چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 23:25
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

سازمان تبليغات اسلامي

 

پرونده «مهر» براي چرخه نشر و معضل مواد اوليه

 

 

«چرخه نشر و معضل مواد اوليه»؛ جديدترين پرونده از دوهفته نامه تخصصي کتاب «مهر» است که در اين شماره سعي شده مشکلات مواد اوليه صنعت نشر کشور و تحولاتي که در اين حوزه بايد اتفاق بيفتد را در گفت وگو با کارشناسان بررسي کند.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي و به نقل از پايگاه خبري سوره مهر: مشکل مواد اوليه و مخصوصا کاغذ اين روزها نشر نقل تمام محافل مرتبط با نشر و اظهارنظرهاي کارشناسان و مديران نشر است. بر همين اساس «مهر» در ادامه سلسله پرونده‌ها موضوعي خود به سراغ اين مسئله رفته تا ضمن واکاوي ريشه‌هاي اين مشکل، راهکارهاي مقابله با اين موضوع را نيز ارائه نمايد.

چرخه‌اي عمل نکردن يا در اصطلاح مديريتي نبود زنجيره تامين در صنعت نشر اولين مطلب از پرونده مواد اوليه است. با توجه به اينکه در دهه‌ها اخير، بحث زنجيره تامين در ميان صنايع مختلف به عنوان اصلي‌ترين بحث مديريتي مطرح استف لذا سعي شده اين مسئله بررسي شود که شايد يکي از دلايل مشکلات صنعت نشر نبود اين زنجيره است که بتواند تمامي‌هاي بازوهاي نشر را با هم درگير و مرتبط کند.

«بررسي کاغذ ميان ناشران و چاپخانه‌داران» مطلب بعدي است که سعي شده در گفت وگو با فعالان اين دو عرصه اين موضوع بررسي و واکاوي شود. نمودار زنجيره تامين کاغذ براي نشان دادن ارتباط ميان اين کالاي استراتژيک و ديگر صنايع در ادامه توجه به مسئله زنجيره تامين نشر آمده است.

توجه به نشر الکترونيک موضوع بعدي پرونده اين شماره از «مهر» است که به مسئله نشر الکترونيک در کشور ما و جهان پرداخته است.

نقد و بررسي اين شماره هم به جديدترين مجموعه شعري سعيد بيابانکي با عنوان «نامه‌هاي کوفي» اختصاص يافته است. همچنين گزارشي از رونمايي پايگاه اطلاع رساني انقلاب دفتر ادبيات انقلاب اسلامي حوزه هنري، عرضه دو کتاب کودک و نوجوان در سوپر مارکت‌ها، ترجمه کتاب «دا» به گويش بلوچي از سوي حوزه هنري استان سيستان و بلوچستان و ... از ديگر مطالب شماره جديد «مهر» است.

گفتني است دوهفته نامه تخصصي کتاب «مهر» زير نظر روابط عمومي سوره مهر منتشر مي‌شود.

 

دوشنبه 5 تير 1391 - 9:51


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری