شنبه 10 خرداد 1399 - 3:58
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ستاره سعادت

 

انتشار همزمان دوشماره از نشريه رخداد

 


به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در بخش ديباچه با عنوان «فصلي براي نوشدن» پيرامون رخداد، مي خوانيم:
«اغراق نيست اگر بگوييم نمي توان نشريه اي داخلي را يافت كه شبكه اي چنين گسترده و منسجم و آموزش ديده از سراسر نقاط كشور آن را به شكلي پيوسته و با علاقه و پر شور همراهي كنند و اين اتفاق جز با دلبستگي هاي معنوي و عاشقانه ميسر نمي شود. نشريه اي كه از دل بشري (نشريه اي كه امسال شاهد درخشش بين المللي آن بوديم) متولد شد و حالا مسير خاص و ماموريت ويژه خود را دنبال مي كند».
محسن مومني شريف، رييس حوزه هنري؛ در گفت و گو با رخداد، در پاسخ به سوال «توليد آثاري همچون «دا» مي تواند آغازگر حركتي باشد كه سينماي ما را به سمت توليد فيلم هايي با فرهنگ اصيل اسلامي_ايراني، هدايت كند؟» آورده است:
«ما وظيفه داريم در برابر فرهنگ و هنر غرب، فرهنگ و هنر انقلاب اسلامي را معرفي كنيم. اما فرهنگ و هنر انقلاب اسلامي مانند اصل انقلاب در ميان دو مرز تحجر و اباحي گري حركت مي كند و مدام از هر دو سو مزاحمت دارد و مجبور است با آنها مبارزه كند. اوج هنر در ذهن و باور متحجرين يك هنر سطحي بي تاثير است و در آن سو هم اباحي گرها هستند كه هيچ خط و مرزي براي هنر نمي پسندند و افقشان را با جاهاي ديگري تنظيم مي كنند. تلاش ما اين است كه به هنر مطلوب انقلاب اسلامي برسيم و اين هنر هنري است پيشرو، الهام بخش كه مخاطبش فطرت انسان هاست نه غريزه آنان».
همچنين، در گزارشي از آيين اختتاميه هشتمين جشنواره بين المللي فيلم هاي صد ثانيه اي، مي خوانيم:
«عزت الله انتظامي كه به سختي راه مي رفت با اشتياق پاسخگوي ابراز احساسات حاضران در سالن بود و به روي صحنه آمد و گفت: در ابتدا مي خواهم صحبتي با كارگردان هاي جوان آثار 100 ثانيه اي داشته باشم. فيلمسازي در 100 ثانيه روايت زندگي در كوتاه ترين شكل ممكن است. درست مانند زندگي در دنيا كه كوتاه است و به يادماندني و اگر درست زندگي كني عنصر عمق به اين زندگي كوتاه افزوده مي شود. از همين رو از كارگردان هاي فيلم 100 ثانيه اي مي خواهم كه به صرف زمان كوتاه، فيلم نسازند بلكه عمق پيام در فيلم ها را نيز در نظر بگيرند».
گفتني است، شصت و نهمين و هفتادمين شماره از نشريه داخلي سازمان تبليغات اسلامي با عنوان «رخداد»، ضميمه خبري ماهنامه بشري؛ ويژه بهمن و اسفند سال 90، از سوي سازمان تبليغات اسلامي منتشر شده است.
 

 

سه‌شنبه 15 فروردين 1391 - 8:55


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری