جمعه 20 تير 1399 - 16:12
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گفتگو

 

مونا ناصرپور

 

تبيان با عرضه بازي هاي جديد گام نويني در عرصه بازي برداشته است

 

 

دومين نمايشگاه بازي هاي رايانه اي از 6 تا10 تير سال جاري در مصلي امام خميني برگزار شد، موسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان در اين نمايشگاه ، با بازي هاي جديد خود حضور يافته و يکي از شلوغ ترين غرفه ها به حساب آمد.

 حجت الاسلام و المسلمين سيد مهدي خاموشي رييس سازمان تبليغات اسلامي در روز دوم نمايشگاه مهمان غرفه تبيان بود، خاموشي در پاسخ به اين سوال که نظر شما نسبت به بازي هاي تبيان چيست؟ گفت: تبيان با بازي هاي جديدي که عرضه کرده گام نويني نسبت به گذشته برداشته و اميدوارم که بتواند بازار را هم اشباع کند. در ادامه به اين گفتگو اشاره شده است.

 

*ارزيابي شما از نمايشگاه بازي هاي رايانه اي امسال چگونه است؟

هنوز فرصت نکردم از کل نمايشگاه ديدن کنم ولي به نظرم موسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان با ورود به عرصه بازي هاي تبلتي و بازي هاي حرکتي که نفر مي تواند با حرکت ، بر روي بازي اثر بگذارد و همچنين بازي هاي جديدي که عرضه کردند باز يک گام بهتر نسبت به گذشته برداشته و اميدوارم که بتوانند بازار را هم اشباع کنند و سبد مصرفي کالاي خانوار هم مطالبه کننده اين بازي ها در جاهايي که بازي را عرضه مي کنند باشد ، انشاالله تبيان و موسسه ديگر ما که نشر الکترونيک است با هم همکاري کنند تا اين کار تحقق پيدا کند.

 

*حمايت سازمان تبليغات از توليد بازي هاي موسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان چگونه است؟

طبق شرح وظايف خودمان مطالبه داريم، ما از موسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان که در اين زمينه فعاليت مي کند حمايت مي کنيم و هر اندازه کار بهتر ببينيم حمايتمان را بيشتر مي کنيم.

 

*آيا شما براي فرزندان خود از بازي هاي موسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان تهيه کرده ايد ؟

بله – ولي فرزندانم از سنين طفوليت و نوجواني گذشته اند وخودشان هم مي توانند در اين زمينه تلاش کنند.

 

*نظر فرزندان شما نسبت به بازي هاي موسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان چيست؟

در اوايل سطح برخي از بازي ها را متوسط رو به ضعيف مي ديدند ولي کم کم سطح بازي ها را مطلوب ديدند و به اين نکته هم اشاره کردند که بايد بازار حريف را هم ببينيم که چگونه فعاليت مي کند.

 

*پيشنهاد شما به موسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان در خصوص پيشرفت در عرصه بازي ها چيست؟

فتح قله هاي جديد در حوزه فضاي مجازي دور از دسترس نيست، تکنيک ، روش و علمي که در موسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان و مجموعه هاي وابسته به آن وجود دارد در کشور مي تواند رتبه خوبي کسب کند و اميدوارم پيشرو باشند من معتقدم در سال هاي پيش رو با پيشرفت شگرفي روبرو خواهيم شد.  

 

*موسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان را با هم رده هاي خودش در توليد بازي ها مقايسه کنيد؟

سوال سختي است دادن رتبه با شاخص هايش بررسي و داده مي شود و بايد همه بازي ها را در کنار هم بگذاريم و بعد امتياز بدهيم و به نظرم تبيان مي تواند نمره قابل قبولي کسب کند.

 

*چند سال طول مي کشد تا موسسه فرهنگي و اطلاع رساني تبيان به آن سطحي که تمايل مردم است برسد؟

پيشرفت تکنولوژي از پيشرفت ما، با سرعت بيشتري برخوردار است ما بايد توامان پيش رويم هم پيشتر از خودمان حرکت کنيم يعني تلاش کنيم که گوي سبقت را در ايران و منطقه برباييم و هم اينکه تمام نگاه به پيشرفت هاي موجود به اين فضا را داشته باشيم .

 

*از نظر شما مکان برگزاري نمايشگاه که در مصلي برگزار مي شود مناسب است؟

مصلي يك محل محدود است که مکان اجراي اين برنامه ها شده است و من اميدوارم ساخت و ساز ساختمان مصلي تمام شود و نماز جمعه به اينجا منتقل شود تا ماوُضِع له اصلي اش فراموش نشود، ولي اين فضا در حال حاضر براي برنامه هاي فرهنگي آماده شده است،نه تنها مانعي ندارد بلکه ما مايليم اين کارها در اينجا صورت بگيرد.

 

شنبه 17 تير 1391 - 10:43


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری