چهارشنبه 9 مهر 1399 - 9:49
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ضياء آراسته

 

فصل کبوتر

 

فصل کبوتر

نويسنده : حسين فتاحي

طراح جلد : ابراهيم کاشاني

چاپ و شمارگان : اول 89 / 2500 نسخه

ناشر : سوره مهر

 

رمان فصل کبوتر داراي چهارده بخش و رمان برتر دومين جشنواره داستان انقلاب است . رمان مربوط به حجت و اتفاقاتي است که بعد از شب خواستگاري حجت از دخترخاله اش براي او پيش مي آيد . در بخشي از اين رمان مي خوانيم :

« کوکب به فکر فرو رفت . از آنزمان که شوهرش ميرزا محمد ، مرحوم شده بود ، آقا رضا ، شوهرش خواهرش ، از کمک چيزي کم نگذاشته بود و هميشه مثل يک برادر به کمک آنها آمده بود ؛ مخصوصاً آن اوايل که ميرزا محمد تصادف کرده و مرحوم شده بود . با اينکه ارتشي بود و به سختي مي توانست مرخصي بگيرد  ، ولي همه جا همراه کوکب بود ؛ در کلانتري دادگاه و چقدر با مامورها طرف شده و بگو مگو کرده بود . شبي را به ياد آورد که آقا رضا و طلعت به خانه اش آمدند و آقا رضا با لحن نااميد و گريه داري گفت : « کوکب خانم جان ! ما زورمان به اينها نمي رسد . يارو ، کسي که ميرزا محمد خدابيامرز را زير گرفته ، راننده سفارت بوده . سفارت آمريکا طبق قانون ، دولت ايران حق ندارد او را بگيرد و محاکمه کند . مي گويند خود سفارت او را فرستاده آمريکا تا آنجا محاکمه‌اش کنند . بايد صبر کنيم ببينيم چه مي شود . » او به ياد آورد که از آن به بعد ، چقدر براي حجت پدري کرده بود . او بود که دائم به فکر درس و مشق حجت بود . همين که او دست چپ و راستش را شناخت ، گشت تا برايش کار مناسبي پيدا کرد . با همه آشناهايش حرف زد تا اينکه اوس محمود را پيدا کرد . اوس محمود از دوستان دوره مدرسه او بود و در کارگاه مبل سازي موسس ارمني کار مي کرد . هم او بود که حجت را برد و آنجا دستش را بند کرد ... کوکب بغض کرده بود . حرف هاي دخترش او را به اين نتيجه رسانده بود که پسرش يک عيب دارد و آن هم يتيمي است . اگر ميرزا محمد زنده بود ، حالا هيچ يک از اين حرف ها درميان نبود ... ياد ميرزا کوکب را از خود بي خود کرده بود . نمي توانست حرفي بزند . نمي توانست تصميمي بگيرد . فکر و ذهنش مدام از اين شاخه به آن شاخه مي پريد . از حرف هاي طلعت به حرف هاي شهناز ، به چهره مظلوم و معصوم مهري ، دختر خواهرش ... »

فصل کبوتر به قلم حسين فتاحي / رمان برتر دومين جشنواره داستان انقلاب در چاپ نخست خود با شمارگان 2500 نسخه و با قيمت 2900 تومان توسط انتشارات سوره مهر انتشار يافته است .

 

 

سه‌شنبه 18 بهمن 1390 - 12:21


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری