سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 7:36
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ساحل هاديان

 

كتاب‌هاي اسلامي غيرفارسي

 

معرفي كتب خارجي در زمينه اسلام /1

 “the light of Qur’an has destroyed sanatism”«نور قرآن شيطان پرستي را از بين برده است»

نويسنده : هارون يحيي 

نوبت چاپ : دسامبر 2007

ناشر: گلوبال پابليشينگ

 

در اين كتاب، شيطان پرستي از تمام جهات مورد بررسي قرار گرفته است. اين كتاب شامل 5 فصل تحت عناوين : 1. مقدمه: شناخت خطر شيطان پرستي 2. طرفداران شيطان در قرآن 3. تاريخ شيطان پرستي 4. اخلاقيات شيطان پرستان و 5. نتيجه‌گيري: نيرنگ‌هاي سست شيطان مي‌شود.

در پيشگفتار اين كتاب مي خوانيم:

شيطان‌پرستي در دهه 1700 شكل گرفت و با اعمالي چون خودكشي، خشونت و ترس خود را نشان داد. در نگاه اول، روش ابراز شيطان‌پرستان، ديدگاه آنان از زندگي، و فرهنگ وحشتناك خونريزيشان ممكن است در نظر برخي غير قابل باور باشد. اما حوادث اخير نشان داده‌اند كه اين انحراف، خطري رو به افزايش است.

شيطان‌پرستان اغلب با لباس‌ها و آرايش‌هاي ترسناك خود را نشان مي‌دهند. رسانه‌ها مراسم خونريزي، صحنه‌هاي كشتار حيوانات، شكنجه ‌انسان‌ها، تجاوز و خودكشي آنها را به تصوير مي‌كشند. زمانيكه تمام اين تصاوير كنار يكديگر قرار مي‌گيرند، در كل شماي وحشتناكي از آنها بوجود مي آيد.

بسيار تعجب انگيز است كه مردم اين شيوه از زندگي و تفكر را به عنوان يك مذهب در نظر مي‌گيرند. چگونه چنين چيزي ممكن است؟ چگونه در نظر برخي افراد انجام اعمال شيطاني، آزار حيوانات، انسان‌ها و خلق جهاني پر از وحشت و تاريكي مي‌تواند به زندگي هدف بدهد چه برسد به اينكه مذهب خوانده شود؟

بسياري از افراد مشتاق يافتن پاسخي براي اين سوال هستند اما در مسير اشتباهي گام برداشته‌اند. به منظور درك اينكه چگونه شيطان‌پرستي شكل گرفت و توده‌هاي مردم را تحت تاثير قرار داد، بايد تمام جنبه‌هاي اين مذهب تاريك را بررسي و فلسفه زيربنايي آنرا كشف كنيم. برخلاف اعتقاد بسياري،‌ شيطان پرستي صرفا خلق جواناني نيست كه از نظر روحي نامتعادل هستند؛ بلكه آنان به سوي فلسفه‌اي كشيده شده‌اند كه آنها را نامتعادل مي‌كند. همانطور كه نشان داده خواهد شد، اين فلسفه انسا‌ن‌ها را تنها به صورت نوعي از حيوانات در نظر مي‌گيرد. شيطان پرستي طبيعت را ظالم در نظر مي‌گيرد و مي‌گويد كه انسان ‌ها نيز بايد ظالم باشند. اين پيامي است در راستاي داروينيسم اجتماعي است. در بررسي شيطان‌پرستي نيز اين موضوع نبايد فراموش شود.

اين كتاب به بررسي تمام جوانب شيطان پرستي مي‌پردازد. چگونه فلسفه‌اي كه خشونت و ترس را به صورت آيين هاي مذهبي و خونريزي را به صورت عبادت نشان داده است مي‌تواند اينقدر گسترده وفراگير باشد. در اين كتاب خواهيم خواند كه نقطه اوج شيطان پرستي مخالفت آن با مذهب است. در حقيقت، شيطان پرستي بسيار متداول شده و به خصوص بر روي جوانان بسيار تاثيرگذار بوده است. اما كاملا اشتباه است كه فكر كنيم در رابطه با آن هيچ كاري نمي توان انجام داد.

براستي، مقابله با اين انحراف بسيار ساده است: تعاليم اخلاقي قرآن كريم تنها راه نجات بشر از چنگال شيطان‌پرستي است. نور قرآن مي‌تواند شيطان پرستي را از بين برد و اگر خدا بخواهد جهاني از روشنگري، عشق و صلح را بوجود آورد.

هارون يحيي در سال ۱۹۵۶ ميلادي در شهر آنکارا، پايتخت کشور ترکيه به دنيا آمد. نام واقعي او عدنان اکتار (adnan oktar) است. بخش اول اسم مستعارش، نام هارون، برادر موسي است و بخش دوم، نام حضرت يحيي؛ پيامبري که پيش از عيسي آمد و آمدن عيسي را پيشگويي کرد.

او در دو رشته دانشگاهي هنر و فلسفه تحصيل کرده است. از ۲۴ سالگي نوشتن و انتشار کتاب‌هايش را آغاز کرد و تا به امروز (به گواهي وبگاه رسمي خود او) بالغ بر ۲۲۲ کتاب در موضوعات مذهبي، علمي و سياسي نوشته‌است. در حقيقت موضوع کتاب‌هاي علمي و سياسي او نيز به نوعي به مذهب باز مي‌گردد. او در کتاب‌هاي علمي خود با نظريه داروينيسم که در نهايت آفرينش را زاييده يک تصادف و محصول يک تکامل تدريجي و تطابق مستمر با شرايط زيستي مي‌شمارد، درمي‌افتد و مي‌کوشد وجود شعوري فرابشري را در آفرينش هستي و کائنات اثبات کند. وي در کتاب‌هاي سياسي نيز به مبارزه عليه کمونيسم و فاشيسم يا فرآورده‌هايي که از اين دو کارخانه بيرون آمده‌اند، مي‌پردازد. 

اين كتاب در سال 2007 از سوي «ران ايوانس» به انگليسي ترجمه و به همت «گلوبال پابليشينگ» منتشر شده است.

 

 

 

چهارشنبه 30 فروردين 1391 - 13:35


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری

 

از اين نويسنده يا گزارشگر