سه‌شنبه 24 تير 1399 - 18:13
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ستاره سعادت

 

پانزدهمين شماره از فصلنامه عربي زبان "شيراز "منتشر شد

 

 پانزدهمين شماره از فصلنامه ادبي "شيراز " به سردبيري موسي بيدج، ويژه ترجمه ادبيات امروز ايران به زبان عربي منتشر شده است.

 به گزارش پايگاه روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي به نقل از مركز آفرينش هاي ادبي حوزه هنري؛ فصلنامه عربي زبان شيراز  در شش بخش؛ پژوهش، پرونده شعر، پروند داستان، نگين هايي از ادبيات عرفاني ايران، باز خواني شصتمين و جديدترين ترجمه رباعيات خيام، گزارش و معرفي كتاب به رشته تحرير در آمده است.

  در بخش پژوهش  به  بررسي ادبيات عربي  در خوزستان، سير تطور ترجمه از زبان فارسي به عربي و ادبيات افغانستان پرداخته شده است.

 در بخش "پرونده شعر"  بيوگرافي و ترجمه عربي اشعار يدالله مفتون اميني، بيوگرافي و ترجمه اشعارمحمد رضا مهدي زاده و بيوگرافي و ترجمه اشعار شراره كامراني درج شده است.

  همچنين در بخش" پرونده  داستان"، به  داستان هايي از اسماعيل فصيح، محمد اعظم رهنورد زرياب و ... پرداخته شده است.

 "نگين هايي از ادبيات عرفاني ايران "  كه به ترجمه اشعار عرفاني" بايزيد بسطامي" به زبان عربي مي پردازد وباز خواني شصتمين و جديدترين ترجمه رباعيات عمر خيام به زبان عربي نوشته جلال زنگابادي، گزارش و معرفي كتاب از ديگر بخش هاي اين فصلنامه ادبي است كه براي مخاطبان عرب زبان منتشر شده است.

 جمال كاظم، حيدر نجف، سميرا رشدي و صادق خورشا از نويسندگان عرب زبان ساكن در بغداد، تهران، كويت و رياض جزء هيات تحريريه اين شماره و علي رضا خواجه پور، محمد الامين ازمترجمان اين شماره از نشريه شيراز هستند.

 شايان ذكر است نشريه شيراز چند سالي است كه توسط دفتر ادبيات عرب مركز آفرينش هاي ادبي حوزه هنري منتشر مي شود.

 

سه‌شنبه 3 مرداد 1391 - 13:49


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری