جمعه 16 خرداد 1399 - 2:7
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ضياء آراسته

 

پيام محراب

 

 پيام محراب / شماره 50 / ارديبهشت 91

تهيه و تنظيم : حسين فتحي

نظارت و اجراء : علي اصغر فتحي

چاپ و شمارگان : اول 91- 10000 نسخه

ناشر : موسسه هنر و ادبيات هلال

 

موسسه هنر و ادبيات هلال در ابتداي کتاب حاضر بيان مي کند که ارديبهشت است ، ارديبهشت را شاعري قلب بهار مي ناميد ، ارديبهشت تجلي رحمت پرودگار است ، عروس بهار ، در ارديبهشت به اوج شکوفايي و شکفتگي مي رسد و جان انسانها نيز بايد به همراهي و هم آوايي با طبيعت ، با نفس هاي نسيم ارديبهشت بشکفد و به سمت کرانه هاي معرفت و زلالي دست يابد . اين موسسه ادامه مي دهد که ارديبهشت با نفس سبز بانوي بانوان بهشتي ، حضرت فاطمه زهرا ( س ) در آميخته است ، بانويي که زندگاني و شهادت او ، سراسر درس و لايت و مولاشناسي بود ، زهرا ( س ) عمري به کوتاهي هيجده گل سرخ غمگين داشت ، بانويي که آنقدر نماز مي خواند که در « تورمت قدماها » آري ، زندگاني زهرا ( س ) سراسر مشق عبوديت بود و عشق ، زهرا روح ميان دو پهلوي  پيامبر بود ، و مگر مي توان رسول اعظم ( ص ) را دوست داشت و به زهرا ( س ) و اولاد او عشق نورزيد ؟ و مگر نگفته اند که هرکس که بر دوستي محمد و آل محمد بميرد شهيد است و دوستي محمد و آل محمد خود چشمه هدايت الهي است و هدايت ، رحمت پرودگار است که « يهدي من يشاء» و « يضل من يشاء » .

موسسه هنر و ادبيات هلال يادآور مي شود در ارديبهشت امسال ، نام بانويي ديگر نيز مي درخشد که همچون زهراي مرضيه و دختر بزرگوارش زينب کبري ( س ) اسوه صبر و تقوي و نجابت ، آيينه ديگر مولا در زمين ، حضرت ام البنين که خود شهيده اي بزرگوار است ، بانوي  گريه و مرثيه و صبر ، بانوي روضه خوان مدينه که به استقبال ام المصائب شتافت و از فرزند فاطمه پرسيد . اين موسسه در پايان اظهار اميدواري مي کند که باشد که در اوج رستاخيز طبيعت همچون از زلال چشمه ساران ولايت ، جانهاي خود لبريز سازيم و بذرهاي مهر و عبادت را آنگونه بکاريم که به گواراترين ميوه هاي اجابت دست يابيم .

اين شماره از پيام محراب از تاريخ جمعه 1 ارديبهشت / 28 جمادي الاول تا يکشنبه 31 ارديبهشت / 28 جمادي الثاني را در برمي گيرد .

رياضي يزدي در « صبح آرزو » اين شماره از پيام محراب مي سرايد :

امروز تشعشع خدايي                   در ساحت قدس کبريايي

افتاده ز ماوراي افلاک                 بر چهره پاک شاه لولاک

سر مي زند آفتاب سرمد              در خانه کوچک محمد ( ص )

از مطلع غيب و شرق توحيد          خورشيد حياء و دين ، درخشيد

گرديد عيان جمال يزدان              وآنچه پس پرده بود پنهان

اين عيد مبارک است و مسعود        چون فاطمه است ، طرفه مولود

حوراي بهشت و آدمي روي           افريشته خوي و احمد بوي

چون چشم گشود چشم بد دور        از ماه رخش تلالو ، نور

پر کرد زمين و آسمان را            بيت الشرف فرشتگان را

آنگونه که اختران افلاک          پاشند ز نقره نور بر خاک

پيام محراب شماره 50 -  ارديبهشت 91 با تهيه و تنظيم حسين فتحي با شمارگان 10000 نسخه توسط موسسه هنر و ادبيات هلال انتشار يافته است .

 

 

 

يكشنبه 15 مرداد 1391 - 13:20


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری