جمعه 16 خرداد 1399 - 0:39
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

فرهنگي و هنري

 

داود خسروي

 

کپي ضعيف يک فيلم خارجي

 

نگاهي به گروه فيلمسازي «همه چي آرومه» (مصطفي منصوريار)

 

مصطفي منصوريار درباره سابقه کاري خود و ساخت همه چي آرومه مي گويد: «در سال 1376 اولين فيلم كوتاه خود را ساختم و حدود هفت سال پس از آن، كار خودم را ادامه دادم؛ اما از آن زمان تا كنون پشت در مانده بودم، زيرا بايد با چنين فيلمي وارد مي‌شدم.

قبل از هر چيز بايد خوشحالي خود را براي ورود به محبوب ترين خانواده ايران که خانواده سينما است، ابراز کنم. اين فيلم فيلمي سرگرم کننده و با هدف خنداندن مخاطب نوجوان ساخته شده است.

من سال ها براي اين گروه سني کار کرده ام و مي دانم که سليقه اين گروه را چگونه مي توان تامين کرد. هدفم ساخت فيلم کمدي و طنز بود که مخاطب را بخندانم.»

منصوريار درباره ايده ساخت فيلم مي گويد: «جرقه اصلي ساخت اين فيلم براي نزديک شدن به فضاهاي سينماي مورد پسند نوجوانان بود و فيلم «هنگ اور» کپي مناسبي براي ساخت براي ايرانيزه کردن است. قصد داشتم داستان فيلم تينيجري باشد و اين فيلم براي قشري ساخته شده است كه من سال‌ها با آنها در زمينه‌ ساخت نماهنگ كار كرده‌ام.

من دوست دارم که براي مخاطب جوان فيلم بسازم و اگر از اين زاويه به فيلم همه چي آرومه نگاه کنيم، متوجه خواهيم شد که ارزش هاي اين فيلم کم نيست. همچنين مسائل اقتصادي كه در فيلم مطرح مي‌شود، اهميت دارد تا شايد صحنه‌هايي كه در اين‌ باره نمايش داده مي‌شوند، براي جوانان انگيزه باشند.

من تمام مدت تلاش کردم تا به داستاني برسم که مخاطب را پس نزند و نمي‌خواستم تنها يک فيلم خارجي را کپي کنم و به مخاطب نشان دهم.»

محمد گل آرا (صدا گذار) درباره فيلم مي گويد: «اگر قرار باشد فيلم خارجي را کپي کنيم و ايراني آن را به مخاطب نشان دهيم هيچ ارزشي ندارد. در اين فيلم مخاطب احساس مي کرد شايد فيلم همانند مشابه خارجي آن به پايان برسد اما اين طور نمي شود و فيلم به طريقي ديگر به پايان مي رسد و به اعتقاد من فيلم بسيار قوي و خوبي است.»

بهکار (تدوينگر) در مورد فيلم مي گويد: «اين فيلم تنها جنبه سرگرمي دارد و قرار نيست پديده عجيب و غريبي از دل اين فيلم بيرون آيد.»

مجيد صالحي، علي صادقي و رضا داوودنژاد سه بازيگر اصلي فيلم همه چي آرومه هستند.

مجيد صالحي فعاليت هنري خود را با بازي در نمايش آنتيگونه آغاز کرد و سپس به تلويزيون رفت و در مجموعه‌هاي تلويزيوني مختلف و البته اغلب با مضمون طنز بازي کرد . صالحي خيلي زود با شخصيت مجيد دلبندم خود را مطرح کرد و اين روند را با برنامه‌هاي ديگر ادامه داد.

کنار گيري حميد جبلي از فيلم يکي بود يکي نبود باعث شد صالحي جايگزين وي شود و اين فيلم هم بدل شد به نخستين تلاش او براي ورود به عرصه سينما. وي علاوه بر بازي در برخي از مجموعه‌هاي تلويزيوني، گاه نويسندگي و کارگرداني سريال ها را نيز بر عهده داشته است.

علي صادقي متولد 14آذر 1359 است. پدرش تراشکار و مادرش خانه دار است يک خواهر کوچکتر و يک برادر بزرگتر از خودش دارد.

به گفته خودش به طور اتفاقي و با مجموعه آفتاب عالم تاب ساخته امير سماواتي و مازيار حبيبي نيا وارد عرصه بازيگري شد.

رضا داوودنژاد در سال 1359 در تهران متولد شد. داوودنژاد تا مقطع ديپلم در رشته علوم انساني تحصيل کرد. او برادر زهرا داودنژاد و برادرزاده محمدرضا داودنژاد است.

رضا داوودنژاد فعاليت سينمايي خود را با بازي در فيلم هاي پدرش عليرضا داودنژاد آغاز کرد. بي پناه (1365)، نخستين فيلم سينمايي اوست.

مصائب شيرين، نام رضا داوودنژاد را مطرح کرد و او نامزد بهترين بازيگر نقش اول مرد در هفدهمين جشنواره بين المللي فيلم فجر شد. اين نقش آفريني همچنين دعوت براي حضور در جشنوارة سينمايي فوکوئوکاي ژاپن را برايش به ارمغان آورد.

بچه هاي بد، حضور مؤثر وي در فيلم هاي پدرش را تداوم بخشيد. او در اين فيلم، فيلمنامه نويس، بازيگر، دستيار کارگردان و برنامه ريز بود.

 او با بانوي کوچک (مهدي صباغ زاده) به عنوان بازيگر فيلم هاي ساير کارگردان ها(به جز پدرش) به سينماي کشور معرفي شد.

مجموعه تلويزيوني چراغ جادو نخستين تجربه او در بازي مجموعه هاي تلويزيوني و بازي در مجموعه تست به کارگرداني پريسا بخت آور دومين تجربه اش در اين زمينه بود.

 داوودنژاد در هفدهمين جشنواره بين المللي فيلم هاي کودکان و نوجوان در اصفهان يکي از اعضاي هيئت داوران در بخش مسابقه سينماي ايران بود.

مشخصات «همه چي آرومه»:

كارگردان: مصطفي منصوريار، دستيار اول كارگردان و برنامه ريز: روزبه سجادي حسيني، مشاور كارگردان: پرويز شهبازي، مدير روابط عمومي: مسعود نجفي، انتخاب بازيگر: رضا داوودنژاد، نويسنده فيلمنامه: محمدرضا آرياني، تهيه كننده: امير سماواتي تهيه كننده، مجري طرح: رضا داوودنژاد، مدير توليد:  مجيد بذرپاش، مدير فيلمبرداري:  حسين ملكي، عكاس و فيلمبردار پشت صحنه: سجاد سپهري شكيب، طراح صحنه و لباس: حجت اشتري، صدابردار: بابك اخوان، طراح چهره پردازي: سالومه اسكندري

بازيگران : مجيد صالحي، علي صادقي، جواد عزتي، رضا داوودنژاد، سحر قريشي، محسن قاضي مرادي، كيانوش گرامي و ...     

 

 

 

 

يكشنبه 25 تير 1391 - 10:7


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری