سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 16:24
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

محمدرضا صادقي

 

برگزيده شدن سوره مهر براي چهارمين سال متوالي در نمايشگاه كتاب

 

 

امسال در بخش عمومي و دولتي بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران، هيات داوران به دليل توجه ويژه به آثار ارزشمند ادبيات پايداري، ارزش‌هاي انقلاب اسلامي، دفاع مقدس، نگاه ارزش گرايانه به موضوع هاي مهم متناسب با سياست‌هاي راهبردي نظام در عرصه فرهنگي، عنايت ويژه به فرهنگ ديني، ملي، مفاخر و مشاهير اسلام و ايران، کيفيت آثار از حيث رعايت اصول فني چاپ و نشر، توجه به نياز مخاطبان جامعه و داشتن آثار چاپ نخست، انتشارات «سوره مهر» را به عنوان ناشر برگزيده سال ۹۰ برگزيد.

اين انتخاب در حالي صورت گرفت که انتشارات سوره مهر براي چهارمين سال متوالي به عنوان ناشر برگزيده کشور انتخاب شد.

انتشارات سور‌ه‌مهر در نمايشگاه بيست‌وپنجم کتاب با عرضه کتاب هاي مختلفي در حوزه انقلاب اسلامي و دفاع مقدس از جمله «دا»، «نورالدين پسر ايران»، «پايي که جا ماند»، «کوچه نقاش‌ها» نظر بازديدکنندگان را جلب کرده بود.

البته همه کتاب هاي شاخص غرفه انتشارات سوره مهر در نمايشگاه امسال به همين چند عنوان خلاصه نمي شد، بلکه اين مرکز انتشاراتي امسال با بيش از 700 عنوان كتاب پذيراي علاقه مندان به كتاب و كتابخواني بود که به اعتقاد بسياري از اهالي بازار کتاب، اغلب آثار عرضه شده در غرفه انتشارات سوره مهر جزو آثار پر مخاطب بود.

امسال از 700 عنوان كتاب عرضه شده در غرفه انتشارات سوره مهر، بيش از 150 عنوان آن چاپ اولي بود که براي نخستين بار در نمايشگاه عرضه شده بود.

برنامه هاي جانبي انتشارات سوره مهر هم امسال در نمايشگاه کتاب متنوع بود؛ حضور راويان و نويسندگان سرشناس سوره مهر در غرفه و امضاي آثارشان، نظر سنجي آنلاين، نمايش و پخش فيلم كتاب، فراخوان مسابقه هاي عكاسي، داستان و همچنين برگزاري سلسله نشست هاي خبري و تخصصي با حضور مسئولان و نويسندگان در ايام برگزاري نمايشگاه كتاب از جمله برنامه هاي جنبي غرفه انتشارات سوره مهر در اين دوره نمايشگاه بود که مورد توجه بازديدکنندگان قرار گرفت.

از جمله كتاب هاي شاخص و پرمخاطب انتشارات سوره مهر در بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران مي توان به «نورالدين پسر ايران»، «دا»، «پايي كه جا ماند»، مهمان صخره ها»، «جاده جنگ»، «شنام»، «كوچه نقاش ها»، «خاطرات عزت شاهي»، «سه گانه فاضل نظري»، «شاه بي شين» و ده ها كتاب برتر ديگر اشاره کرد.

برنامه هايي چون تدارك غرفه جداگانه براي كتاب «نورالدين پسر ايران» خاطرات رزمنده جانباز «نورالدين عافي» و همچنين ايجاد كاروان كتاب در فضاي بيرون نمايشگاه براي دسترسي آسان مخاطبان به آثار شاخص سوره مهر از ديگر برنامه هاي اين انتشارات در نمايشگاه كتاب امسال بود.

همچنين دوهفته نامه تخصصي كتاب «مهر» در ايام برگزاري نمايشگاه كتاب امسال با انتشار روزانه و با ارائه مطالب مفيد و اطلاع رساني درباره نمايشگاه كتاب و انتشارات سوره مهر همراه و همگام مخاطبان اين دوره نمايشگاه بود.

 

 

يكشنبه 24 ارديبهشت 1391 - 14:27


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری