شنبه 17 خرداد 1399 - 23:4
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گفتگو

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان بوشهر

 

يکي از برنامه هاي مهم امسال توجه به بازار است

 

گفتگو با  سرپرست معاونت فرهنگي و تبليغ اداره کل تبليغات اسلامي بوشهر

 

 

حجت الاسلام نعمت الله عظيمي فرد متولد سال 1343 شهرستان دشتستان، تحصيلات کلاسيک خود را تا مقطع ديپلم رشته علوم تجربي در شهر آبپخش از توابع دشتستان گذراند. سپس در سال 62 با هدايت و ارشاد شهيد حجت الاسلام اسماعيلي وارد حوزه علميه امامت بوشهر شد. وي جهت ادامه تحصيل در سال 64 به اصفهان عزيمت نمود و تا مقطع خارج فقه و اصول در مدارس علميه امام صادق (ع) و صدر بازار تحصيل نموده و نهايتا در سال 76 درعمل به آيه" نفر" (کوچ به وطن جهت تبليغ) به بوشهر برگشت و به مدت دوسال در دفتر نمايندگي تبليغات اسلامي مستقر در فرودگاه بين المللي بوشهر انجام وظيفه کرد. سپس به دعوت اداره کل تبليغات اسلامي استان مسئوليت اداره امور فرهنگي آن اداره کل  را عهده دار شد و هم اکنون نيز سرپرستي معاونت فرهنگي و تبليغ اداره کل تبليغات اسلامي استان را بر عهده دارند.

در پي موفقيت مجموعه تحت مديريت ايشان در کسب رتبه اول پاسخگوئي به مکاتبات معاونت فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي دراسفند ماه سال 90 و همچنين در آستانه سال نو روابط عمومي اداره کل اقدام به  مصاحبه اي با سرپرست معاونت فرهنگي نموده است  که مشروح آن تقديم حضورتان مي شود.

 

 ضمن تبريک سال نو اولين سوال را اين طور آغاز مي کنم که چه اتفاقي افتاد که معاونت فرهنگي درسال گذشته به اين رتبه مهم دست يافت؟

من هم خدمت شما و همکاران عزيز در سطح کشور سلام عرض مي کنم و سال نو را سالي سراسرعزت و موفقيت براي همکاران و امت اسلامي آرزومندم. در پاسخ به سئوال شما بايد عرض کنم که حوزه معاونت فرهنگي و تبليغ اداره کل تبليغات اسلامي بوشهر مدتي است اين جهش را آغاز کرده و ماه هاست که در رتبه هاي اول تا پنجم قرار داريم تا اين که طبق نمودار درصد پاسخگوئي استان ها به مکاتبات معاونت امور فرهنگي و تبليغ سازمان تبليغات اسلامي ارسالي از آن معاونت در اسفند ماه 90 موفق به کسب رتبه نخست در بين استان هاي کشور شديم وهم اکنون تمام تلاش مجموعه امور فرهنگي اداره کل در راستاي حفظ، تحکيم و تثبيت اين موقعيت و رتبه در حال انجام است.

مهمترين علل اين موفقيت را مي توان به عواملي همچون: جديت مدير کل محترم در توجه به ابلاغيه هاي مرکز، باور کار جمعي در بين کارشناسان، برگزاري هفتگي جلسات کارشناسان فرهنگي و بررسي نقاط قوت و ضعف در اين جلسات و داشتن برنامه براي تمامي مناسبت ها دانست.

 

لطفا مهمترين کارهاي انجام شده در حوزه معاونت فرهنگي در سال گذشته را بيان بفرمائيد.

قاعدتا همه ي امور انجام شده در بخش فرهنگي مهم هستند ولي بعضي ازشاخص ها از اهميت ويژه اي برخوردارند؛ به عنوان مثال، انعقاد توافقنامه هاي فرهنگي با ادارات و نهادهاي فرهنگي کاري مهم است زيرا اين کار نشانگر توجه مديران فرهنگي به روحيه وفاق و همدلي است که نتيجه آن هم افزائي، صرفه جوئي در زمان و امکانات و سالم ماندن ازعوارض تفرقه وموازي کاري است.

دومين کار مهم انجام شده توزيع مناسب وعادلانه اعتبارات فرهنگي در استان بر حسب ميزان کار و برنامه ادارات ودفاتر تابعه است. ما در اين خصوص کاملا برنامه محورعمل کرديم و شاهد آن اين که اعتبار بعضي نمايندگي ها تا حد دفاتر افزايش داشته است.

سومين مورد  را مي توان توجه مطلوب به هيئت هاي مذهبي، کانون هاي فرهنگي و ساير نهادهاي مردمي دانست، بيشتر تفاهم نامه ها در سال گذشته با اين نوع نهادهاي مردمي منعقد گرديده است؛ زيرا بر اين باوريم که کارها بايد از طريق بازوان قدرتمند سازمان که همين مجموعه ها هستند انجام شوند و ما مديريت و نظارت را انجام دهيم.

 

به طور مشخص طرح هاي مهم اجراشده در سال گذشته را ذکر نمائيد.

جهت اختصار فهرست طرح هاي اجرا شده در سال گذشته در حوزه اين مجموعه شامل محورهاي زير مي شوند: 1- جشنواره ملي شعر تقريب 2- جشنواره نشريات فرهنگي هسته هاي جوان اوقات فراغت 3-همکاي مفيد و موثر در برگزاري اجلاس نماز4- اجراي طرح اوقات فراغت 5- اعزام مبلغ و مبلغه در مناسبت هاي ملي و مذهبي 6- تاسيس کانون هاي فرهنگي 7- فعال شدن سايت تبيان استان و برگزاري مسابقات فرهنگي و ويژه نامه در مناسبت ها در اين سايت و ... .  

 

با توجه به کسب موفقيت در حوزه فعاليت حضرتعالي و آغاز سال جديد چه برنامه ها و اقدامات شاخصي براي اجرا در سال جديد در دست اقدام داريد؟

تلاش مي کنيم علاوه بر فعاليت هاي متداول، بر حسب ضرورت هاي جامعه برنامه هائي داشته باشيم  و با توجه به نامگذاري سال جديد از طرف رهبر معظم انقلاب به سال "توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني" يکي از برنامه هاي مهم ما توجه به بازار است و محور برنامه ها توسعه فرهنگ ديني و رشد اطلاعات مذهبي و اشراف کسبه محترم به احکام ديني مورد احتياج خود است که ان شاءالله با تعامل مفيد با مجامع امور صنفي اين مهم را دنبال خواهيم کرد.

 

ضمن تشکر از حضور شما در اين گفتگودر خاتمه اگر صحبت و پيامي داريد بفرمائيد؟

من هم از شما به خاطر ايجاد چنين فرصتي براي ارائه  برنامه ها و همچنين از همکاران به ويژه مدير کل محترم کمال تقدير و تشکر را دارم و اميدوارم خدمت به دين مبين اسلام و جامعه ي ديني را قدر بدانيم و از اين فرصت بهترين ها را براي آخرت ذخيره نمائيم.

 

تهيه و تنظيم: مقصود غلامي

 

سه‌شنبه 8 فروردين 1391 - 12:49


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری