دوشنبه 5 خرداد 1399 - 3:31
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ستاره سعادت

 

شبكه هنر 17 منتشر شد

 

 

شماره هفدهم  دوهفته نامه تحليلي و خبري مجله شبكه هنر ويژه دي ماه سال جاري با مطالبي همچون منصوري انوري، شاهين فرهت، داوود اميريان و ... از سوي حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين شماره در نه بخش با عناوين خبرنامه، انيميشن، ادبيات، 1404، تجسمي، عكس، سينما، موسيقا و پرونده ويژه به ارائه مطلب مي پردازد.

در روي جلد اين شماره از نشريه عناويني همچون راديو وسرباز، جاده هايي كه از جنگ مي گذرد و عاشورا داستان ي پايان آمده است كه در راديو و سرباز پرونده اي درباره انيميشنپارازيت مي باشد در اين باره از زبان اميد خوش نظرفيلمنامه نويس و كارگردان، مي خوانيم:

با توجه به قابليت هاي مناسب هنرمنددان ايراني در زمينه هنرمندان ايراني در زمينه انيميشن و با مساعدت  سازمان ها و نهادهاي مرتبط كه حمايت از اين حوزه دغدغه  واقعي و نه مقطعي آن هاست اميدواريم بتوانيم با رفع موانع موجود  كه بيشتر آن ها هم غيرمالي است در يك زمان معقول  جاياه مناسبي  در زمينه هاي مختلف توليدي تجاري و هنري در عرصه هاي ين المللي پيدا كنيم اميدواريم اين پروژه  و فعاليت هاي مشابه  با حمايت هاي مركز مطالعات  انيميشن حوزه هنري گامي موثر در جهت نيل به چنين هدفي باشد.

در متني از منصور انوري كه درباره رمان خود كتاب جاده جنگ گفته است هم مي خوانيم:

چهارده ساله بودم كه ماجرايي واقعي را در جايي خوندم كه تا مدت ها ذهنم را به خود مشغول كرده بود . داستان از اين قرار بود كه به يك راننده كاميون كه به استخدام متفقين درآمده  تا به روس ها  آذوقه برساند محموله شكري  سپرده مي شود. در آن روزگار قحطي قيمت يك من شكره پنجاه تومني  يعني به اندازه  حقوق يك ماه اين راننده بوده است. آن راننده كيسه هاي شكر را در آب انباري خالي  را به آتش مي كشد تا ردي از خود به جا نگذرد بعد با چهاپايي دبه دبه آب شيرين آن آب انبار  را به جايي ديگرديگر انتقال مي دهد از آن آب نبات  توليد مي كند كه همين ثروت عظيمي را براي او به همراه مي آورد  آن ماجرا سال ها  در ذهن من بود  تا اينكه در ادامه فيلمنامه هايي كه براي تلويزيون  استاني يا كشوري مي نوشتم  فيلمنامه  سال هاي انتظار را با جرقه  اوليه  به نگارش درآوردم و بعدها نيز براساس  آن رمان جاده جنگ را آغاز كردم.

گفتني است، شماره هفدهم  دوهفته نامه تحليلي و خبري مجله شبكه هنر ويژه دي ماه سال جاري با مطالبي همچون منصوري انوري، شاهين فرهت، داوود اميريان و ... از سوي حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي منتشر شده است.

 

 

 

چهارشنبه 5 بهمن 1390 - 15:2


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری