توليد ملي بررسي شد

 

صد و پنجاه و هشتمين شماره از نشريه تخصصي كتاب انتشارات سوره مهر با محوريت صادرات كتاب در سال توليد ملي از سوي اين انتشارات، منتشر شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين نشريه در سه بخش گزارش، گفت و گو و نقد و نظر به ارائه مباحث وارد برعرصه كتاب مي پردازد.
زندگي پهلوانان ايراني مدون و به تصوير كشيده مي شوند و آثاري كه با موضوع ماه مبارك رمضان منتشر شده اند، عناوين گزاراش هاي اين شماره به حساب مي آيند.
بخش گفت و گوي اين شماره نيز به پاي سخنان محمد بقايي و اسماعيل آذر نشسسته است و بخش نقد و نظر نيز كتاب نزديك به ته خيار را در بوته نقد قرار داده است.
در متن صادرات كتاب در سال توليد ملي كه در صفحه نخست آمده است، پيرامون اين موضوع مي خوانيم:
صادر كردن كتاب، انگيزه جذابي براي ناشران كشور است و كمتر مدير نشري هست كه به صادرات كتاب به كشورهاي ديگر ي مايل باشد. ولي صادرات كتب مانند ساير كالاها و اقلام نيست و شرايط خاص و روند پيچيده تري دارد. به هر حال كتاب يك كالا فرهنگي است كالايي كه قرار نيست فروخته و از سوي خريدار مصرف شود بلكه قرار است از طريق آن انديشه و ديدگاهي عرضه شود. بابراين در قدم اول بايد به محتوايي كه عرضه مي شود توجه كرد.»
گفتني است، صد و پنجاه و هشتمين شماره از نشريه تخصصي كتاب انتشارات سوره مهر با محوريت صادرات كتاب در سال توليد ملي از سوي اين انتشارات، منتشر شده است.

 

سه‌شنبه 24 مرداد 1391 - 10:0


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری