چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 18:24
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

اميد زماني

 

کلمه­هاي شيشه­اي

 

کلمه­هاي شيشه­اي/نگاهي از سر شوق به کتاب خدا/ آيه­هايي از سوره نساء

نوشته: سارا بخشي

شرکت سهامي کتاب­هاي جيبي وابسته به موسسه انتشارات اميرکبير

 

عنوان کتاب خدا نشان مي­دهد که بيش از همه چيز، قرار پديدآورندگان مجموعه بر وفاداري به متن قرآن کريم است و در اين راه، تجربه گران بهايي نيز دارند. پژوهشگران و نويسندگان اين مجموعه و مجموعه ديگر انتشارات معظم اميرکبير (مجموعه­هاي پاي رود) که اختصاص به کليدهاي اخلاقي از زندگي معصومان دارد، نزديک به دو دهه فعاليت در جمع فرهنگي – مذهبي منتظران را پشت سر گذاشته­اند و سه سال پيگير و دقيق در قالب دو گروه تفسير قرآن و سيره اهل بيت پژوهش­هاي گسترده­اي را تجربه کرده­­اند.

در اين دو مجموعه، تجربه پژوهش و جلسه­هاي پيگير «مقابله متون» با تجربه «نويسندگي و آموزش­هاي ادبي» به هم آميخته و رنگ و بوي مجموعه حاضر و دوره کتاب «جاي پاي رود» را گرفته است.

کتاب کلمات شيشه­اي نهمين جلد از مجموعه کتاب خدا است.

در مجموعه کتاب خدا، نويسندگان تلاش خواهند کرد دست دل مخاطبان را بگيرند و پس از چشاندن مختصري از ترجمه­ها و تفسيرهاي گوناگون (در قالب روايي) مخاطب را به خواندن اصيل تفسيرها علاقمندتر کنند. چنان که پس از مطالعه هر جلد از مجموعه مشتاق خواندن متون اصلي شوند. در اين کتاب آيه­هاي چهارم، پنجم، دهم، بيست و پنجم، بيست و ششم، بيست و هفتم، بيست و هشتم، سي و يکم، سي و چهارم، سي و ششم، سي و هفتم، سي و هشتم، سي و نهم، چهلم، چهل و هشتم، پنجاه و دوم، پنجاه و نهم، شصت و يکم، شصت و دوم، شصت و پنجم از جمله آياتي به شمار مي­روند که در اين کتاب مختصري از ترجمه­ها و تفسيرهاي گوناگون را در قالب روايي به مخاطبان عرضه شده است. همراه با ارائه تفاسير نويسنده به ارائه حکايت­هايي از جامع، خواجه عبدالله، روض الجنان، لاهيجي مي­پردازند تا مضامين به دل مخاطبان بنشيند.

در بخشي از کتاب مي­خوانيم:

«اي آن کساني که ايمان آورديد، فرمان بريد خداي را و فرمان بريد رسولان و پيغمبران او را . . . و اطاعت کنيد از خداوندان امر پس اگر انتزاع و خلاف کنيد اي مومنين در ميان يکديگر در چيزي از امور دينيه - پس بازگردانيد آن را به سوي خداي تعالي . . . يعني به سوي کتاب خدا و به سوي فرستاده او . . .

رد به سوي رسول، اين چنين است که در زمان او، سوال از او کنند و بعد از او رجوع به سنت او نمايند و به ائمه معصومين . . . اگر باشيد شما که از روي اخلاص ايمان آريد به خداي تعالي و به روز قيامت . . . زيرا که ايمان به خدا و به قيامت، مقتضي آن است که در امر مرافعه و منازعه رجوع به خدا و رسول و امامان هدايتگر نمايند . . . اين اطاعت خدا و رسول و اولي الامر . . . و رد کردن مرافعه به سوي ايشان، بهتر است شما را در دنيا و نيکوتر است از روي عاقبت.»              

گفتني است، کتاب کلمه­هاي شيشه­اي (نگاهي از سر شوق به کتاب خدا آيه­هايي از سوره نساء) نوشته سارا بخشي با شمارگان 3000 نسخه و قيمت 34000 ريال از سوي شرکت سهامي کتاب­هاي جيبي وابسته به موسسه انتشارات اميرکبير منتشر شده است.

 

 

 

سه‌شنبه 24 مرداد 1391 - 9:55


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری