يكشنبه 18 خرداد 1399 - 10:54
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

بابك راكخواه

 

تبيين برنامه‌هاي دهه فجر

 


بمناسبت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي مسئولان کميته هاي ديني و قرآني فعاليتهاي پيش بيني شده براي اين ايام را تشريح کردند، توزيع 60 هزار پوستر با مضامين قرآني در راهپيمايي 22 بهمن و برگزاري گفتمانهاي انقلاب اسلامي از جمله اين برنامه‌ها هستند.

 به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي: نشست خبري اعلام برنامه‌هاي کميته هاي قرآن و انجمن هاي اسلامي، هيئات مذهبي و کانون هاي مردمي ستاد دهه فجر شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي صبح چهارشنبه 5 بهمن ماه با حضور مهدي قره شيخلو و حجت الاسلام حسين روحاني نژاد بعنوان رؤساي اين کميته ها برگزار شد.

 در ابتداي اين نشست قره شيخلو، طي سخناني با بيان اينکه برنامه هاي کميته قرآن دهه فجر انقلاب اسلامي 9 بهمن ماه با حضور جامعه قرآني کشور در مرقد مطهر حضرت امام خميني(ره) آغاز مي شود، گفت: 15 برنامه توسط اين کميته و همکاري کميته هاي استاني برنامه ريزي شده که به مناسبت سي و سومين سالگرد انقلاب اسلامي در ايام الله دهه فجر برگزار مي شود.

 رئيس سازمان دارالقرآن الکريم افزود: ششمين مراسم تکريم چهره هاي قرآني کشور 14 بهمن ماه با تجليل از 37 برگزده برگزار مي شود. اين افراد شامل اساتيد پيشکسوت و برتر آموزش قرآن، اساتيد حفظ و حافظان ممتاز قرآن کريم، حائزين رتبه هاي برتر مسابقات قرآن کريم در سال 90 جزو افراد تجليل شونده هستند.

 قره شيخلو در معرفي ديگر برنامه هاي مصوب اين کميته اظهار داشت: راه اندازي انجمن خيرين قرآني در 4 بهمن ماه به صورت رسمي با هدف مشارکت جدي مردم در فعاليت هاي قرآني از ديگر برنامه هاي مصوب است. علاقمندان براي عضويت در اين انجمن مي توانند به سايت تلاوت مراجعه کنند .

 وي برگزاري جشنواره هاي محصولات قرآني با هدف شناسايي و معرفي محصولات قرآني کشور را از ديگر برنامه ها اعلام و تصريح کرد: اين جشنواره مختص مؤسسات و تشکلهاي قرآني مردمي است. همچنين 50 هزار جلد قرآن کريم به صورت يارانه اي به مساجد، جسلات آموزش قرآن و مؤسسات قرآني اهدا مي شود. اين قرآن ها با 50 درصد تخفيف براساس جمعيت در ميان استان ها توزيع مي شود.

 رئيس کميته قرآن دهه فجر افزود: مسابقات اينترنتي هم روزانه انجام مي شود. علاقمندان مي توانند به آدرس سايت سازمان دارالقرآن الکريم مراجعه کنند. توزيع 60 هزار پوستر با مضامين قرآني هم از ديگر برنامه هاست که در روز راهپيمايي باشکوه 22 بهمن ماه و ... توزيع مي شود که پوستري از سخنان امام راحل(ره) و مقام معظم رهبري(دامت برکاته) در مورد قرآن و ارتباط قرآن با انقلاب اسلامي است.

 وي با بيان اينکه 10 هزار محفل و مراسم قرآني در سراسر کشور برگزار مي شود تصريح کرد: مقارن با هفته وحدت اين مراسم با تمرکز بر شهرها و مناطقي که برادران اهل سنت و شيعيان با هم در آن مناطق و شهرها سکونت دارند برگزار مي شود. همچنين 200 جشنواره قرآني در بخش هاي خانواده، کودک و نوجوان و ... در شهرهاي مختلف کشور برپا مي شود.

 قره شيخلو از برگزاري 20 همايش، نشست و سخنراني با محوريت قرآن در سراسر کشور خبر داد و افزود: علاوه بر تکريم از چهره هاي برتر سراسر کشور در هر استان هم از چهره هاي قرآني و نفرات برگزيده مسابقات قرآن هم تجليل مي شود . همچنين 10 نمايشگاه قرآن کريم د سطح کشور برگزار مي شود.

 وي اظهار داشت: 200 مسابقه قرآن در سراسر کشور در بخش ها و در سطوح مختلف برگزار مي شود. اعطاي مدارک تخصصي به حفاظ قرآن کريم  و اهداي جوايز به افراد برتر در مسابقات قرآن و افتتاح 50 هزار مؤسسه قرآني مردمي از ديگر برنامه هاي مصوب است که در اين ايام اجرا مي شود.

 قره شيخلو با تأکيد بر اينکه به غير از اين برنامه ها، فعاليتهاي قرآني مختلفي توسط وزارت آموزش و پرورش و سازمان اوقاف و امور خيريه و ... برگزار مي شود، گفت: 50 هزار محفل انس با قرآن در ايام دهه فجر در مدارس کشور برگزار مي شود و علاوه بر اين مسابقات ملي قرائت قرآن کريم در ايام دهه فجر در استان هرمزگان انجام مي شود.

 در ادامه اين نشست خبري حجت الاسلام روحاني نژاد مسئول کميته انجمن هاي اسلامي، هيئات مذهبي و کانون هاي مردمي ستاد دهه فجر گفت: موضوعاتي مانند بحث ولايت فقيه و نقش آن در مديريت بحران و پيشبرد اهداف نظام، بيداري اسلامي، بصيرت بخشي و تبيين فتنه 88 و جريان انحرافي و انتخابات مجلس نهم جهت مشارکت حداکثري مردم از محورهاي برنامه اين کميته است.

 وي با بيان اينکه بيان دستاوردهاي انقلاب اسلامي و توجه به مسائل جنگ نرم و ... هم از موضوعات مهم در برنامه هاي اين کميته است، افزود: 15 هزار مبلغ و مبلغه براي بررسي اين موضوعات و تبيين آنها به مردم در اين ايام به سراسر کشور اعزام مي شوند.

 روحاني نژاد تصريح کرد:  برگزاري مراسم و گفتمان هاي انقلاب اسلامي، خاطره گويي و برگزاري مسابقات فرهنگي و تجديد ميثاق با امام راحل(ره) و شهداي انقلاب و جنگ تحميلي و مقام معظم رهبري(مدظله العالي) از ديگر برنامه هاي تعيين شده است.

 وي با بيان اينکه حضور در راهپيمايي 22 بهمن و ايجاد ايستگاه هاي صلواتي و پايگاه هاي فرهنگي هم از ديگر برنامه هاي مصوب است اظهار داشت: مقدمات حضور مردم در قالب بيش از 60 هزار تشکل ديني و مردمي در راهپيمايي يوم الله 22 بهمن و برنامه هاي دهه فجر از ديگر اقدامات انجام شده است.

 روحاني نژاد  گفت: همچنين به مناسبت همزماني آغاز ولايت و امامت امام زمان(عج) و ميلاد حضرت رسول(ص) و امام صادق(ع) برنامه هاي متناسب اين ايام هم تدوين شده است. همچنين صدها سايت و و صدها وبلاگ در خصوص محورهاي دهه فجر و موضوعات مرتبط و برنامه هاي برگزاري اين ايام اطلاع رساني مي کنند.

 

يكشنبه 9 بهمن 1390 - 10:7


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری

 

از اين نويسنده يا گزارشگر