پنجشنبه 8 خرداد 1399 - 5:56
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

نيما نوربخش

 

نيروي انتظامي: مقتدر، متدين و اخلاقمند

 

گزارشي از مراسم آغاز تصويربرداري مجموعه تلويزيوني «هوش سياه2»

مجموعه "هوش سياه2" در حالي شنبه 6 خرداد وارد مرحله توليد شد که مشارکت کننده و کارگردان آن در ايجاد احساس امنيت در مردم توسط اين مجموعه تأکيد داشتند.

به گزارش خبرگزاري مهر، مراسم آغاز تصويربرداري سري دوم سريال "هوش سياه" به کارگرداني مسعود آب پرور و تهيه کنندگي سيد مرتضي فاطمي صبح شنبه با حضور عوامل سريال، بازيگران و مسئولاني چون مدير طرح و برنامه ريزي معاونت سيما و منتظرالمهدي مديرعامل موسسه ناجي هنر در کنار نمايندگان سيما فيلم و پليس در لوکيشن اين سريال واقع در پادگان دهکده مقاومت برگزار شد.

سعيد منتظرالمهدي در اين مراسم با اشاره به موفقيت سري اول سريال "هوش سياه" اظهار کرد: اين مجموعه با اهداف نيروي انتظامي همسو بود و ما يا يک پليس همه جانبه نگر روبرو بوديم. همينطور تعامل مثبت با کارگردان مجموعه و مطالعه سيناپس سري دوم مشخص کرد اين نسخه از اثر، حتي بهتر و علمي‌تر از سري اول توليد خواهد شد.

وي افزود: عوامل و بازيگران سريال حرفه‌اي هستند و اميدواريم به اين واسطه کار بتواند ديدگاه‌هاي پليس را به درستي به مخاطب منتقل کرده و انتظارات ما از اثر را نيز برآورده سازد.

رئيس اداره سينمايي معاونت اجتماعي نيروي انتظامي همچنين هدف از ساخت "هوش سياه2" را ايجاد آرامش براي مردم خواند و تصريح کرد: اين سريال مقوله و مؤلفه‌هاي مختلفي دارد و انتقال امنيت ذهني به مخاطبان از جمله اين مقوله‌ها است. ما در صدد انتقال اين موضوع به مخاطبان هستيم که هر جا قدرت و اقتدار هست، امنيت و آرامش نيز وجود دارد.

منتظرالمهدي با بيان اينکه پليس نمايش داده شده در "هوش سياه" فردي مقتدر و در عين حال متدين و اخلاقمند است، اظهار کرد: ما به هيچ عنوان دنبال نمايش پليس سفيد نيستيم و شخصيت سريال ما مي‌تواند خطا کند و بايد به اين وجه از شخصيت او نيز پرداخته شود. گرچه ساخت اين آثار به منزله تبليغي براي پليس است اما براي همه مردم نيز اهميت خواهد داشت.

وي تصريح کرد: نمايش يک پليس مقتدر و با اخلاق و مردمي باعث ايجاد احساس امنيت مي‌شود و يک نگاه سينمايي به اين منجر خواهد شد که مردم بدانند نيروي انتظامي همپاي مردم است و کارشناسان انتظامي هرآنچه از دستشان بربياد براي رفاه هموطنان انجام مي‌دهند.

 سوق دادن به سوي حس امنيت

آب‌پرور کارگردان اين سريال نيز در سخناني با تاکيد بر اينکه ايجاد احساس امنيت مهم‌تر از خود امنيت است، گفت: رسانه کاري جز اين ندارد که عواطف و احساسات تماشاگران را به سوي حس امنيت سوق دهد.

کارگردان "هوش سياه2" با اشاره به ناکامي سري سازي در تلويزيون ايران، يادآور شد: اين اتفاق مي‌تواند درباره "هوش سياه" با کمک‌هاي نرم افزاري و سخت افزاري به درستي رخ دهد و در اين زمينه از مسؤولان تشکر مي‌کنم که شرايط  خوبي براي افتتاح پروژه در نظر گرفتند.

120 لوکيشن اصلي

سيدمرتضي فاطمي تهيه‌کننده اين مجموعه نيز در حاشيه مراسم آغاز تصويربرداري اين پروژه گفت: هم‌زماني آغاز تصويربرداري سري دوم مجموعه تلويزيوني هوش سياه با سالروز ولادت امام محمدباقر(ع)

و آزادسازي خرمشهر را به فال نيک مي‌گيريم و اميدواريم در اين مسير بتوانيم به ايده‌آل‌هايي که در ذهن داريم برسيم.

وي تأکيد کرد: ترکيب بازيگران و نيز کشش داستاني سري دوم مجموعه به گونه‌اي است که ما را به حاصل کار اميدوار کرده‌ است. در اين سري از فضاي تخصصي سري اول اندکي فاصله گرفته‌ايم تا مخاطبان بيشتري امکان همراهي با مجموعه را داشته باشند.

تهيه‌کننده "هوش سياه2" افزود: در اين مسير حمايت‌هاي مرکز سيما فيلم و نيز همراهي معاونت سيما و شخص آقاي دارابي کمک قابل توجهي به پيشبرد پروژه تا به امروز داشته است و در ادامه راه هم اين همراهي را شاهد خواهيم بود.

 فاطمي ادامه داد: اين مجموعه که براي پخش از شبکه سوم سيما در دست توليد است در 120 لوکيشن اصلي و 90 لوکيشن فرعي مقابل دوربين خواهد رفت که اين به خوبي نشان دهنده گستردگي کار است.

بخشي از اين لوکيشن‌ها مربوط به فضاي زندان است که در مساحت 4500 متر به طور کامل ساخته شده‌است و بخش‌هايي از داستان فيلم در اين دکورها ضبط خواهد شد.

تهيه‌کننده "هوش سياه" همچنين اعلام کرد طبق برنامه‌ريزي‌ قبلي اين سريال در 26 قسمت 45 دقيقه‌اي توليد خواهد شد که برآورد فعلي براي توليد 9 ماه است و احتمالا در ارديبهشت و يا خرداد سال آينده شاهد پخش مجموعه از تلويزيون خواهيم بود.

حاشيه‌ها:

-روز شنبه عوامل مشغول ضبط قسمت دوم بودند و در لوکيشن پادگان دهکده مقاومت بخش‌هاي مربوط به زندان سريال تصويربرداري مي‌شد.

-بازيگراني چون کيکاووس ياکيده، اميررضا دلاوري، کاظم هژيرآزاد، کيهان ملکي و حميد ابراهيمي در لوکيشن حاضر بودند و آرش قادري نويسنده سري اول و دوم نيز در جمع حاضر بود.

-يکي از عوامل سريال اجراي اين مراسم مختصر -که با يک ساعت تأخير آغاز شد- را بر عهده داشت و گرچه ابتدا خود را ناشي معرفي کرد اما به مرور تسلط بيشتري در اجرا پيدا کرد!

-آب پرور اعلام کرد در ابتدا "هوش سياه‌" را يک سريال 100 قسمتي در نظر گرفته بودند که سري اول شامل 15 قسمت بود و 26 قسمت نيز به سري دوم اختصاص پيدا خواهد کرد. سري سوم مجموعه نيز ساخته خواهد شد.

-آرش قادري نويسنده مجموعه نيز از پخش مجدد سري اول خبر داد تا به اين صورت با گذشت سه سال از پخش اين سري، سري دوم نيز بلافاصله روي آنتن برود.

 

 

چهارشنبه 10 خرداد 1391 - 9:47


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری