شنبه 10 خرداد 1399 - 3:17
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ستاره سعادت

 

سين هشتم؛ سوره مهر

 

صد و چهلمين شماره دو هفته نامه «مهر» نوروزي شد

صد و چهلمين شماره از دو هفته‌نامه کتاب «مهر» به صورت ويژه نامه نوروزي و با آثار و گفتارهايي از محسن مومني، مرتضي سرهنگي، اعضاي کمسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي، منوچهر محمدي، حبيب‌الله بهمني، لادن طباطبايي، ناصر فيض، محسن پرويز، حبيب احمدزاده و ... منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، دوهفته نامه «مهر» چهره‌اي کاملا نوروزي به خود گرفته و نويسندگان و هنرمندان مختلف بهاريه‌هايي را براي اين شماره نوشته‌اند.

مرتضي سرهنگي روزنامه‌نگار ديروز و مدير دفتر ادبيات و هنر مقاومت امروز حوزه هنري است که به گفته وي در اين سال‌ها تنها يک بار دست به قلم مي‌برد و آن هم نوشتن بهاريه‌اي براي «مهر» است.سرهنگي در مطلب بهاريه خود زيبايي‌هاي آغاز سال و نو شدن در و ديوار شهر را به تصوير کشيده که همين باعث گيرايي مطلب او شده است.

محسن مومني شريف؛ رييس حوزه هنري نيز ترجيح داده در گفت‌وگويي کوتاه از چشم‌انداز انتشارات سوره مهر و فعاليت‌هاي اين ناشر صحبت کند. محمد حمزه زاده؛ مدير عامل انتشارات نيز در يادداشت خود از دغدغه‌هاي اين روزهاي نشر کشور گفته است.

حبيب احمدزاده؛ نويسنده و مستند ساز، مرتضي گودرزي (ديباج)؛ مدير مرکز هنرهاي تجسمي حوزه هنري، رضا مهدوي؛ مدير مرکز موسيقي حوزه هنري و محسن مطلق؛ نويسنده هم مطلب‌شان را در قالب بهاريه تنظيم کرده‌اند.

محسن پرويز، احمد مهرنيا، بهروز رضوي، اکبر صحرايي، محمد غلامحسيني و ... افراد ديگري هستند که در اين شماره مطالبي را نوشته‌اند.

اما آنچه در اين شماره از «مهر» زياد به چشم مي‌خورد گفتارهايي از نمايندگان مجلس و اعضاي کمسيون فرهنگي مجلس است. سيدرضا اکرمي، سيد جلال يحيي زاده، حسن نورزي، عليرضا دهقان، حسن ملک محمدي، سيد احمدرضا دستيغب، سيدعلي حسيني، فاطمه رهبر و بيژن نوباوه از نمايندگان مجلس هستند که در اين شماره يادداشت‌هايي را در مورد انتشارات سوره مهر مرقوم نموده‌اند.

گفت‌وگو با منوچهر محمدي؛ تهيه کننده سريال بيست و شش قسمتي «دا»، حبيب الله بهمني؛ کارگردان «سيب و سلما» و حسن کلامي؛ مجري اقتباس سينمايي کتاب «شنام» از ديگر مطالب اين شماره از «مهر» است.

لادن طباطبايي، خاطره اسدي و حديث مير اميني، سه بازيگر زن سينما که در مجموعه انيميشن کتاب «دا» روايت بخشي از اين کتاب را بر عهده داشته‌اند، درباره اين کتاب نظراتشان را بيان کرده‌اند. از جمله لادن طباطبايي بيان داشته با خواندن اين کتاب عميقا تحت تاثير قرار گرفتم و به عنوان يک زن احساس غرور و افتخار کردم.

اين شماره از «مهر» داراي بخش شاعرانه نيز هست. سيدمحمد سادات اخوي، اصغر معاذي مهرباني و عارفه دهقاني و همچنين توصيفي شاعرانه از اسدالله بقايي از نوروز و بهار مطالب و اشعار اين بخش است.

ناصر فيض، عليرضا لبش و اسماعيل اميني نيز مطالب طنزي را براي اين شماره از مهر نوشته‌اند که اين مطالب در صفحات 28 و 29 آمده است. همچنين مديران واحدهاي مختلف انتشارات هم درباره چشم‌انداز واحد خود يادداشت نوشته‌اند که اين يادداشت‌ها در صفحه 14 آمده‌اند.

مهر اين شماره مطالب ديگري نيز دارد که بيشتر در قالب اينفوگرافي و روايت تصويري است. اينفوگرافي فروشگاه‌هاي سوره مهر در مراکز استان‌ها، اينفوگرافي مراسم‌هاي رونمايي در تهران و استان‌ها، اينفوگرافي توليد کتاب در قطع جيبي و اينفوگرافي «طرح ويترين کتاب مدارس» در مدارس راهنمايي و دبيرستان‌ها تهران، به همراه راويت تصويري جلسات «ناشر و نويسنده» و «پرونده‌هاي موضوعي مهر» مواردي هستند که در اين قالب آمده‌اند.

گفتني است اين شماره «مهر» با ضميمه پرونده موضوعي نشر همراه است. در اين ضميمه تمام مطالب پرونده موضوعي دو هفته‌نامه «مهر» که در گذشته منتشر شده‌اند، به صورت يکجا بازنشر شده است.

 

دوشنبه 21 فروردين 1391 - 11:29


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری