چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 23:29
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ستاره سعادت

 

توليد ملي و مسائل نشر در شماره جديد سوره مهر

 

صدو پنجاه و چهارمين شماره از نشريه مهر، نشريه تخصصي كتاب انتشارات سوره مهر،  ويژه خرداد جاري، با آثار و گفتارهايي از نويسندگان حوزه هنري، از سوي اين انتشارات، منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليات اسلامي،‌ اين شماره از مهر با تيتر روي صفحه «اين گره باز شدني است» به مسئله توليد ملي و مسائل نشر در ايران، مي پردازد.

گزارش هاي اين شماره را عناوين تجليل از پسر ايران در سالروز آزادسازي خرمشهر، ابتكار سوره مهر و انتشار كتاب در قطع جيبي، با نگارش ياحسيني منتشر شد و گلستان جعفريان خبر داد، تشكيل مي دهد.

در بخش گفت و گو نيز با محمد حسن زورق درباره كتاب ريشه ها و با حبيب الله بخشوده درباره اثر جديدش و شعر امروز مصاحبه شده است.

همچنين، بخش نقد و نظر هم به نقد كتاب باران بر گورهاي كهنه اريب مي بارد مي پردازد.

در بخشي از عنوان اين گره باز شدني است، مي خوانيم:

«نشر امروزه در دنيا به عنوان يك صنعت مطرح است، اما در ايران، ناشران رفتار صنعتي ندارند و در بخش هاي توليد، ترويج و توزيع دچار مشكل هستند. مهم ترين دليل ايجاد معضل در صنعت نشر ايران، سنتي و خانوادگي بودن آن است. كار توزيع در ايران سنتي است و كساني هم كه در سال هاي اخير وارد اين شبكه شده اند، بعد از مدت كوتاهي ورشكسته شده اند.«

گفتني است، صدو پنجاه و چهارمين شماره از نشريه مهر ويژه خرداد جاري، با آثار و گفتارهايي از نويسندگان حوزه هنري در سه بخش گزارش، گفت و گو و نقد و نظر، از سوي انتشارات سوره مهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شد.

 

 

يكشنبه 28 خرداد 1391 - 8:39


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری