سه‌شنبه 13 خرداد 1399 - 9:54
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

نيما نوربخش

 

سياست هاي شرم آور هاليوود

 

گزارشي از  کنفرانس هاليووديسم و سينما

به گزارش خبرگزاري فارس، دومين نشست روز دوم کنفرانس هاليووديسم و سينما با موضوع «هاليووديسم و صهيونيسم و تکنيک‌هاي هاليوودي جهت منحرف سازي وقايع جهاني تحت سياست‌هاي صهيونيسم» روز 14 بهمن ماه در مرکز پژوهش‌هاي فرهنگي وزارت امور خارجه (سازمان مجامع ايرانيان) به رياست نادر طالب‌زاده برگزار شد.

در دو جلسه نشست صبح خاخام آرنولد لئون کوهن، روبرت فوريسن، ماريا بروچه  کلوديو موفا، دانيل شکتر و وبستر تارپلي به ايراد سخنراني پرداختند.

يهوديان ارتودوکس با آرمان‌هاي فلسطين هماهنگ هستند

خاخام آرنولد لئون کوهن نخستين سخنران اين نشست بود. وي خط مشي يهوديان جهان را از صهيونيست جدا کرد و گفت: هاليوود در راستاي اهداف رسانه‌اي‌اش مي‌خواهد تا صهيونيست را معرفي کند. آنها حتي پا را از اين هم فراتر مي گذارند و مي‌خواهند بگويند مخالفت با صهيونيست يعني مخالفت با يهوديت. اين تفکر غلطي است. نبايد جهانيان تمام يهوديت را صهيونيست بدانند. سينما بايد اين طرز تفکر را عوض کند. من در اين جا اعلام مي‌کنم همه يهودي‌ها صهيونيست نيستند. يهودي‌هاي ارتودوکس با صهيونيست مخالف و با آرمان فلسطين هماهنگ هستند، زماني که صهيونيست مطرح شد بسياري از بزرگان يهودي با آن مخالفت کردند.

ما نبايد کشوري براي خودمان داشته باشيم

وي دو دليل را نشانه تفاوت يهوديان با صهيونيست‌ها دانست و گفت: به دو دليل صهيونيست به مفهوم يهوديت نيست. يک اين که صهيونيست‌ها از باورهاي مذهبي يهوديت دور شده‌اند. ديگر اين که يهوديت دوست دار انسان است ولي صهيونيست‌ها هيچ توجهي به ارزش‌هاي انساني ندارند. آنها از سنت‌هاي زندگي يهودي دور شده‌اند. امروز يهودي‌ها در چهار نقطه جهان پراکنده شده‌اند. ما بايد براي کشورهايي که در آنها زندگي مي‌کنيم، حسن نيت داشته باشيم. ما نبايد کشوري براي خودمان داشته باشيم .اگر اين آموزه‌ها را در نظر نگيريم به تبعيد خواهيم رفت. اين باور يهودي‌هاي ارتودوکس است. اما صهيونيست‌ها به حکم ديني تبعيد اعتقاد ندارند. آنها يهوديان ناسيوناليست هستند.

هيچ‌گاه براي نابودي صهيونيست اشکي نمي‌ريزيم

وي افزود: مفهوم هويت يهود درسبک زندگي آنها نهفته است اما صهيونيست‌ها مي‌گويد اگر يهودي ملحدي هستيد، مي‌توانيد شهروند يهودي اسرائيل باشيد. آنها جنبشي سکولار دارند و از اين رو اگر روزي زندگي صهيونيست به پايان برسد، يهوديان ارتودکس براي آن اشکي نخواهد ريخت. سال‌ها يهوديان در کنار مسلمانان زندگي کردند و مشکلي با يکديگر نداشته‌اند و هرگز نيز نخواهند داشت. يهوديت و اسلام هيچ جنگي با يکديگر ندارند.

يک دروغ بزرگ و يک تجارت سود آور

روبرت فوريسن ديگر سخنران اين نشست از مطالعات و تلاش‌هايش براي يافتن اسنادي درباره ادعاي صهيونيست مي‌گفت. فيسون تناقضات فراواني در ادعاي صهيونيست‌ها يافته است. او درباره اين تناقض‌ها و نبود مدارک مستدل صهيونيست، گفت: آنها مي‌گويند اتاق‌هاي گاز براي اعدام يهوديان وجود داشته است. اما اتاق گاز نيازمند يک تکنولوژي پيچيده است. زيرا هر اتاقي را نمي‌توان به عنوان اتاق گاز در نظر گرفت. اتاق گاز نيازمند حفره‌هايي است که به سرعت گاز را تخليه کنند. اتاق گاز بايد 47 ويژگي داشته باشد اما در دوران جنگ جهاني شرايط ساخت چنين اتاقي وجود نداشته است. مي‌گويند در آشويتس يک اتاق گاز وجود داشته من درسال 1976 موفق شدم در آرشيوهاي آشويتس عکس‌هايي از اين اتاق‌ها ببينم. اين اتاق‌ها اساسا اتاق گاز نبودند بلکه محل‌هايي براي نگهداري اجساد بودند. در آشويتس کمپ‌هايي براي لهستاني‌ها ويهودي‌ها وجود داشته است. مشکلات من از زماني آغاز شد که اين اسناد را منتشر کردم. زماني که در لموند بوديم مي‌خواستيم درباره چگونگي وقوع هولوکاست اطلاعات کسب کنيم. به ما مي‌گفتند درباره چگونگي چيزي نپرسيد بلکه آن را باور کنيد.

هولوکاست از يک اعتراف از ترس يک افسر اس اس آمد

فوريسون  درباره دروغ بزرگ 6 ميليون نيز گفت: آنها مي‌گويند که 6 ميليون نفر درجريان هولوکاست کشته شده‌اند. آنها اين 6 ميليون را از کجا آورده‌اند؟ آنها اين عدد غيرممکن و بزرگ را از کشته‌هاي سال‌هاي 1910 و 1920 و 1930 آورده‌اند. يعني اين آمار کشته‌ها متعلق به پيش ازجنگ جهاني دوم است. آنها دليل هولوکاست را ازاعترافات يک افسر اس اس به نام هرتل در زندان آورده‌اند. در حالي که اين شخص هيچ‌گاه در دادگاه نورنبرگ هم حاضر نشد. در همان دادگاه يک وکيل آلماني گفت او بايد بيايد و به سئوالات پاسخ دهد اما قاضي گفت بعداً به دادگاه آورده مي‌شود که البته هيچ‌گاه به اين دادگاه نيامد.

سياست شرم آور هاليوود

او در ادامه به هاليوود و دستاوردهاي آن اشاره کرد و گفت : بزرگ‌ترين دستاورد هاليوود اختراع مفهوم هولوکاست بود. يک دروغ بزرگ امريکايي و يک تجارت سود آور براي صهيونيست‌ها و هاليوود. از اين رو بايد گفت سياست‌هاي هاليوود، شرم آور  است.

ونسان رنوا در حبس خانگي است

ماريا بروچه  دستيار ونسان رنوا که اين روزها در حبس خانگي به‌سر مي برد و نتوانسته است به دومين کنفرانس هاليووديسم و سينما بيايد، ديگر سخنران اين جلسه بود. او با نمايش فيلم‌هايي که درهاليوود با موضوع هولوکاست ساخته شده بود، سخنانش را آغاز کرد و گفت: هاليوود سعي مي‌کند همه چيز را به تاريکي بکشاند. اين سينما قصد دارد تا مغزها و اعتقادات مردم را شستشو دهد و در باورها و افکار عمومي خدشه وارد کند. در اين ميان رسانه‌هاي ديگر نيز اين تفکر را گسترش مي‌دهند و از طريق کاريکاتورها وارد عرصه شده‌ اند. پس بايد در جهت افشاي آنها گام برداريم.

مدرکي در باره هولوکاست وجود ندارد

کلوديو موفا ديگر سخنران اين جلسه نيز گفت: يکي از موضوعات مهم روابط ميان هولوکاست و خاورميانه است. قضات وکلا و مورخان زيادي در اين باره صحبت کرده‌اند صحبت‌هاي آقاي فريسون نيز در اين راستا بود. در کنفراس قبلي در باره روابط هولوکاست و اسطوره صحبت شد و باعث بروز جدل‌هاي سختي شد. برخي از مورخان يهودي نيز اين مسئله را زير سئوال برده‌اند. برخي از افراد از شهر رم خواستند در مورد آشويتس ما را به چالش بکشند اما شکست خورده‌اند. در ايتاليا رئيس انجمن يهوديان گفت چرا موفا مي‌تواند در دانشگاهي تدريس کند درحالي که آقاي فريسون ممنوع تدريس شده است.

وي ادامه داد: من قتل عام را انکار نکرده و نمي‌کنم. من به عنوان يک مورخ سعي کردم واقعيت را آن طور که هست منعکس کنم. من با جامعه يهوديان بحث‌هاي زيادي داشتم و مطالبي را نيز در مطبوعات منتشر کردم. آنها با تجزيه‌ طلبي ما کاملاً مخالف بودند. تمام مطالبي که درباره هولوکاست گفته شده سنديت ندارد و بر اساس وهم بوده است. مورخاني که در تاييد اين اقدام سخن مي گويند مورخان ويژه هولوکاست هستند و آنها مورخ نيستند. عدد 6 ميليون اغراق آميز است. آنها به‌ خاطر اين آمار غلط از آلمان تقاضاي غرامت کرده‌اند. اسناد نشان دهنده تجاري بودن هولوکاست است. زيرا پيش از جنگ جهاني عدد 6 ميليون به‌ کار رفته است.

وي در خاتمه گفت: ما انکارگرا هستيم. ولي آن‌ قدر شجاعت داريم که مي گوييم بايد مدرک و دليل‌تان را ارائه کنيد. نبود مدرک باعث شد که برخي اساتيد با موضوع هولوکاست دچار مشکل شوند. سارکوزي کسي است که در خط مشي اين سياست صهيونيستي حرکت مي‌کند.

نبايد جنايات ناتانياهو در دعواي جنايات هيتلر فراموش شود

وبستر تارپلي نيز در اين جلسه عنوان داشت: مخالفت با عقايد مسخره است. اشتباه بزرگي است که اجازه دهيم تبليغات صهيونيستي اعتقادات ما را تغيير دهد. اگر اجازه دهيد جنايات ناتانياهو در دل دعواي جنايت هيتلر فراموش کنيم ، نتانياهو برنده شده است. طبقات مرفه در فرانسه و آمريکا و ديگر کشورها  طرفداران هيتلر بودند. بازداشتگاه‌هاي کار اجباري براي نيروي کار تاسيس شده بود. آن زمان وجودشان يک واقعيت بود. در اين کارخانه‌ها مردم و زندانيان آنقدر کار مي‌کردند که مي‌مردند. پس تجميع مرده‌ها به دليل کار اجباري بوده است. درميان اين کشته‌ها از هر کشور و نگرش و مذهبي ديده مي‌شد.

سرمايه داران آمريکايي و فرانسوي در جنايات آلمان شريک هستند

وي درباره بازداشتگاه‌ هاي مرگ نيز گفت: بسياري از مديران اين بازداشتگاه‌ هاي مرگ از مديران وال‌استريت بودند پدر بزرگ جورج بوش يکي از مديران آشويتس بود. «هري فورد»، «جنران موتور»، «خانواده دوپوند» هم در اين جنايت‌ ها شريک هستند، قرار بود نورنبرگ ديگري هم باشد تا صنعت گران بزرگ آلماني را محاکمه کند. اما اين دادگاه هيچ‌گاه تشکيل نشد. اگر اين نورنبرگ برگزار مي‌شد رابطه آلمانيان با آمريکايي‌ها وال‌استريت افشا مي‌شد. ولي هيچ‌گاه برگزار نشد. آمريکايي ها هم در مورد هيروشيما و ناکازاکي جنايتکار هستند. تبليغات را بايد از واقعيت جدا کرد. آنچه که اتفاق افتاده را نبايد انکار کرد. صهيونيست‌ها در غزه جنايت مي کنند.

دادگاهي براي رسانه‌ها که بر طبل جنگ مي‌کوبند

دانيل شکتر در انتقاد از روند گفت‌ و گوهاي اين نشست، گفت: ما اينجا جمع شديم زيرا به نظر مي‌رسد ايران هدف متحدان آمريکايي و اسرائيلي قرار گرفته است، پس بايد پيش از وقوع جنگ بعدي از آن جلوگيري شود. هاليوود با قدرت رسانه‌اي‌اش عليه کساني وارد عمل شده است که قدرت مقابله با آن را ندارند. سلاح آن گمراه کردن افکار عمومي است. فيلم‌هاي ديزني که مي‌خواهند برتري نسل سفيد را ثابت کند. شبکه abc  بدون هيچ دليلي مي‌گويد ايران، آمريکا را تهديد مي کند. پس بايد نقش رسانه‌ها را نيز در اين نشست مطرح کنيم. امروز جنگ ايده‌ها مطرح شده است. اگر مي‌خواهيم اين جنگ را ببريم بايد محصولات رسانه‌اي را مطرح کنيم. ما آمده‌ ايم ايران را که مورد حمله قرار گرفته و دانشمندان آن کشته مي‌شوند، از بعد سياسي بررسي کنيم . آيا سياست مي‌گويد درباره گذشته حرف بزنيم؟ بايد درباره ايراني حرف بزنيم که ممکن است عراقي ديگر شود ما مي‌خواهيم جهانيان بگوييم ايران حق حيات دارد. بايد بر روي آن بحث‌ها متمرکزي داشته باشيم. اگر اين بحث‌ها را با يکديگر مخلوط کنيم، وارد بحث حاشيه‌اي شده‌ايم. با بحث‌هاي حاشيه‌اي نيز بحث‌هاي اصلي از دست مي‌رود.

وي خاطرنشان کرد: پس تمرکز را روي موضوعات مرتبط قرار دهيم . نبايد درباره چيزهاي صحبت کنيم که باعث تفرقه  مي‌شود. من نيزخانواده‌ام را در هولوکاست هم از دست داده‌ام. اما الان زمان بحث درباره آن نيست. ما نبايد در اين کنفرانس‌ها احساساتي شويم. ما بايد دادگاهي عليه جنايت‌هاي رسانه‌اي داشته باشيم. زيرا آنها اطلاعات غلطي در اختيار مردم قرار مي‌دهند. آنها ماشين جنگي هاليوود هستند و بر طبل جنگ مي‌کوبند.

احمد عواض عثمان يک هنرمند، منتقد و فعال انقلابي که در کنفرانس هاليووديسم و سينما و همايش بيداري اسلامي و سينما شرکت کرده بود، در گفتگو با فارس گفت: برگزاري کنفرانس هاليووديسم مي تواند يک گردهمايي با حضور کساني که مخالف اين سيستم سرمايه داري و فاسد فعلي هستند ايجاد کند.

 «احمد عواض عثمان» يکي از سخنرانان کنفرانس هاليووديسم و سينما گفت: برگزاري اين کنفرانس ها با اين شکل مي تواند يک گردهمايي با حضور کساني که مخالف اين سيستم سرمايه داري و فاسد فعلي هستند ايجاد کند و همانطور که واقفيم هيچ کاري را نمي توان به صورت انفرادي انجام داد.

اين هنرمند، منتقد و فعال انقلابي مصري که در کنفرانس هاليووديسم و سينما و همايش بيداري اسلامي و سينما شرکت کرده و يکي از سه سخنگوي اصلي کنفرانس بيداري اسلامي است، گفت: اين کنفرانس باعث شده است که بسياري از همکارانمان در يک جاي واحد در مورد جنبش اشغالي به راحتي صحبت کنيم.

وي که از خود به عنوان يکي از فعالان جنبش ميدان التحرير مصر ياد مي کند، ادامه داد: تشکيل اين کنفرانس بهترين ايده و نظري بود که ما بدانيم تمام اين افراد در کنار ما هستند و ما داراي يک اشتراک تفکر با يکديگر هستيم.

عواض عثمان ادامه داد: ما همانطور که هاليوود را در دنيا داريم، تشکيلاتي هم هستند که دنيا را کنترل مي کنند. برگزاري اين کنفرانس ها با اين شکل مي تواند يک گردهمايي از کساني را که مخالف اين سيستم سرمايه داري و فاسد فعلي هستند ايجاد کنيم و همانطور که واقفيم هيچ کاري را نمي توان به صورت انفرادي انجام داد .

وي افزود: اين نشست ها و گردهمايي ها مي تواند در پيدا کردن افراد به ما کمک کند و اميدوار باشيم که ما هم مي توانيم تشکيلاتي را عليه هاليوود ايجاد کنيم.

همچنين سومين نشست کنفرانس هاليوديسم و سينما با موضوع «نفوذ هاليوود بر افکار عمومي و تخريب آن» عصر روز شنبه 14 بهمن ماه  در مرکز پژوهش‌هاي فرهنگي وزارت امور خارجه به رياست «دانيل شکتر» برگزار شد.

بنابراين گزارش، در اين نشست «ماريا پوميه» استاد دانشگاه، نويسنده، منتقد و از شخصيت هاي ضد صهيونيست فرانسه، مرتبط با شبکه ضد صهيونيستي و ضد آمريکائي در کشورهاي آمريکاي لاتين، کانديداي نمايندگي فرانسه در پارلمان اروپا، «سميرا ريزوي» خبرنگار فعال امريکايي در حوزه وال استريت، مشارکت در تظاهرات جنبش اشغال، «نادژدا که ورکووآ » نظريه پرداز و فعال اجتماعي ضد صهيونيسم  و «بئاتريس پيگنده» مستند ساز، منتقد و ضد صهيونيست فعال اجتماعي و طرفدار جمهوري اسلامي ايران به ايراد سخن پرداختند.

بدترين فيلم، فيلمي است که تظاهر به تاريخي بودن مي کند

«ماريا پوينته» در اين نشست به هولوکاست و هاليوود اشاره کرد و گفت: «هاليوود در مورد هولوکاست نوعي بيماري را شايع کرده است. اسپيلبرگ مي‌خواست در فيلمش از يهوديان قرباني بسازد و چهره آن ها را مانند مسيحيان نشان دهد.

اسپيلبرگ به اتاق‌هاي گاز اعتقاد داشت و مي‌خواست اتاق گاز را به شکل علمي به تصوير بکشد.

«برجو» عنوان فيلم ديگري است که مي‌خواست يهوديان را به عنوان قربانياني معرفي کند. اين فيلم‌ها مي‌خواستند تا نگاه مردم را تغيير دهند. بدترين فيلم، فيلمي است که بخواهد تظاهر به تاريخي بودن بکند اما تاريخي نباشد.

سينماي ايراني سلامتي و بهداشت روان دارد. ايران فيلم حضرت مريم(س) را بر اساس سنت و نگاه مسلمانان از حضرت مريم(س) ساخت.

آنها حضرت مريم را انساني مقاوم و پاک به تصوير کشيدند. او کم حرف و آرام و تجلي عطوفت و مهرباني بود. درباره زندگي حضرت مريم(س) تفاوت‌هايي و نقاط مشترکي نيز به چشم مي‌خورد. شهريار بحراني و محسن علي اکبري اين فيلم را در برابر هاليووديسم مطرح کردند.

اين درحالي است که يهوديان براي مسيحيان احترامي قايل نيستند.زيرا بچه دار شدن حضرت مريم(س)  را بدون شوهر امري محال و غير عقلي مي‌دانند.

ويروس امپرياليسم در حال گسترش است

«بئاتريس پيگنده» نيز در اين نشست گفت: در قرن 20 خشونت زيادي وجود داشت. ما بايد تلاش کنيم تا شرايط کنوني را درک کنيم و به سوي بهتر شدن شرايط حرکت کنيم.

انکار کردن ماهيت امپرياليست آلماني، صهيونيستي و آمريکايي خطرناک است. ما نبايد فکر کنيم اين بحث‌ها بي‌فايده است. در ماهيت استعمار ريشه امپرياليسم وجود دارد آنها خودشان را داراي منطق خاص مي‌بينند و فکر مي‌کنند که حق دارند همه مردم جهان را نابود کنند. امروز اين جعبه مشکلات باز شده است و آنها را بايد به دادگاه نظامي ‌برد امروز ويروسي که درخدمت امپرياليست است درحال گسترش است.

 

دوشنبه 17 بهمن 1390 - 14:18


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری