دوشنبه 5 خرداد 1399 - 2:50
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ستاره سعادت

 

"شبكه هنر" منتشر شد

 

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي ، سومين شماره شبكه هنر كه دو هفته نامه تحليلي ، خبري حوزه هنري است به صاحب امتيازي حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي ، مدير مسئولي محسن مومني شريف ،زير نظر حبيب ايل بيگي  و سردبيري سيد احد ميكائيل زاده منتشر شد .
  بر اساس اين گزارش ،  گفتمان هنر انقلاب اسلامي عنوان سرمقاله اي به قلم سيد احد ميكائيل زاده ( سردبير ) است و بعد از چندين خبر ، گزارشي با عنوان " 700 كتاب سوره مهر روي پيشخوان نمايشكاه كتاب " در صفحه يازده اين مجله به چشم مي آيد . 
 در ديگر صفحات اين مجله ، مطالبي باعنوان هنر در انقلاب و انقلاب در هنر  ( گزارشي از ميز گرد ) و جشن كتاب هاي ادبي در سالن شبستان و نشانه شناسي ، جنگ و جايگاه آن در حوزه مطالعات فرهنگي را در بخش ادبيات مي خوانيم. همچنين در همين بخش اشعاري به مناسبت روز مادر درج شده است كه تحت عنوان با نخل ها دوباره چه مي گويي از شاعران زن به چشم مي آيد.
 در صفحه 21 اين مجله نشانه شناسي جنگ و ... آمده است كه دفتر دوم با عنوان نام آورد به بررسي نشانه شناسي در متون مربوط به دفاع مقدس مي پردازد.
 صفحهات 31 تا 38 به سينما اختصاص يافته است : از شنام تا حرمان هور با عنوان گزارشي از جريان اقتباس ادبي براي سينما ، فيلمنامه اقتباسي جهان ذهني را به تاويل سينماگر محدود مي كند شامل گفت و گوي مازيار فكري ارشاد با حسين مهكام و تجربه هاي پراكنده و نابسامان عنوان يادداشتي درباره وضعيت اقتباس در سينماي ايران است.
 صفحات 41 تا 52 به صحنه تئاتر پرداخته است ، بدين ترتيب كه روايتي مدرن از تاريخ اهل بيت (ع) عنوان نقدي است بر نمايش بانوي آب و آيينه به قلم احمد صحيحي، ساخت موسيقي مذهبي شناخت مي خواهد حاصل گفت و گو با جهان سوز فولادي (آهنگساز نمايش بانوي آب و آيينه) و "سبك خود را به كارگرداني تحميل نمي كنم" عنوان گفت و گويي با سيامك احصايي (طراح صحنه اين نمايش) است.
 صفحات موسيقي را مي توانيم در شماره صفحه هاي 54 تا 60 مجله شبكه هنر بخوانيم. در ذيل بحث و نظر گفت و گويي با استاد هوشنگ جاويد، جايي گرفته است كه به موسيقي محلي و ضرورت پشتيباني از آن  مي پردازد . يادبود هم مرور و بررسي ترانه هاي شاعر سفر كرده ، استاد قيصر امين پور را در قاب خود دارد و درنگاهي به موسيقي ملل ، علي پور موسي به بررسي و كاوش نواي سحر انگيز عود انور ابراهيم (نوازنده تونسي ساز عود) پرداخته است.
 هنرهاي تجسمي بخش پاياني اين مجله را تشكيل مي دهد كه در اين بخش مي توانيم مقاله هنرمندي كه ميراثي مردمي را درك كرد به قلم نويد فرضي بخوانيم كه به زندگي و آثار كاظم چليپا پرداخته است، جستاري در بازشناسي معنا در ساحت نگارگري عنوان يادداشت پريس تنظيفي است و حاصل گفت و گو با رضا بدر السماء (نگارگر معاصر) نيز تحت عنوان ما ز بالاييم و بالا مي رويم جايي گرفته است.
 در صفحات ماقبل آخر نيز با چند عكس از سعيد صادقي مواجه مي شويم كه از سالهاي دفاع مقدس خاطره هايي برايمان به ارمغان آورده است.
 علاقه مندان به برنامه هاي حوزه هنري نيز مي توانند مهمترين رويدادهاي اين نهاد مربوط به ارديبهشت ماه را  در صفحه پاياني دو هفته نامه «شبكه هنر» بخوانند.

 

شنبه 23 ارديبهشت 1391 - 9:2


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری