جمعه 26 دی 1399 - 18:11
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

سازمان تبليغات اسلامي

 

رقابت بزرگ براي فتح گيشه نوروزي

 

با نهايي شدن فيلم هاي اكران نوروز91 تب و تاب و حاشيه هاي فصل پر رونق سينماي ايران نيز پايان يافت. هر چند كه هنوز انتقادهايي درباره چرايي اكران برخي فيلم ها توسط تعدادي از كارگردان ها و تهيه كنندگان شنيده مي‌شود، اما تصميم شوراي صنفي اكران «گشت ارشاد» ساخته سعيد سهيلي، «قلاده‌هاي طلا» به كارگرداني ابوالقاسم طالبي،«زندگي خصوصي» ساخته محمدحسين فرحبخش، «انتهاي خيابان هشتم» به كارگرداني عليرضا اميني و«فيتيله و ماه پيشوني» ساخته آرش معيريان را به عنوان فيلم هاي اكران نوروزي سينماها در نظر گرفتند .

سهيلي: تشخيص دادم «گشت ارشاد» كوتاه شود

سعيد سهيلي تهيه كننده و كارگردان فيلم سينمايي «گشت ارشاد» كه فيلمش در سي امين جشنواره فيلم فجر مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت، معتقد است كه اين فيلم بهترين گزينه اكران براي نوروز بوده و با توجه به حال و هواي آن قطعا تماشاگران در نوروز از ديدن اين فيلم لذت خواهند برد.

سهيلي همچنين ازآغاز تبليغات محيطي «گشت ارشاد» از هفته آينده خبر داد و افزود: از اواسط هفته آينده تبليغات محيطي فيلم را آغاز خواهيم كرد تا زمان باقي مانده به اكران بتوانيم تبليغات بيشتري در مورد اين فيلم داشته باشيم.

سهيلي همچنين در بخشي ديگري از صحبت هاي خود به كوتاه شدن نسخه نهايي فيلم در اكران عمومي خبر داد و افزود: در كل 5 دقيقه از انتهاي فيلم كم شده و پايان بندي فيلم نيز تغيير كرده است، اين تغييرات به صلاح ديد خودم انجام شد و اين موضوع برگرفته از بازخورد هايي بود كه در جشنواره از سمت مردم داشتم و فكر كردم تغييراتي را در اكران عمومي لحاظ كنم.

شوقي: «قلاده‌هاي طلا» فقط نوروز امكان اكران عمومي داشت

عباس شوقي دستيار كارگردان و برنامه ريز فيلم سينمايي «قلاده‌هاي طلا» از قرار گرفتن فيلم در ليست نهايي اكران هاي نوروزي ابراز رضايت كرد و افزود: از نظر من اكران اين فيلم در بهترين شرايط ممكن صورت مي گيرد چرا كه اگر اين فيلم با توجه به مضمونش در زماني نزديك انتخابات صورت مي‌گرفت مي توانست مسئله ساز باشد اما اكران نوروزي براي اين فيلم بسيار مناسب است.

وي در ادامه با اشاره به اينكه نسخه نهايي اين فيلم در زمان برگزاري جشنواره فيلم فجر نيز بسيار باعجله آماده شد و در حال حاضر مراحل فني را پشت سر مي گذارد گفت: زمان جشنواره نسخه نهايي فيلم با عجله به دبير خانه رسيد و رنگ بندي اين فيلم دچار اين عجله و شتاب شد . بنابر اين روزها در حال تكميل مراحل فني فيلم هستيم و تبليغات محيطي از سه روز آينده آغاز خواهد شد.

 

نجفي: «فيتيله و ماه پيشوني» مناسب خانواده‌ها و كودكان است

احمد نجفي تهيه‌كننده فيلم سينمايي «فيتيله و ماه پيشوني» با اعلام اينكه تبليغات محيطي اين فيلم تا دو روز ديگر در تهران و شهرستان ها آغاز خواهد شد گفت: متاسفانه امسال ليست نهايي فيلم هاي اكران نوروز دير اعلام شد و ما هم به عنوان عوامل اين كار فرصت كمي براي تبليغات فيلم خواهيم داشت.

وي در ادامه با اشاره به حال و هواي فيلم كه شاد و آموزنده است گفت: احساس مي كنم اكران اين فيلم در زمان تعطيلات نوروز بسيار مناسب است چرا كه اين فيلم از مضموني شاد برخوردار است و مي‌تواند پذيراي خانواده ها و كودكان در ايام نوروز باشد.

نجفي در ادامه گفت: در نسخه اي از فيلم كه در نوروز اكران مي شود زمان فيلم از 120 دقيقه  به 90 دقيقه كاهش پيدا كرده، چرا كه اگر قرار باشد اين فيلم در اختيار تلويزيون قرار گيرد زمان 120 دقيقه براي آن بسيار زياد بود.

فرحبخش: تبليغاتي وسيع براي اكران «زندگي خصوصي» داريم

محمدحسين فرحبخش كارگردان و تهيه كننده فيلم سينمايي «زندگي خصوصي»كه نخستين تجربه كارگرداني خود را با اين فيلم پشت سر گذاشت، از آغاز تبليغات اين فيلم در سينماها خبر داد و گفت: پوستر فيلم توسط بهزاد خورشيدي و آنونس هم توسط آرش معيريان آماده شده است. تبليغات تلويزيوني فيلم چند روز آينده آغاز خواهد شد و قصد داريم تبليغات وسيعي را در مورد اين فيلم انجام دهيم.

وي در ادامه اكران اين فيلم در نوروز را بسيار مناسب دانست و گفت: با توجه به اينكه در جشنواره امسال اين فيلم با استقبال خوبي از سوي تماشاگران روبرو شد فكر مي كنم با استقبال موفقي در نوروز همراه خواهد بود.

فرحبخش در ادامه با اشاره به تغييراتي در فيلم در نسخه اي كه اكران عمومي مي‌شود گفت: تغييراتي در 10 دقيقه آخر فيلم انجام شده و كمي ريتم تند تر شده است.

                                                            ***

هر چند كه سعي شده تنوعي زيادي در اكران نوروزي فيلم ها لحاظ شود، اما بسياري از اهالي سينما معتقدند كه امسال بررسي لازم در مورد چگونگي و گزينش اكران هاي نوروزي در نظر نگرفته شده است . برخلاف سال هاي گذشته امسال در زماني بسيار نزديك به آغاز سال جديد ليست فيلم هاي اكران نوروزي اعلام شد. اين حرف و حديث‌ها قطعا تا زمان انتشار اولين آمار رسمي درباره فروش فيلم‌هاي روي پرده ادامه دارد، آن زمان باتوجه به ارقام فروش و ميزان استقبال تماشاگران سينماي ايران از فيلم‌ها مي توان تشخيص داد كه در نهايت برنده بازي اكران چه فيلمي بوده است.

 پهناز شيرباني

 

يكشنبه 21 اسفند 1390 - 14:27


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری