جمعه 3 بهمن 1399 - 17:38
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گفتگو

 

مونا ناصرپور

 

موسسه تبيان در سطح جهاني قابل طرح است

 

 

حجت الاسلام محمدي قائم مقام قرآني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي روز جمعه 30تير مصادف با پنجمين روز بيستمين نمايشگاه قرآن کريم در غرفه موسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان حضور يافت.

حجت الاسلام محمدي در پاسخ به اين سوال که در خصوص موسسه تبيان چه نظري داريد؟ گفت: ما به تبيان افتخار مي کنيم در جهان اسلام بي نظير است. در ادامه به اين گفتگو اشاره شده است.

*بخش بيداري اسلامي را در اين دوره از نمايشگاه قرآن کريم توضيح مي دهيد؟

بيستمين نمايشگاه قرآن کريم با اهتمام ويژه اي به بحث بيداري اسلامي آغاز شد و تلاش کرديم در جاي جاي نمايشگاه تاکيد به عرضه نماد ها و محصولات بيداري اسلامي داشته باشيم.

ما در اين دوره از نمايشگاه دو بخش مستقل در بحث بيداري اسلامي داريم که شامل بخش بيداري اسلامي و فلسطين که جمعيت دفاع از ملت فلسطين برگزار کننده آن است و تلاش کرده آخرين دستاورد ها، محصولات را در حوزه بيداري اسلامي و فلسطين ارائه دهد.

ديگري بيداري اسلامي در کشورهاي مختلف با سير منطقي ، معقول و نماسازي ويژه برگزار شده است ، که از کشور تونس و خودسوزي دست فروش معرف که خود بهانه اي براي آغاز بيداري است شروع شده است.

بيداري در دو ساحت انجام مي گيرد، يکي وجودي و فردي و در کل اتفاقي که در وجود فرد رخ مي دهد و ديگري ساحت ملي ، امتي که در جغرافياي طبيعي و سياسي اتفاق مي افتد.

بيداري در ساحت وجودي و فردي اتفاق افتاده بود، حقيقتا مردم بعد از انقلاب اسلامي توجهشان به اسلام، به عظت و کرامت فردي خودشان زياد شده بود و به شدت از اينکه زير ظلم هستند و استکبار بر آنها مسلط است ناراضي بودند فقط بهانه هايي مي خواستند تا ناراحتي خودشان را ابراز کند.

در حقيقت آن اتفاق در تونس بهانه اي براي حرکات مردم مصر ، يمن ، ليبي بود و هر کدام را نماسازي فکري مشخصي در نمايشگاه اجرا کرديم و تلاش کرديم تمام ابعاد بيداري را به مردم معرفي کنيم و مردم خودمان را آگاه کنيم و اين روشن بيني نفساني و نگاه از درون و عمق وجود به مسائل و واقعيت هاي خارجي و بهره مندي از يک بصيرت بزرگ قرآني در جهان امروز که همان هوشياري و انطباق خارجي را مي رساند سبب مي شود اين هوشياري که در مردم ما است وسعت پيدا کند.

*درخصوص نماي نوين توضيح دهيد؟

ما سعي کرديم در نماي نوين بازسازي هئيت رضوان در محيط دو يا سه هزار متري بيعت با رسول ا... را در اوج فشار و مشقت و گرفتاري و استقامت بر سر هدف در هيئت رضوان تجلي دهد و مردم در اين محيط تاتر و موسيقي و فيلم تلفيقي که اجرا مي شود و بسيار ديدني است را ببينند.

*شما با موسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان آشنا هستيد؟

تا حدودي بله

*نظر شما نسبت به موسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان چيست؟

موسسه تبيان موسسه اي است که در سطح جهاني قابل طرح است با حمايت هاي خوبي که از اين موسسه شده است و ظرفيت هاي خوب موسسه به همراه کارشناسان و کاربراني که در سطح جهان دارد به خصوص زبان هاي مختلف و مديريت خيلي خوب و استوار ، هوشمند و با تدبيري ، توانسته است جايگاه خودش را در سطح جهاني و بين المللي تثبيت کند.

موسسه تبيان با کاربران ويژه و با هويت واقعي که دارد يکي از پر کاربرترين سايت هاي فرهنگي جهان به حساب مي آيد، ما به تبيان افتخار مي کنيم و در جهان اسلام اين موسسه بي نظير است.

موسسه تبيان بايد بتواند ساعت هاي خوبي را در مقابل جوانان باز کند و با توسعه شبکه هاي اجتماعي گام هاي جديدي را در سازمان دهي و شبکه سازي گروهها و اقشار مختلف بردارد.

اگر تبيان بتواند در شبکه هاي اجتماعي در مشاغل مختلف از هنرمندان ، فرهنگيان و ... حتي عضو گيري از غير اديان يعني در کل در 4 اطلس شيعيان، مسلمانان، اهل کتاب و ديگران و در اقليم 11 گانه راه يابد، مي تواند در آينده از پيشتازترين ، راهبردي ترين و موثرترين شبکه مجازي جهان نقش مهمي را در جهت هدايت نسل ها ايفا کند و گام هاي بزرگي را در آستانه ظهور حضرت مهدي (عج) بردارد.

 

شنبه 31 تير 1391 - 13:34


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری