پنجشنبه 19 تير 1399 - 9:38
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

نظام پيشنهادات

 

سيد داوود تديني

 

ضرورت استقرار سيستم پيشنهادگيري از كاركنان در سازمان چيست؟

 

بخش دوم و پاياني

6- اتخاذ بهترين تصميم با داشتن نظرات بيشتر: يكي از نيازهاي مهم مدير، تشخيص بهترين نظر در تصميم گيري هاست. بهترين راه داشتن يك نظر خوب، داشتن نظرات متعدد است.

7- امر به معروف و نهي از منكر: در صورتي كه كاركنان هر مشكل و نارسايي را كه در سازمان مشاهده مي كنند به مديريت تذكر دهند و پيشنهادهايي جهت رفع آن ارائه نمايند سازمان يك حركت دايمي به سوي كمال خواهد داشت، كه اين همان امربه معروف و نهي از منكر مي باشد.

8- بهبود روابط انساني بين مديران و كاركنان: در سازمان هايي كه روابط انساني خصمانه و ناعادلانه اي حاكم باشد كاركنان انگيزه همكاري خود را با مديريت از دست داده، سازمان به اهداف خود دست نخواهد يافت. مشاركت كاركنان انگيزه آنها را در حل مسائل سازمان افزايش مي دهد و چون كاركنان اظهارنظر مي كنند و مديريت به اين نظرات گوش مي دهد ارتباط بين مديريت و كاركنان بهبود مي يابد.

9- نياز به اطلاعات جامع در تصميم گيري هاي مديريت : با توجه به حجم زياد و تغييرات سريع اطلاعات و عدم امكان اشراف مديريت به همه آنها، مشاركت كاركنان در تصميم گيري، مديريت را قادر مي سازد از اطلاعات جامع تر و دقيق تري در تصميم گيري استفاده نمايد.

10- نياز به هماهنگي با تغييرات محيط پرتحول ملي و جهاني: آهنگ فعلي تغييرات محيطي آن چنان عظيم است كه تاخير در پاسخ به آن ممكن است بسيار گران و فاجعه آفرين باشد. (مجموعه هاي زيادي همه روزه به اين دليل ورشكسته مي شوند كه در سازگاركردن خود با تغييرات كوتاهي كرده يا كند عمل نموده اند.) مشاركت كاركنان باعث مي شود سازمان با سرعت بيشتري با اين تحولات هماهنگ شود.

و من الله التوفيق و عليه التكلان

 

سه‌شنبه 13 تير 1391 - 14:23


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری