شنبه 10 خرداد 1399 - 19:0
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

اميد زماني

 

من عاشق امام خميني(ره) هستم

 

مراسم رونمايي از آلبوم موسيقي «‌زاده عشق»  با حضور «سيدجلال محمديان» خواننده اين اثر، رضا مهدوي مدير مرکز موسيقي حوزه هنري به همراه اصحاب رسانه‌ در خبرگزاري فارس صورت گرفت.

 

تبليغ آثار فاخر و ارزشي در «رسانه ملي» باعث ماندگاري آن‌ها مي‌شود

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي: رضا مهدوي در اين مراسم درباره آلبوم موسيقايي زاده عشق گفت: سيد جلال محمديان از جمله هنرمندان پيشكسوت انقلابي است كه براي توليد آلبوم «زاده عشق» از هيچ‌گونه كمكي در اين زمينه كوتاهي نكرد و با عشق و ارادت و دريافت هزينه ناچيز در اين راه قدم گذاشت. ضمن اين كه ما اكنون نيز مديون تفكرات و انديشه‌هاي امام خميني ( ره ) هستيم و به همين خاطر است كه با وجدان راحت زندگي مي‌كنيم و خوب است كه اين نكته از نگاه هنرمندان موسيقي انعكاس يابد

 مدير مركز موسيقي حوزه هنري تصريح كرد:‌ آلبوم «زاده عشق» با ساخت چند منظوره خود و بنا به شرح وظيفه حوزه هنري موضوع‌هاي بيداري اسلامي، دفاع مقدس، انقلاب اسلامي و ارزش‌هاي ديني و اخلاقي و اجتماعي مي‌پردازد كه توليد اين اثر در راستاي اينگونه اهداف مورد حمايت و توليد قرار گرفت و توليد اين آثار فاخر زماني ماندگار و زيباتر مي‌شود كه نهادهاي ديگر در اين زمينه همكاري بيشتري داشته باشند.

مهدوي درباره نام ‌گذاري اين آلبوم به نام «زاده عشق»گفت:‌ اين آلبوم در ادامه  توليدات فاخر مركز موسيقي حوزه هنري توليد شده است و سومين اثري در اين زمينه است كه اشعار امام خميني (ره) در آن لحاظ شده و به دليل به كار بردن كلمه زاده عشق در ديوان ايشان اين نام را براي آلبوم گذاشتيم. البته چندي پيش آلبوم «مشرق تبسم» با همكاري موسيقيدانان هندي  با حضور 150 صاحب‌نظر فرهنگي و اديان مختلف هندي رونمايي شد كه  اميدوارم بتوانيم با فعاليت‌هاي فرهنگي خود به خصوص با كشورهاي فارسي زبان شاهد خروجي و تأثير ارزش‌هاي انقلابي خود در سطح بين‌الملل باشيم.

 وي در پاسخ به اين سوال كه چرا حوزه هنري در زمينه آثار انقلابي و ارزشي مهجور مانده است، گفت:‌ حوزه هنري همچون گذشته و گسترده‌تر توليد آثار فاخر و ارزشي را مد نظر خود قرار داده است اما نكته‌اي كه خودش را نشان مي‌دهد اين است كه اين آثار در «رسانه ملي» درست تبليغ نمي‌شود؛ هر چند براي تبليغ اين آثار حاضر به پرداخت هزينه آن هم هستيم  اما در اين باره كوتاهي مي‌شود. ضمن اينكه  بسيج هنرمندان، واحد فرهنگي شهرداري تهران، معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و ديگر فعالان عرصه موسيقي مي‌توانند با همكاري همه‌جانبه در معرفي بهتر اين آثار فاخر مشاركت داشته باشند.

 مدير مركز موسيقي حوزه هنري با اشاره به اينكه توليد آثار موسيقايي در حوزه هنري داراي سيستم پخش و توزيع نيست، گفت:‌ ما فقط به توليد اين‌گونه آثار در سطح ماندگار كار مي‌كنيم و بهتر است كه بخش خصوصي براي توزيع آن مشاركت كند و همانند ساير گروه‌هاي هنري كه بخش خصوصي با مشاركت خود باعث موفقيت آن‌ها شده است در بخش موسيقي هم اين مشاركت فعال شود.

 

 موسيقي سنتي ايران يتيم است

سيدجلال محمديان خواننده اين اثر نيز در ادامه اين نشست گفت : موسيقي اصيل و سنتي ايران فقير و يتيم مانده است و اگر فعاليت و تلاش خالصانه برخي از خوانندگان ارزشي نباشد اين‌گونه آثار شاهد خروجي نخواهند بود.

وي با انتقاد از «رسانه ملي» در پخش آثارش گفت:‌ رسانه ملي مي‌تواند با پخش اين‌گونه آثار ارزشي و انقلابي كه بدون هيچ چشم‌داشتي و در سطح فاخر توليد شده است كمك زيادي كند اما متأسفانه با نبود سيستم مديريتي درست در اين زمينه كوتاهي مي‌شود و هر چه ما زحمت مي‌كشيم در آرشيو‌هاي صدا و سيما باقي مي‌ماند.

محمديان در خصوص انتخاب اشعار اين آلبوم از ديوان امام خميني (ره) گفت:‌ اين اشعار را به سبك انقلابي و سنگين خواندم كه قطعه «دل آشفته» و «رهبر دل» داراي پيام است كه بايد به آن پي‌برد؛ مثلا «دل‌آشفته» به جاهلان جامعه پيام مي‌دهد و «رهبر دل» داراي پيام ارزشي به امام زمان (عج) است. البته براي مطالعه كتاب اشعار امام (ره) كه داراي پندارهاي بزرگي است توانستم از كتابخانه شخصي يكي از دوستانم آن را براي مطالعه به امانت بگيرم.

 خواننده «مردان خدا» خاطرنشان كرد: من بيش از 50 سفر خارجي داشتم، در يكي از اين سفرها كه براي اجراي كنسرتي به سوئد رفتم پس از اين اجرا پيشنهاد مبلغ 100 هزار دلاري به من شد كه شعري را با عنوان «بس كن» را براي آن‌ها بخوانم؛ وقتي به اهداف آن‌ها پي بردم اين پيشنهاد را رد كردم و اين شعر را با گوارايي بهتر در كشورم خوانده و به توليد رساندم؛ هر چند امروزه هم تماس‌هايي براي همكاري با من گرفته مي‌شود ولي اهميتي به آن‌ها نمي‌دهم.

 وي در پاسخ به فعاليت در حوزه آثار انقلابي، گفت:‌ تلاش و كوشش براي توليد اين گونه آثار داراي منافع مادي نيست و عشق و علاقه من به انقلاب اسلامي و امام خميني (ره) باعث شد كه براي اين اثر وقت بگذارم. من با عشق كار كردم و عاشق امام خميني (ره) هستم و با توجه به اينكه به سياست نمي‌پردازم به سخنان ديگران در مورد خودم اهميتي قائل نيستم و معتقدم هنرمند بايد ميانه‌رو باشد.

 

سه‌شنبه 23 خرداد 1391 - 9:29


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری