شنبه 9 اسفند 1399 - 22:56
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

فرهنگي و هنري

 

حسين آرياني

 

معرفي سريال‌هاي ماه مبارک رمضان

 

پنج شبکه اصلي صدا و سيما سريال‌هايي که در ماه رمضان روي آنتن مي‌برند را مشخص کردند. در ماه مبارک رمضان شبکه هاي يک، دو، سه، چهار و تهران سريال هايي را ويژه اين ماه مبارک به روي آنتن مي برند که مشروح و ساعت پخش آنها عبارت است از:

شبکه يک: «راز پنهان»(ساعت 22:10)

شبکه يک سيما امسال دو سريال «راز پنهان» و «راستش را بگو»(محمدرضا آهنج) را براي ماه رمضان تدارک ديده بود که در نهايت قرعه به نام راز پنهان افتاد.

اين مجموعه تلويزيوني که پيش تر اعلام شده بود در شب هاي پاييز پخش خواهد شد، به کارگرداني و نويسندگي فلورا سام و تهيه‌کنندگي مجيد اوجي ساخته شده است و در ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 22:10 روي آنتن مي رود.

راز پنهان نخستين سريال بلند فلورا سام در مقام کارگردان پس از تجربه ساخت سريال پنج قسمتي ناز و نياز و چند تله فيلم است.

البته آثار او را پيش از اين در مقام نويسنده سريالهايي چون مشق عشق نيز ديده ايم و او اين بار به کارگرداني متن خود در قالب يک سريال 20 پرداخته است.

فلورا سام درباره ساخت سريال راز پنهان مي گويد: «هيچ وقت بدون فيلمنامه کامل کاري را آغاز نمي کنم و وقتي خودم دارم متن سريالي را کارگرداني مي کنم تغيير کمتري در متن اعمال مي کنم. چرا که زمان نگارش متن با تسلط و تمرکز اين کار را انجام داده ام که زمان کارگرداني شايد به آن اندازه تمرکز نداشته باشم.»

فلورا سام درباره مضمون سريال مي گويد: «به مباحث اخلاقي و انساني به صورت کاملا غيرمستقيم در سريال اشاره شده و در حقيقت داستان اصلي بسيار جذاب و پرپيچ و خم است و مسائل اخلاقي در لايه هاي زيرين آن گنجانده شده است.»

مجيد اوجي(تهيه کننده سريال) درباره راز پنهان مي گويد: «در اين قصه به رفتارهاي انساني مي پردازيم. اينکه انسان در ذات خود مثل يک آينه پاک است، مگر اينکه خود فرد لک هاي بر وجودش بيندازد. سريال ما درباره آدم 35 ساله اي است که تازه متولد مي شود. در واقع اين مرد تازه متولد شده 35 ساله قهرمان ما است و بايد ببينيم او در آينه زندگي اش چه مي کند.»

اين تهيه کننده درباره انتخاب عليرضا جلالي تبار به عنوان بازيگر شخصيت اصلي مي گويد: «دنبال چهره اي بوديم که براي مردم تازگي بيشتري داشته باشد و مجموعه اي از شرايط در کنار يکديگر قرار گرفت تا عليرضا جلالي تبار انتخاب شد. او نيز به کار علاقه داشت و اين علاقه دو طرفه به همکاري ما انجاميد.»

داريوش ارجمند، پروانه معصومي، محمود عزيزي، الهام حميدي، عليرضا جلالي‌تبار، کامران تفتي، لادن طباطبايي، کاوه آشنا، حميدرضا محمدي و سعيد پورصميمي در اين سريال بازي دارند.

جلالي‌تبار و تفتي در اين سريال نقش دو جوان به نام‌هاي فرامرز و اميرعلي را بازي مي‌کنند که در دوران کودکي دوستي نزديک با يکديگر داشته‌اند. پس از سال‌ها آن دو به طور اتفاقي با يکديگر ملاقات مي‌کنند و رابطه قديمي دوباره جان مي‌گيرد. با مرور زمان وقايع تازه‌اي آشکار مي‌شوند که اين دوستي تحت‌الشعاع آنها قرار مي‌گيرد. معصومي و ارجمند نيز نقش پدر و مادر فرامرز را دارند.

ساير عوامل توليد پروژه عبارتند از:‌ مدير تصويربرداري: اسماعيل آقاجاني، طراحان گريم: احسان روناسي، شيوا پاک ‌نيت، طراح لباس: مژگان مظفري، صدابردار: محمد کيان ارثي، مدير توليد: عباس دقاقي عکاس مهرداد همراهي و…

 شبکه دو: «چمدان»(ساعت 23:10)

سريال‌ چمدان قرار بود ماه رمضان سال گذشته از شبکه دو پخش شود ولي امسال هر شب ساعت 23:10 پخش خواهد شد.

اين سريال به کارگرداني و تهيه‌کنندگي خسرو ملکان از مضمون طنز برخوردار است و داستان يک چمدان را روايت مي‌کند؛ چمداني که دست به دست مي‌چرخد و ماجراهاي جالبي را پشت سر مي‌گذارد.

خسرو ملكان متولد 1332 تهران است. وي تحصيلاتش را تا اخذ ديپلم فني هنرستان ادامه داد و از سال 1351 با شركت در دوبله فيلم هاي خارجي وارد فعاليت هاي سينمايي شد.

 او فعاليت فيلمسازي را از سال 1353 با ساخت فيلم كوتاهي به نام بازگشت شروع كرد و فعاليت در سينماي حرفه اي را پس از انقلاب و از سال 1362 با فيلم زخمه به عنوان نويسنده و كارگردان آغاز كرد.

خسرو ملکان درباره ساخت سريال چمدان مي‌گويد: «زماني که عجله در ساخت اين کارها باشد هيچ گاه خوب از آب درنمي‌آيد. برخلاف ساير کارهاي مناسبتي، ساخت اين سريال با عجله و شتابي همراه نبود.»

تهيه‌کننده،‌ کارگردان و نويسنده سريال چمدان در گفت‌وگو با خبرگزاري ايسنا، افزود: «فضاي سريال چمدان حال و هواي افطار و سحر را دارد و به صورت اپيزوديک تهيه شده است. اين مجموعه،‌ موضوعي طنز و ملودرام را دربرمي‌گيرد؛ يعني برخي جاها مخاطب را مي‌خنداند و بر عکس جاهايي هم است که گريه‌ تماشاگر را درمي‌آورد ولي کليت فضاي آن بيشتر شاد و کمدي است.»

وي درباره‌ دليل توقف سريال چمدان از سال گذشته تا به امسال مي گويد: «اين سريال يکي از گزينه‌هاي پخش ماه رمضان سال گذشته شبکه دو سيما بود ولي به خاطر مشکلات مالي و کمبود بودجه با وجود اينکه کار از نيمه گذشته بود و فقط شش قسمت پاياني‌اش باقي مانده بود، متوقف شد تا اينکه از بهمن سال 90 تصويربرداري آن را ادامه داديم تا ماه رمضان امسال پخش شود.»

او در پاسخ به اينکه با توجه به مناسبتي بودن سريال چمدان آيا عجله و شتابي در ساخت آن ديده مي‌شود؟ خاطرنشان کرد: «از اين لحاظ که وقفه‌اي در اين مجموعه به وجود آمد، خوب بود؛ چرا که هميشه همه کارهاي مناسبتي که براي عيد نوروز و ماه رمضان هستند معمولا در عرضه دو تا سه ماه تهيه مي‌شوند و شتابزدگي و عجله در آنها به چشم مي‌خورد اما اين مجموعه به خاطر وقفه‌اي که داشت موجب شد تا عجله و شتابي در آن ديده نشود.»

تهيه‌کننده و کارگردان سريال چمدان در مورد داستان سريال مي گويد: «موضوع اصلي اين سريال، داستان يک چمدان است که دست به دست مي‌چرخد و مي‌توان گفت اين چمدان به دست همه افراد جامعه که قشرهاي گوناگوني هستند مي‌رسد و ماجراهايي را پشت سر مي‌گذارد.

 فکر مي‌کنم موضوع اين سريال براي مخاطبان جذاب باشد و ارتباط خوبي با آن برقرار کنند. در واقع کاراکتر اصلي ما در اين مجموعه چمدان است و مي‌خواهيم ببينم زماني که به دست افراد مي‌رسد در خلوت خود با او چه مي‌کنند و چه آرزوهايي دارند.»

او اضافه کرد: «چنين داستاني شخصا براي خودم خيلي جالب بود چرا که از بچگي دوست داشتم يک روز با يک چمدان در بسته مواجه شوم و کنجکاو بودم که چه چيزي در آن است.»

وي در پاسخ به اينکه ايده اوليه داستان چمدان از کجا بود؟ خاطر نشان کرد: «طرح و ايده اين داستان به 10 سال پيش بر مي‌گردد که من پيشنهاد ساخت آنرا دادم تا اينکه سال گذشته به دستور آقاي دکتر دارابي (معاون سيما) کار توليدش را آغاز کرديم.»

ملکان با اشاره به پر بازيگر بودن سريال چمدان و سختي‌هايي که دارد گفت: «جمع کردن بازيگران کنار يکديگر کار خيلي سختي است ولي با تمام اينها اميدوارم کار خوبي از آب در آمده باشد.»

همچنين او درباره لوکيشن سريال چمدان خاطر نشان کرد: «لوکيشن اوليه اين مجموعه در دماوند بود و بيشتر سکانس‌ها در همان جا گرفته شد. مابقي لوکيشن ها در تهران بود. اين سريال حدود 80 لوکيشن دارد و يکي از پرلوکيشن ترين کارهايي است که تا به حال انجام داده ام و همين امر سختي‌هاي خاص خودش را دارد.»

مهران غفوريان، شهره لرستاني،‌ فتحعلي اويسي، اکرم محمدي، ارژنگ اميرفضلي، فلور نظري، يوسف صيادي، محسن قاضي مرادي، رضا بنفشه خواه، اشکان اشتياق، فلامک جنيدي، عنايت بخشي، تورج و ... از جمله بازيگران مجموعه طنز «چمدان» هستند.

ساير عوامل مجموعه عبارتند از: گروه كارگرداني: شيدا يوسفي، تايماز سليمان خاني، تصويربردار: سيد جواد موسوي، صدابردار:رضا كشاورز،‌ طراح صحنه: عليرضا پورسلطاني، طراح لباس: مهناز نوروزي، طراح گريم: مهين نويدي، مدير توليد: سيد مصطفي مسچي، تدوينگر: سيد عدنان مسچي، آهنگساز: مهدي غفوريان، صداگذار: مهرشاد ملكوتي، عكاس: بهروز الفتي، مدير تداركات: صادق اصفهاني، منشي صحنه: فاطمه صفوي.

همچنين شبکه دو سيما، سريالي را هم براي کودکان و نوجوانان تدارک ديده که بناست هر روز قبل از افطار پخش شود.

اين سريال «مثل من، مثل تو» نام دارد که به کارگرداني شاهين باباپور توليد شده است.

شاهين باباپور متولد سال 1348 در تهران است. او تحصيلات خود را در رشته نمايش (كارشناسي ارشد) در دانشكده هنر ادامه داد و كار حرفه اي در تلويزيون را به عنوان دستيار برنامه ريز با سريال پدرسالار آغاز نمود.

 او در سال 1370 وارد دانشكده هنر شد و در سال 1374 از آن دانشكده فارغ التحصيل گرديد. باباپور در سال 1379 اولين فيلم كوتاه خود را بنام سكوت زاينده ساخت و پس از آن موفق به ساخت فيلم هاي ديگري بنام هاي روزي آسمان شهرما شب بازي، اگه يه روز ماهي تموم شه، كوته و ميقات، بصورت كوتاه و نيمه بلند شد. او همچنين در سمت دستيار اول كارگردان، برنامه ريز،‌ مديرتوليد و بازيگر فعاليت کرده است.

 داستان سريال درباره خانواده‌اي سنتي است که پسر 11 ساله اين خانواده قهرمان آن است. او با توجه به اين که هنوز به سن بلوغ نرسيده سعي مي‌کند روزه بگيرد و هر روز داستان‌هايي در مدرسه، خانه و مسجد محل برايش رخ مي‌دهد.

داستان هاي مجموعه «مثل من مثل تو» به صورت ايپزودي تهيه شده است و هر قسمت يک داستان مستقل را دنبال مي کند.

اين مسائلي همچون روز قدس ، تولد امام حسن (ع)، شب هاي قدر ، عيد فطر و … که مربوط به ماه مبارک رمضان مي شود را به تصوير مي کشد.

در اين مجموعه بازيگراني نظير لاله صبوري، جليل فرجاد، رضا توکلي، برانوش سيف الهي، اکبر مددي مهر و علي سليماني ايفاي نقش مي‌کنند.

داود قچاق تهيه كننده سريال مثل من،‌ مثل تو كه پيش تر نام آن امروز، فردا بود مي گويد: «از ابتدا نيز تصميم داشتيم نام اين سريال را عوض كنيم كه آن را به مثل من‌، مثل تو تغيير داديم.»

داود قچاق(تهيه کننده) سريال مثل من،‌ مثل تو را سريالي اخلاقي ناميد و گفت: «مثل من، مثل تو سريالي كاملا اخلاقي است كه موضوعات مختلف كودكان و خردسالان را در بر مي‌گيرد. تيم كاري ما با علاقه بسيار به توليد كار كودك پرداخته اند. اين مجموعه در 60 قسمت توليد شده است كه ما 30 قسمت آن را براي ماه رمضان در نظر گرفتيم و مابقي آن بعد از ماه رمضان پخش خواهد شد.»

داود قچاق ادامه داد: «داستان‌هاي مجموعه مثل من مثل تو به صورت اپيزودي تهيه شده است و هر قسمت يك داستان مستقل را دنبال مي‌كند.»

او همچنين با تاكيد بر اينكه مجموعه مثل من مثل تو ويژه‌ گروه كودك و خردسال است، خاطرنشان كرد: «در طول 30 ـ 40 سالي كه به عنوان تهيه كننده، كار كودك انجام مي‌دهم به ياد ندارم كه در ماه رمضان براي كودكان و خردسالان هم سريال بسازند.

 فكر مي‌كنم اين اولين بار است كه براي اين گروه سني در ماه رمضان سريال توليد كرديم؛ البته داستان‌هاي اين مجموعه به گونه‌اي است كه حتي پيرمردهاي 100 ساله هم آن را تماشا مي‌كنند چرا كه همه‌ بينندگان را براي لحظاتي به ياد كودكي‌شان مي‌اندازد.»

وي در ادامه با اشاره به داستان‌ مجموعه مثل من مثل تو توضيح داد: «اين مجموعه زندگي يك خانواده متدين و اصيل ايراني را به تصوير مي‌كشد كه متشكل از پدر و مادر‌، پسر 21 ساله‌، دختر 19 ساله‌، پدربزرگ و نيز يك پسر 12 ساله است كه قهرمان اصلي داستان هم همين پسر 12 ساله است اين مجموعه مسائلي را مطرح مي‌كند كه مربوط به ماه رمضان، روزه‌داري و ... است.»

تهيه‌كننده مجموعه مثل من مثل تو پيام اصلي اين سريال را به كودكان‌، خودسازي و سپس توده ‌سازي دانست و افزود: «در اين مجموعه يكسري كارهاي اخلاقي مطرح مي‌شود و به كودكان ياد مي‌دهد كه دروغ نگويند و مسائل انساني را از همان كودكي به زندگي خود حاكم كنند.

به عقيده من اگر در ارتباط با مسائلي كه مربوط به كودكان و خودسازي آنها مي‌شود ريز شويم و نگاه درستي به آنها داشته باشيم آينده‌ي خوبي خواهند داشت.»

قچاق درباره شتاب و عجله‌اي كه هميشه در توليد كارهاي مناسبتي حاكم است، گفت: «در توليد مجموعه مثل من مثل تو با توجه به مناسبتي بودن آن اصلا عجله و شتابي نبود؛ چرا كه ما تصويربرداري آن را از حدود دو ماه پيش آغاز كرديم و از همان زمان كارمان را مرتب پيش برديم.»

او درباره‌ بازيگراني كه در مجموعه مثل من مثل تو ايفاي نقش مي‌كنند، توضيح كوتاهي ارائه داد و خاطرنشان كرد: «من در اين مجموعه از بازيگران خوب و حرفه‌اي استفاده كردم و از همه‌ آنها رضايت دارم به ويژه علي سليماني كه نقش يك معلم را ايفا مي‌كند.

به طوري كلي من در همه كارهايم در حالي كه كار كودكانه است ولي از بازيگران قوي و حرفه‌يي استفاده مي‌كنم اين مجموعه به دليل اينكه ويژه‌ گروه كودك و خردسال است علاوه بر بازيگران بزرگسال، 20 كودك ايفاي نقش مي‌كنند كه اين به نظرم كار سختي است.»

ديگر عواملي که درساخت مجموعه مثل من مثل تو، کارگردان را ياري رساندند، عبارتند از: دستيار تهيه کننده: سجاد محمودي، نويسندگان: احمد حامد، مهدي کوشکي، بيتا شباهنگ و سيد جواد رهنما، تدوين: بنيامين قچاق، طراح صحنه و لباس: شيرين بوريايي دوست، صدابردار: سامان شهامت ومدير تصويربرداري: مرتضي غيبي.

 شبکه سه: «خداحافظ بچه» (ساعت20:50)

شبکه سه سيما در حالي سريال خداحافظ بچه به کارگرداني منوچهر هادي و را براي پخش از ماه رمضان در نظر گرفته که مجموعه خنده بازار را هم در جدول پخش خود قرار داده است.

خداحافظ بچه، اولين تجربه سريال‌سازي منوچهر هادي است که به تهيه کنندگي داوود هاشمي ساخته شده و قرار است در ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 20:50 روي آنتن برود.

اين سريال طنز توسط سجاد ابوالحسني نوشته شده و داستان زوجي خوشبخت به نام مرتضي و ليلا را روايت مي‌کند که در آرزوي تولد فرزند به سر مي‌برند. وقوع اتفاقي غيرمنتظره، زندگي آرام اين زوج را به هم مي‌ريزد. آن دو با انجام آزمايشي، در مي‌يابند که مشکل ناباروري دارند و به همين دليل، تصميم مي‌گيرند سرپرستي کودکي را به عهده بگيرند و...

داوود هاشمي، تهيه‌کننده «خداحافظ بچه» درباره اين سريال مي گويد: «اين سريال بسيار پر لوکيشن است و بيشتر لوکيشن‌هاي آن داخلي است. در اين سريال عليرضا افخمي هم مشاور فيلمنامه و سريال بوده است و هم نظارت مراحل پس از توليد را به ‌عهده داشت.»

وي افزود: «داستان اين سريال درباره خانواده‌اي است که علاقه‌مند به داشتن بچه هستند، اما طي آزمايش‌هاي اوليه متوجه مي‌شوند مشکل ناباروري دارند و… .در سريال خداحافظ بچه، آتيلا پسياني نقش خسرو را بازي مي‌کند و بهاره رهنما در نقش نازنين همسر او ظاهر مي‌شود. در اين سريال مهراوه شريفي‌نيا نقش ليلا را بازي مي‌کند. او همسر مرتضي (شهرام حقيقت‌ دوست) است.»

بهنوش بختياري، مهدي صبايي، ايمان صفا، مائده طهماسبي، ناصر گيتي‌جاه، شهين تسليمي، نادره محتشمي، داريوش هاشمي، مونيا جمالپور، عبدالله عبدالکريمي، محسن حاجي‌قاسم، کاوه نويد، مرتضي کوهي، ندا ميرمهدي، نوشين زارع و... ديگر بازيگران اصلي سريال هستند.

برخي ديگر از عوامل سازنده اين سريال عبارتند از: مدير برنامه ريزي: مجيد موثق، دستيار اول کارگردان: سعيد بيات، دستيار دوم کارگردان: محمد مجدوزيري، منشي صحنه: رضا بقايي، دستيار برنامه ريز: پگاه هنرمند، دستيار دوم کارگردان: محمد مجد وزيري، عکاس: پريسا افخمي، تدوين: افسانه افخمي، دستيارتدوين: عليرضاهمتي، مدير تصوير برداري: عباس سلامي، مديرصدابرداري: احمدپولي بابايي، صداگذاري: مجيديوسفي، طراح صحنه و لباس: نازي پرتوزاده، صدا بردار: احمد پولي بابايي، طراح گريم: مهرداد مير کياني، مدير توليد: مهدي بدرلو، مدير تدارکات: فواد بور بور.

شبکه چهار: «رهايي»(زمان پخش: شب‌هاي قدر)  

شبکه چهار سيما قصد دارد مجموعه تلويزيوني رهايي را ويژه شب‌هاي قدر در سه قسمت روي آنتن ببرد.

کارگردان اين ميني‌سريال که در 3 قسمت 50 دقيقه‌اي توليد شده، محسن بخارايي است و تهيه‌کنندگي آن را مرتضي خرم‌ دشتي بر عهده داشته است.

نقش اصلي اين سريال را يکتا ناصر بر عهده دارد که در جشنواره فيلم فجر سال گذشته با فيلم سينمايي «يکي مي‌خواد باهات حرف بزنه» ساخته منوچهر هادي بسيار خوش درخشيد و سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش مکمل زن را از آن خود کرد.

او در رهايي نقش دختري به نام نرگس را بازي مي‌کند و امير محمد زند هم نقش همسر او را بازي مي‌کند. سعيد و نرگس در حال تمرين نمايشي براي اجرا در عيد سعيد فطر هستند. اما نرگس باردار است و براي اين‌که اجراي تئاتر دچار مشکل نشود، اين موضوع را از همسرش پنهان مي‌کند.

از طرف ديگر آزادي خواهر ناتني سعيد از زندان، باعث اتفاقاتي مي‌شود که زندگي سعيد و نرگس را به هم مي‌ريزد و موجب بدبيني و شک سعيد به همسرش مي‌شود. داستان در ماه مبارک رمضان روي مي‌دهد و نقطه عطف آن در ليالي قدر مي‌گذرد.

حسام منظوم، فريبا طالبي، اکبر رضوانيان، سعيد خسروي و شيرين صمدي از ديگر بازيگراني هستند که در اين سريال بازي مي‌کنند و علاقه‌مندان تئاتر کاشان با نام آن‌ها آشنا هستند.

محسن بخارايي و مرتضي خرم ‌دشتي نيز از فيلم‌سازان کاشاني هستند که کارشان را از انجمن سينماي جوان کاشان آغاز کرده‌اند و رهايي اولين تجربه حرفه‌اي آنها به حساب مي‌آيد.

رهايي اواخر خردادماه سال گذشته در کاشان کليد خورد و تصويربرداري در 25 جلسه به پايان رسيد. اين سريال به سفارش واحد تامين برنامه شبکه چهار سيما توليد شده است.

ساير عوامل اصلي اين سريال عبارتند از:

مدير تصويربرداري: جواد صفا، فيلم‌نامه: محسن بخارائي، مرتضي خرم‌دشتي، تدوين: مجيد شتّي، طراح صحنه و لباس: آلما گشتاسب، صدابردار: مصطفي بهمني، صداگذاري و ترکيب صدا: آرش اسحاقي، موسيقي متن: عليرضا شيباني، طراح گريم: علي جدّي، جلوه هاي ويژه: آرش آقابيک، تيتراژ: امير مقتدايي فر، عکاس و تصويربردار پشت صحنه: محمدرضا پيله وريان، سعيد استاديان، دستيار اوّل کارگردان: محمّدعلي افتخاري نيا، برنامه ريز: صادق مستوري کاشاني، منشي صحنه: ريحانه گل‌کار.

شهلا خديوي، ليلا دوست و ... از ديگر بازيگران اين سريال هستند.

شبکه تهران: «شايد براي شما هم اتفاق بيفتد»(ساعت 19)

شبکه تهران قصد دارد امسال اپيزودهاي جديد از مجموعه «شايد براي شما هم اتفاق بيفتد» را در ماه مبارک رمضان پخش کند. اين سريال آغازگر پخش سريالهاست و هر روز ساعت 19 پخش مي شود.

«خواب گران»، «مسافر دو دنيا»، «تسويه حساب»، «زندگي با وجدان آسوده»، «شب سوم»، «شليک به خود»، «گوشي همراه»، «محدوده خطر»، «مردن به اختيار»، «نذر»، «نيسان» و «وسوسه پارکبان» از جمله اپيزودهايي اين سريال هستند.

در اين مجموعه سعي شده تا از داستان‌هاي واقعي که ممکن است براي هر يک از افراد جامعه اتفاق بيفتد، استفاده شود.

اپيزود «خواب گران» به کارگرداني اميرمسعود آقابابائيان و نويسندگي آرش صادق‌بيگي درباره شخصيتي به نام امير 42 ساله است که با کاظم شريک خود، کارخانه‌اي را اداره مي‌کنند.

امير خواب مادرش (سوري خانم) را مي‌بيند که مي‌گويد او تا يک ماه بيشتر زنده نيست. امير براي تعبير خوابش به روحاني مسجد مراجعه مي‌کند و...

در اين اپيزود رضا رضوي، هادي خسروي، وحيد نگاه، حمزه نصيري‌خواه، سيما مطلبي، اسماعيل حاتم‌نژاد و... به ايفاي نقش مي‌پردازند.

در اپيزود «مسافر دو دنيا» کتايون اميرابراهيمي، عمار تفتي، حديث تهراني، پونه احمدي ايفاي نقش مي کنند.

در خلاصه داستان اين اپيزود آمده است: رقيه خانم؛ زني 58 ساله است که در پي اتفاقي، پسرش را گم مي‌کند و بعد از گذشت شش سال، از طريق تلويزيون او را پيدا مي‌کند. پس از آن، در پي مسائلي، با همسر پسرش مشکل پيدا مي‌کند و دوباره پسرش را از دست مي‌دهد و...

ازجمله عوامل مجموعه شايد براي شما هم اتفاق بيفتد مي‌توان به: گروه نويسندگان: ندا نوبخت، آرش صادق بيگي و سهيل امير شريفي، مدير توليد: مهدي تحويليان وحسن صداقت، صدا بردار: ايمان آزاد وحميد يارند‌پور وتدوين گر: روح الله هاشمي اشاره کرد.

 

شنبه 31 تير 1391 - 13:28


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری