سه‌شنبه 17 تير 1399 - 19:8
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر

 

نشست معاون امور مجلس و استان هاي سازمان تبليغات اسلامي با کارکنان تبليغات اسلامي بوشهر

 

با حضور نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر نشست صميمي معاون امور مجلس و استان هاي سازمان تبليغات اسلامي با مديرکل، رؤسا و کارکنان ادارات و نمايندگي هاي تبليغات اسلامي استان بوشهر در نمازخانه اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي بوشهر، اين مراسم با قرائت قرآن توسط عبدالحسين ناصري، کارشناس علوم قرآني اداره تبليغات اسلامي تنگستان آغاز شد.

آيت الله غلامعلي صفايي بوشهري با بيان اينکه استان بوشهر از جمله استان هاي حساس، استراتژيک، و تاثيرگذار در داخل و خارج کشور است، گفت: متاسفانه زيرساخت هاي فرهنگي در استان چندان مناسب و پاسخگوي نيازهاي فرهنگي نيست و تمام تلاش ما در استان بر اين اصل استوار است که زيرساخت هاي فرهنگي را به وضعيت مطلوبي برسانيم.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر در ادامه با تاکيد بر نقش مهم اداره کل تبليغات اسلامي استان در تحولات فرهنگي ديني استان افزود: در حال حاضر اداره کل تبليغات اسلامي يکي از بازوهاي اصلي فرهنگ ديني در استان است و در هر برنامه اي که کمبود يا خلأيي وجود داشته باشد، اين سازمان در نقش حمايتي و تاثيرگذار ورود مي کند و با احساس تکليف و مسئوليت، برنامه ها را به سرانجام مي رساند.

آيت الله صفايي بوشهري تاکيد کرد: من از نزديک شاهد برنامه ريزي و تلاش شبانه روزي مجموعه نيروي انساني اداره کل در بوشهر و ساير شهرستان ها هستم و لازم مي دانم که به سهم خودم از حجت الاسلام موسوي نيا، مديرکل تبليغات اسلامي استان که انصافاً پيگير فعاليت هاي فرهنگي ديني هستند و مسائل نرم افزاري و سخت افزاري تبليغ دين را با جديت و دقت دنبال مي کنند، تقدير کنم.

وي افزود: قطعاً سازمان تبليغات اسلامي بايد نگاه ويژه و حمايتي نسبت به استان بوشهر داشته باشد، چرا که ما در اينجا هم با مسئله ي وهابيت مواجه هستيم، هم کشورهاي حاشيه خليج فارس نگاه دقيقي به توسعه فرهنگي ديني در بوشهر دارند، هم اقتضائات استان مي طلبد که توجه بيشتري به آن صورت گيرد.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر ضمن تاکيد بر ضرورت پي گيري و ساخت خانه هاي عالم و مجتمع هاي فرهنگي ديني در سراسر استان، افزود: در بحث اعزام مبلغ به شهرها و روستاها، برگزاري همايش ها و جشنواره هاي فرهنگي، برگزاري دوره هاي آموزشي و گفتماني، اجراي طرح تلاوت و حرکت هاي خوب، قابل قبول و اثربخشي توسط اداره کل صورت گرفته که باعث تحرک و  تحول در عرصه ي فرهنگ ديني شده است.

آيت الله صفايي بوشهري همچنين در بخش ديگري از صحبت هاي خود ماه مبارک رمضان را فرصت مناسبي براي سوق دادن دلها و فکرهاي مردم و جوانان به سمت خداي متعال دانست و در اين رابطه گفت: بحمدالله فضاي استان سرشار از همدلي و نشاط و تلاش است و همين مساله در پيوند با ولايتمداري باعث شده تا بوشهر به عنوان يک الگوي ملموس براي ساير استان ها و حتي مردم کشورهايي نظير بحرين مطرح شود.

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر در بخش ديگري از سخنان خود افزود: آنچه بين علما و روحانيون و مسئولين و مردم استان بوشهر حاکم است، تعامل و برادري و وحدت و همچنين تلاش براي فردايي بهتر است که نظير آن را با اين کيفيت در کمتر جاي ديگر مي توان يافت.

وي افزود: استان بوشهر يک گنج حقيقي است؛ و بايد قدر اين گنج را دانست. مردم اين استان نجيب و ولايتمدارند، ذخاير اين استان بي نهايت و کم نظير است، فرهنگ اين استان غني و دين محور است، و به همين خاطر هم براي اين استان هر قدر کار کنيم، باز هم کم است.

آيت الله صفايي بوشهري تاکيد کرد:مردم استان در عمل ثابت کرده اند که به تمام معنا ولايتمدار هستند و ما نيز شناسنامه ي خود را با مهر ولايت ثبت کرده ايم و افتخار مي کنيم که تابع بي چون و چراي فرامين مقام معظم رهبري هستيم و همين را نيز رمز موفقيت در زمينه هاي مختلف مي دانيم.

معاون امور مجلس و استان هاي سازمان تبليغات اسلامي در ادامه اين مراسم در سخناني روند اجراي برنامه هاي فرهنگي ديني در سطح استان بوشهر را مثبت ارزيابي کرد و افزود: با تلاش مديرکل، رؤسا و کارکنان ادارات و نمايندگي هاي تبليغات اسلامي استان بوشهر و در سايه همدلي و برادري گام هاي جدي و بلندي براي توسعه سخت افزاري و نرم افزاري فرهنگ ديني در استان برداشته شده و به نظر مي رسد اين روند همچنان به شکل محسوسي ادامه يابد.

حجت الاسلام اسماعيل فلاح کارمندان سازمان تبليغات اسلامي را سربازان ولايت خواند و در اين رابطه افزود: وقتي مبلغي در دورترين نقطه کشور بر منبر مي رود و مردم را به معارف اسلامي دعوت مي کند؛ نه تنها خود از پروردگار اجر و ثواب مي گيرد، بلکه تمام عوامل انساني سازمان نيز در اجر و ثواب اين حرکت معنوي و فرهنگي او دخيل هستند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود روند برگزاري برنامه هاي فرهنگي و ديني اداره کل تبليغات اسلامي بوشهر را مثبت و رو به رشد ارزيابي کرد و در اين زمينه افزود: بحمدالله با تلاش مدير کل، رؤسا و کارکنان ادارات و نمايندگي هاي تبليغات اسلامي استان بوشهر و در سايه فضاي همدلي و برادري گام هاي جدي و بلندي براي توسعه سخت افزاري و نرم افزاري فرهنگ ديني در استان برداشته شده و به نظر مي رسد اين روند هم چنان به شکل محسوسي ادامه يابد.

حجت الاسلام فلاح پيش بيني برنامه هاي تفريحي، رفاهي براي نيروي انساني اداره کل را عامل انگيزه و ارتقاء روحيه نشاط و شادابي در بين کارکنان مجموعه تبليغات اسلامي بوشهر دانست و تلاش هاي اداره کل را در اين راستا قابل تقدير عنوان کرد.

در ابتداي اين مراسم حجت الاسلام سيدنورالله موسوي نيا، مديرکل تبليغات اسلامي استان در سخنان کوتاهي به ارائه گزارشي از برنامه ها و فعاليت هاي فرهنگي و مذهبي انجام شده اداره کل پرداخت و هم چنين در خصوص ارتقاء رتبه اکثر واحدهاي اداره کل در سطح کشور مطالبي را بيان کرد.

در پايان اين نشست از ابوالفضل بحريني، کارشناس حقوقي، عمران و املاک اداره کل تبليغات به دليل کسب رتبه برتر کشوري تقدير، و از سوي کارکنان اداره کل، لوح يادبودي به مناسبت روز جانباز براي حجت الاسلام موسوي نيا، مدير کل تبليغات اسلامي استان بوشهر تهيه شده بود که در اين مراسم توسط آيت الله صفايي بوشهري و حجت الاسلام فلاح به وي تقديم شد.

در اين نشست صميمي که 16 مرداد 91 برگزار شد، حجت الاسلام رحيم اهرمي، سرپرست اداره تبليغات اسلامي کنگان با حفظ سمت به عنوان سرپرست اداره تبليغات اسلامي شهرستان دير منصوب و معرفي شد.

گفتني است، در خاتمه اين نشست نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت آيت الله غلامعلي صفائي بوشهري، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر اقامه شد و حاضران در ضيافت افطار اداره کل شرکت کردند.

 

 

چهارشنبه 18 مرداد 1391 - 13:16


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری