دوشنبه 23 تير 1399 - 21:33
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

آرش معظمي

 

گشتي در چند کتابشهر کشوري

 

 

فروشگاههاي كتابشهـــر با سياستگذاري واحد از مركز با نظارت مستقيم ســازمان تبليغات اسلامي اداره و از اواخر سال1383 و به تدريج راه اندازي شده اند.

   در بسياري از شهرها شايد در بدو امر، ايجاد و تاسيس يك كتابفروشي، حتي براي مسئولين شهري دوراز انتظار بود، چــرا كه اگر با نگاه صرفاً مادي و بـراي جذب و جلب ســرمايه اين كار انجام مي شد، اقتصادي نمي نمود، اما زماني كه گسترش فرهنگ و جدي گرفتن مطالبات فرهنگي و علمي تمامي افراد در سطح كشور بزرگ ايران اسلامي مطرح باشد، حتي در مواردي كه ظاهراً به لحاظ اقتصادي توجيه ندارد، تلاش گسترده براي سرمايه گذاري متناسب ضرورت مي يابد، ‌بدين ترتيب روشن مي شود که ايجاد شبكه توزيع كتاب و فروشگاه هاي كتاب ضرورتي است غير قابل انکار براي توسعه فرهنگ و بالابردن سطح آگاهي هاي آحاد مردم ايران.

     هدف اصلي اين کار درحقيقت ترويج فرهنگ ديني از طريق ارائه کتب مذهبي در قالبي جديد بوده که به تجهيز در فروشگاه هاي متحد الشکل کتابشهر انجام گرديده است، تا با ايجاد فضايي جديد کتب مذهبي ارائه گردد.  اين طرح با توجه به خصوصيات جغرافيايي و فرهنگي و قوميتي هر استان و شهرستان و مطابق با فرهنگ خاص آن منطقه اجرا گرديده است، بدين صورت که با انتخاب مديران فروشگاهها از همان استان که با شرايط خاص آن منطقه آشنايي داشته اند و گزينش آنها از طريق کتابشهر همگام مي باشد.

 با توجه به تعدد قوميت در ايران بزرگ سعي شده با تحقيق و پژوهش در رابطه با فرهنگ فولکلور منطقه کتابهايي ويژه همان استان نيزاستفاده گردد. در فروشگاه هاي کتابشهرايران سعي بر اين است که در همه شهرها از نظر نماي ظاهري و موضوعات کتاب يکسان باشند و همچنين سعي بر اين است که کتاب هاي ارائه شده در فروشگاههاي کتابشهر ايران از نظر بار معنايي و مذهبي کتابهاي فاخر و داراي معنا و محتواي علمي باشند و از پخش و توزيع کتبي که از نظر محتوايي درسطح پايين مي باشند جلوگيري به عمل خواهد آمد و اين اقدام توسط ارائه ليستي انجام مي پذيرد که به عنوان کتب ممنوعه به فروشگاههاي مربوطه ارسال مي گردد.

     فروشگاه هاي کتابشهرايران در حال حاضر در شهرستان هاي: ابهر، استهبان، ايرانشهر، بجنورد، بروجرد، بروجن، بندرانزلي، بندرعباس، بم، بيرجند، بوشهر، تبريز، تهران، جاجرم، خاش، خرم آباد، داراب، دماوند، رفسنجان، رشت، زابل، زاهدان، ساري، سراوان، سميرم، شاهرود، شهرضا، شهرکرد، قزوين، کرمان، لردگان، مبارکه، مشهد، نجف آباد، نهبندان، يزد و كرج فعال مي باشند.

درمناطق مرزي سيستان و بلوچستان در حال حاضر پنج فروشگاه درشهرهاي سراوان، خاش، ايرانشهر، زابل و زاهدان وجود دارد که در بعضي از اين شهرها تنها فروشگاه کتاب و در برخي ديگر تنها کتابفروشي شيعيان در شهر مي باشد. اين امر در بسياري موارد تاکيد فراوان مسئولين استاني را در گسترش اين فروشگاهها در سطح استان و تمامي شهرها به دنبال داشته است.

برآن شديم تا گشتي كوتاه داشته باشيم در كتابشهرهاي چند شهر.

 

* استانداردهاي کتابفروشي خانواده بر قامت کتاب شهر ما

محمد ساکي – کارگزار و فروشگاه کتاب شهر مشهد مقدس – استان خراسان رضوي

قدم به داخل کتاب شهر مشهد که بگذاري، چشمت به فروشنده­اي مهربان، صبور و باوقار مي­افتد که با نگاه گرمش به پيشواز همه­ي مراجعه کنندگان مي­آيد و آن­ها را با دقت راهنمايي مي­کند. اگر با او هم کلام شوي، از دامنه­ي اطلاعاتش درباره­ي کتاب اظهار شگفتي مي­کني چرا که همه­ي کتاب­هاي فروشگاه را خوانده و جاي تک تک آن­ها را مي­داند. حتي اگر کتابي که مدنظر توست موجود نباشد باز تو را با منابعي نزديک به آن موضوع آشنا مي­کند. امتيازهاي آقاي ساکي مدير کتاب شهر مشهد به همين ختم نمي­شود. او يکي از نويسندگان خوش ذوق و شناخته شده مشهد است که کتاب­هاي «عتبات عاليات در معراج»، «اعمال ام داوود»، «اعتکاف» و «ارتباط با خدا در معراج دين» از جمله تراوشات قلمي وي در حوزه­ي دين پژوهي به حساب مي­آيد.

از ديگر ويژگيهاي وي، پايبندي او به حفظ شئونات کتابفروش به عنوان کتاب فروشي خانواده براساس معيارهاي اسلامي است. بر همين اساس است که او با وسواسي خاص اغلب کتاب­هاي منتشر شده را مي­خواند و پس از آن که مطمئن مي­شود محتواي آن براي خانواده­هاي ايراني مناسب است و امنيت رواني آن­ها را تهديد نخواهد کرد، نسبت به عرضه آن­ها همت مي­گمارد.

ديگر ويژگي فروشگاه کتاب شهر مشهد که نظر علاقمندان را به خود جلب کرده، قيمت مناسب کتاب­هاست. آن هم در شرايطي که قيمت کتاب افزايش زيادي يافته است. سکاکي تحت پايين بودن قيمت کتاب­ها را چاپ قديم بودن آن­ها مي­خواند و مي­گويد: مهم­ترين اصل براي من خريد مراجعه کنندگان است، به همين دليل کتاب­هايي تهيه مي­کنم که قيمت بالايي نداشته باشد، چرا که ملاک براي من عموم مردم هستند و نه عده­اي خاص.

 

* کفش­هايت را درآور، همانا تو در وادر مقدس «کمال» هستي!

محمد به مقام – کارگزار فروشگاه کتاب شهر تبريز – استان آذربايجان شرقي

کفش زيباست يا کتاب؟ اولي ما را به مقصد مي­رساند، دومي به کمال انساني!

کتاب شهر آقاي به مقام همه­ي ويژگي­هاي يک فروشگاه کتاب استاندارد را در خود جمع کرده است. يعني در نزديکي مرکز شهر واقع شده، 120 متر مربع مساحت دارد، طراحي فضا و دکور فروشگاه کتاب به گونه­اي است که هيچ مخاطبي نمي­تواند بي تفاوت از مقابلش عبور کند. کتاب­ها و محصولات فرهنگي به قدري متنوع است که هر ذائقه­اي را امتناع مي­کند.

وي درباره چند و چون کالاهاي عرضه شده در اين فروشگاه توضيح مي­دهد: تمرکز ما بر فروش کتب گوناگون مذهبي و عمومي است، اما در کنار کتاب، لوازم التحرير و محصولات فرهنگي متنوعي عرضه مي­کنيم.

 

* کتاب شهر تکاب براي خواستگار جوان خوش يمن بود

بهنام قاسملو – کارگزار فروشگاه کتاب شهر تکاب – آذربايجان غربي

قاسملو در کسوت مدير کتاب شهر تکاب سال­هاست خاک کتاب مي­خورد و هنوز هم از کارش راضي است، زماني که از او درباره­ي کارش مي­پرسم با حرارت پاسخ مي­دهد: همه­ي شغل­ها قابل احترام هستند اما برخي شغل­ها بار فرهنگي دارد. من فکر مي­کنم اگر به خواستگاري برويد و بگوييد من کتابفروش هستم، با ديده­ي احترام به شما نگاه مي­کنند حتي اگر درآمد کتاب فروشي به مراتب کمتر از حقوق ساير مشاغل باشد.

قاسملو که دستي در شعر، داستان نويسي و تئاتر نيز دارد به لطف رابطه­ي خوبش با همه­ي اقشار اين شهر، توانسته کتاب شهر را به يکي از مراکز فعال فروش محصولات فرهنگي متنوع در آذربايجان غربي تبديل کند.

کتاب شهر تکاب حدود 50 متر مربع مساحت دارد و از نظر دکور و چينش کتاب در شهري که مغازه­هاي آن اغلب 15 متر مساحت دارد، فضاي دلپذيرتر و چشم نوازتري پيش روي مراجعه کننده گشوده است. اين فروشگاه در خيابان شهيد چمران، نزديک به اصلي­ترين خيابان شهر واقع شده است.  

 

* از کتاب شهر شهرضا، راضي برمي­گرديد

محمد مهدي اسماعيل پور – کارگزار فروشگاه کتاب شهر شهرضا–  استان اصفهان

آقاي اسماعيل پور، مدير اينجا همه جوره با مشتري کنار مي­آيد، حتي با آن که کمتر به گوش ما خورده در کتاب فروشي نسيه بدهند، اما او هم اهل تخفيف است و هم اهل نسيه.

به نظر وي، کتابفروش براي چنين کاري در بدو امر بايد همه­ي راه و چاه­ها را بلد باشد و از هر شيوه­اي براي باز کردن پاي مردم به کتاب فروشي استفاده کند.

او در اين کار استادي ماهر است و ابايي ندارد از اين که در مناسبت­هاي مذهبي مختلف براي تشويق مردم به خواندن قرآن و کتب ديني اين کتاب­ها را نه به قيمت پشت جلد بلکه به قيمت خريد بفروشد.

 

* دانش آموزاني که در کتاب شهر نجف آباد نويسنده شدند

حميد خليلي – کارگزار فروشگاه کتاب شهر نجف آباد – استان اصفهان

دانش آموزان ديروز و دانشجويان امروز نجف آبادي که روزي سفيران کتاب شهر در مدارس بودند، بهتر از ديگران زبان حال اين شاعر دلسوخته را درک مي­کنند.

آن­ها بر اثر همين همنشيني با کتاب به حلقه­ي نويسندگان جوان ايراني پيوسته­اند، آن­ها که زماني مروج محصولات کتاب شهر نجف آباد در مدارس خود بودند، کم کم با مطالعه­ي کتاب استعداد بالقوه­ي نويسندگي و پژوهشگري را در خود کشف کردند.

امروز کتاب­هاي شش تن از اين دانش آموزان به همت آقاي حميد خليلي مدير کتاب شهر نجف آباد که مديريت موسسه­ي عماد را نيز به عهده دارد منتشر شده و برخي از آنها نيز در نوبت انتشار قرار دارد. امروز هم دانش آموزان ديگري مجري طرح مطالعه در برخي از مدارس و دبيرستان­هاي اين شهر هستند و آن­ها نيز اميدهاي آينده­ي عرصه­ي تاليف و پژوهش هستند.

البته ناگفته نماند که همنشيني با خليلي، مدير جوان اين فروشگاه که خود نيز کتابخوان حرفه­اي است و دستي در عالم نويسندگي دارد تاثير بسزايي در ترغيب اين نوجوانان بر پژوهش داشته است. او با تکيه بر سال­ها فعاليت فرهنگي با چنته­اي پر به کتاب شهر نجف آباد قدم گذاشته و پژوهشي براي آسيب شناسي فعاليت­ها شروع کرده است که دستاورد آن اجراي اولين طرح بساط کتاب در کشور با همکاري عده­اي از دانش آموزان و جوانان اين شهر است.

 

* وقايع نگار يک روز کاري در کتاب شهر بوشهر

حکايتي که در زير مي­خوانيد، برشي از يک روز کاري آذربان و همکارانش در کتاب شهر بوشهر است:

«هرم گرماي تابستان کلافه­ات کرده است. عرق از چهار ستون بدنت سرازير مي­شود. زير پاهايت زق زق مي­کند اما بالاخره به کتاب شهر بوشهر مي­رسي. وقتي وارد فروشگاه مي­شوي، کتاب­هاي «جودي» به شما لبخند مي­زند، کمي آن طرف­تر بچه­هاي «جينگيلي» به بچه­ها سلام مي­کنند، جواد (متصدي صندوق) ايستاده و با قيافه­اي معصوم، خانم قناعت، (مسئول سفارش کتاب­هاي دانشگاهي) دور و بر قفسه­ي کتاب­هاي دانشگاهي را برانداز مي­کند، امين (مسئول سفارش عمومي) دارد کتاب­هاي رمان را در قفسه مي­چيند و خانم ابراهيمي (حسابدار) مشغول سر و کله زدن با مهدي (راهنماي فروشگاه) است. وقتي همه کتاب­ها را مرتب کرديم، عقربه ساعت روي هشت مي­ايستد. درب فروشگاه را باز مي­کنيم تا مشترياني که تمام سرمايه­هاي ما هستند يکي يکي وارد شوند. هرکس کتاب مورد نظر خود را مطالعه مي­ کند و پرسنل کتاب شهر موظفند که کتاب­ها را با احترام در اختيار آنان قرار دهند. تنوع کتاب­هاي فروشگاه گسترده است. از کتاب­هاي کودک گرفته تا حوزه­هاي عمومي همچون رمان، جامعه شناسي، فلسفه، روانشناسي، کتاب­هاي کنکوري، کمک درسي دانشگاهي و . . .»

در مقابل، نظرات مراجعه کنندگان نيز در مورد اين فروشگاه، خواندني و قابل تامل است: در فضاي بزرگ و جادار فروشگاه، تنوع محصولات، خوشرويي و راهنمايي­هايي کافي فروشندگان و فعاليت روزانه و بدون تعطيلي اين فروشگاه رمز موفقيت آن است. فروشگاه پارک، پاپيروس و کتاب شهر بوشهر سه کتاب فروشي بزرگ بوشهر است که مردم آن­ ها را به عنوان کتاب فروشي مرجع مي­شناسند.

 

* در فروشگاه ما مشتري حرف اول را مي‌زند

مهدي بيگدلي – کارگزار فروشگاه کتابشهر ابهر – استان زنجان

اولين آشنايي ما در ابهر بود. مي¬گفت هفته¬اي دوبار مسافت تهران تا اين شهر را يک نفس مي¬پيمايد تا به کارهاي اين جا سر و سامان دهد. مي¬گفت بزرگترين آرزويش داشتن کتابشهري است که هر فروشنده کتابي را حسرت به دل باقي بگذارد. اگرچه آقاي بيگدلي مدير اين کتابشهر، تا رسيدن به اين هدف فاصله زيادي دارد، اما يک سالي است که فروشگاهش سري در ميان سرها درآورده و کتابشهرش به پاتوقي فرهنگي براي شهروندان ابهري تبديل شده است. البته او در همين مدت به مديريت دومين کتابشهر تهران نيز منصوب شده و اداره¬ي کتابشهر ابهر را به آقاي حلوايي يکي از معلمان دبيرستاني اين شهر سپرده است.

با آن که اين کتابشهر در ورودي شهر و در مسير جاده¬ي ترانزيت قزوين – زنجان واقع شده، اما چندين امتياز را يک جا جمع کرده است. حلوايي اين امتيازها را اين گونه خلاصه مي¬کند: طراحي فضا و دکور چشم نواز فروشگاه، تنوع کتاب¬ها از نظر موضوع و کيفيت ظاهري، عرضه¬ي محصولات براساس نيازسنجي مخاطبان، تنوع سنين مراجعه کنندگان، ارائه محصولات فرهنگي از جمله بازي¬هاي رايانه¬اي مفيد و لوازم التحرير، برقراري ارتباط مستمر با مراجعه کنندگان و مراکز فرهنگي مختلف. او ضرورت متمايز بودن کتاب فروشي¬هاي نوين از نمونه¬هاي سنتي را به خوبي درک کرده و معتقد است کتاب فروشي¬ها در گذشته فروش محور بودند، اما در کتاب فروشي¬هاي حرفه¬اي امروز بايد مشتري محور، حکم فرما باشد. در اين فروشگاه¬ها نيازهاي مخاطبان است که حرف اول را مي¬زند.

 

* محفل طلبه¬هاي جوان شهر قزوين

حجه الاسلام علي عباسي – کارگزار فروشگاه کتابشهر قزوين – استان قزوين

کتابشهر قزوين با نام مسجد گره خورده است. طلبه¬هاي جوان شهر، اين جا را پاتوق خوبي براي خود مي¬دانند. اوج اين همنشيني¬هاي فرهنگي، بعداز ظهرهاست که البته با چاشني مباحثه و گفتگوهاي ديني يک اتفاق مبارک فرهنگي محسوب مي¬شود. حجت الاسلام و المسلمين عباسي مدير کتابشهر قزوين شمع اين محفل است. دسترسي به کتابشهر قزوين به برکت موقعيت مناسبش بسيار آسان است. در کنار اين موقعيت خوب کلاني، عباسي نيز پل ارتباطي محکمي ميان اين کتاب فروشي و حوزه¬ي علميه، مساجد، مراکز ديني و دانشگاهي زده است.

هريک از پنج راهروي اين فروشگاه شما را به يکي از شاخه¬هاي پربار فرهنگ و دانش مي¬رساند. در کنار اين راهروها، کتابشهر در اکثر مواقع سال با برپايي دانشگاه در مناطق مختلف گروه¬هاي کتاب را در شهر مي¬پراکند تا در فصل بهار، دانايي شکوفا شود. همه¬ي اين¬ها را اضافه کنيد به کتاب¬هايي که به امانت در اختيار مدارس و مراکز مختلف قرار مي¬ گيرد تا نمايشگاه کتاب آن¬ها پربار باشد.

گل سرسبد اين کتاب فروشي، قرآن¬هاي آن است. انواع نفيسي از اين کتاب آسماني را در قطع¬هاي مختلف اين جا مي¬ توان سراغ گرفت. آن قدر بسته¬هاي قرآني اين فروشگاه پربار است که هر سال در ماه مبارک رمضان غرفه¬ي کتابشهر در نمايشگاه قرآن استان قزوين عروس همه غرفه¬هاست و سيل مشتاقان قرآن به اين غرفه روي مي¬آورند.

 

* پلي ميان ناشر و مخاطب

حسين اصغري – کارگزار فروشگاه کتابشهر ساري – استان مازندران

 آقاي اصغري، مدير کتابشهر ساري بر آن است که اگر بخت ياري گر او باشد، با توسعه¬ي اين کتاب فروشي و برگزاري نمايشگاه دائمي در پلاژهاي ساحلي، کتابشهر ساري را به نامي آشنا تبديل کند. طوري که هر بار نام ساري شنيده شود، همگان نام کتابشهرش را به ذهن بياورند. البته اين ايده شايد اغراق آميز و بسيار آرماني به نظر برسد، اما نشان از عزم راسخ وي براي فعاليتي گسترده در حوزه توزيع محصولات فرهنگي دارد.

مدير کتابشهر ساري که هنوز جوان است و آرزوهايش بزرگ، 28 سال دارد و دانشجوي رشته حسابداري است. وي مي¬افزايد:

در ابتداي فعاليت، کتاب¬هاي ديني در اين فروشگاه عرضه مي¬شد، به همين دليل آن را به نام فروشگاه کتب مذهبي مي¬شناختند، اما به مرور زمان عرضه¬ي کتاب¬هاي متنوعي در حوزه¬ي ادبيات اعم از داستان و شعر، تاريخ، فلسفه، جامعه شناسي و . . . به محصولات اين فروشگاه اضافه شد. امروز تنوع کتاب¬ها و محصولات فرهنگي به قدري است که شهروندان ساري اين فروشگاه را به همين ويژگي متنوع بودن محصولاتش مي¬شناسند.

اصغري در پايان، راه اندازي کتابشهر در ايران را حرکتي نو مي¬خواند و بر اين باور است که اين فروشگاه¬ها مجموعه¬اي نوپا هستند که فاصله¬ي ميان سه ضلع مثلث ناشر، فروشنده و خريدار کتاب را کوتاه کرده است. به تعبيري موسسه¬ي کتابشهر با برقراري تعامل همزمان ميان اين سه گروه، رابطه¬ي مردم با ناشر را ترميم کرده است و سلايق و نيازهاي جامعه¬ي کتاب خوان را در اختيارشان قرار مي¬دهد.

 

* وقتي تريبون نماز جمعه و منبر مسجد مردم را با کتاب آشتي مي¬دهد!

حجه الاسلام عباس معصومي – کارگزار فروشگاه کتابشهر شاهرود – استان سمنان

حجت الاسلام و المسلمين معصومي زبانزد همه¬ي اهالي سمنان است. وي در کسوت نمايندگي ولي فقيه و امامت جمعه بسطام، به عرضه¬ي کتاب و محصولات فرهنگي همت گماشته و مديريت کتابشهر شاهرود را بر عهده دارد.

حاج آقا معصومي از هر فرصتي براي ترويج کتابخواني و آشتي مردم با کتاب بهره مي¬برد. از تريبون نماز جمعه گرفته تا جلسات درسي با طلبه¬ها. حتي وي قدرن شبکه¬هاي سنتي چون منبر و مسجد را در خدمت به ترويج کتاب و کتابخواني به کار گرفته و بر اين باور است اين شبکه¬هاي سنتي منطبق بر پشتوانه¬هاي ماست و بيشتر از ساير شيوه¬هاي مدرن در کشور، مردم را جذب مي¬کند.

 البته او قدرت تکنولوژي¬هاي روز را ناديده نمي¬گيرد. از اين رو در پي راه اندازي سايتي براي معرفي چهل موسسه و چهل شخصيت طراز اول فرهنگي است که کتاب¬هايشان را در کتابفروشي¬اش عرضه مي¬کند. نکته¬ي جالب در کتابشهر شاهرود، تقدس عدس چهل است و کتاب هاجر اساس چهل موضوع در چهل غرفه، و در هر غرفه چهل عنوان کتاب تقسيم بندي شده است.

 

* طعم روياي کودکانه¬ي آقاي خوشبخت

فرج الله خوشبخت و سيد عبدالرزاق زندوي – کارگزار فروشگاه کتابشهر بندر عباس – استان هزمزگان

هر پيشرفتي دستاورد يک روياي کودکانه است، آقاي خوشبخت مدير اين فروشگاه از روزهايي سخن مي¬گويد که نه يک دل، بلکه صد دل شيفته¬ي مطالعه¬ي کتاب¬هاي ديني و شنيدن موسيقي¬هاي آييني بوده اما کتاب و نوار کاستي براي فرر نشاندن اين عطش نمي¬يافته است.

نشانه¬هاي اين حسرت در فروشگاه او نيز موج مي¬زند زيرا اغلب کتاب¬هاي فروشگاه اين روياي تقق يافته را فرياد مي¬ زند. با يک نگاه اجمالي به قفسه¬ها روشن مي¬شود که کتاب¬هاي متنوع ديني و سي دي¬هاي موسيقي آئني از سر و کول آن¬ها بالا رفته است.

خود او نيز بر اين نکته صحه گذاشته و اين گونه نسخه ساز مي¬کند. مهم¬ترين هدف ما عرضه محصولاتي است که روزي آرزوي دست نيافتني براي ما بود. شايد باورتان نشود ولي ما در دوران دانش آموزي ناچار بوديم براي تهيه نوار کاست حاج آقاي آهنگران رنج پيمودن مسافت¬هاي زيادي را بر خود تحميل کنيم اما امروز در اين فروشگاه همه نوع کتاب ديني و محصولات فرهنگي عرضه مي¬شود. البته ناگفته نماند که کتاب¬هاي ديگري هم عرضه مي¬کنيم اما ارجحيت با کتب ديني است که اتفاقاً 70 درصد کتاب¬هاي فروشگاه را به خود اختصاص داده و مابقي کتاب¬ها در حوزه¬ ي ادبيات داستاني، شعر، تاريخ و . . . است.

اما ويژگي ديگري که براي هر بيننده¬اي جذابيت دارد و آدم را به داخل فروشگاه مي¬کشاند، چشم انداز معنوي اين جاست. علاوه بر موضوع کتاب¬ها، معنويت را مي¬شود از در و ديوار اين جا حس کرد. به گفته¬ي خوشبخت سبک طراحي فروشگاه به گونه¬اي است که او علاوه بر جذب مشتري، بتواند فرهنگ ديني را به همه¬ي مراجعه کنندگان منتقل کند.

 

* محکوم به ايستادن بر فراز بزرگ¬ترين مجتمع فرهنگي بيرجند

علي اکبر بيجاري – کارگزار فروشگاه کتابشهر بيرجند – استان خراسان جنوبي

کوبه بار آقاي علي اکبر بيجاري، مدير کتابشهر بيرجند در اين راه از تجربه¬هاي ساليان متمادي فعاليت در اين حوزه پر است؛ چرا که بيش از شروع همکاري¬اش با کتابشهر، تجربه¬ي هشت سال فعاليت در کتابسراي اداره¬ي سازمان تبليغات اسلامي اين شهر را در کارنامه¬ي خود دارد. همين اراده و تجربه¬هاي گرانبها دست به دست هم داده تا کتابشهر او هم از نظر ماهيت و هم از لحاظ دامنه¬ي تاثيرگذاري به بزرگ¬ترين مرکز فرهنگي بيرجند تبديل شده است. در اين مجتمع همه نوع کتابي که ناظر به نيازهاي فرهنگي روز باشد، به چشم مي¬خورد. 

 

 

  - برگرفته از نشريه کتاب شهر ايران   

 

 

دوشنبه 5 تير 1391 - 9:40


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری