چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 0:49
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

پاي منبر معرفت

 

روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان كردستان

 

تبليغ عاشورايي

 

 

محرم ، ماه تجديد حيات اسلام و دهه عاشورا فصل ريزش باران رحمت بيکران الهي و بهار معرفت عترت نبوي است . ايمان و اخلاق وارزشها در سايه فرهنگ عاشورايي تقويت مي شود و کفر و نفاق ظلم وگناه به سدت تضعيف مي گردد ، نام پيشواي شهيدان ، مشعلي است که راه را روشن مي سازد و شرک و ظلو و نفاق از آن مي گريزد .

عالمان دين و مبلغان اسلام دو برنامه مهم را در اين ماه پر برکت دنبال مي کنند :

-          برنامه تعليم و تفسير حقايق دين

-          برنامه اصلاح و تهذيب اخلاقي جامعه  

 هر سال خورشيد پر فروغ حسيني و چراغ هدايت عاشورا برآفاق زندگي بشريت نور مي پاشد و از قلب شهرها تا اعماق روستاها را تحت تأثير شگفت انگيز خويش قرار ميدهد . براساس وظيفه الهي ، روحانيت و طلاب حوزه هاي علوم اسلامي ، لز فرصت الهي ماه محرم بهره مي گيرند و فعاليت تبليغي ، آموزشي و تربيتي خويش را در شهرها و روستاها و در همه مراکز تجمع مسلمين ، آغاز مي کنند .

 1- اقامه نماز جماعت 2- اقامه عزاي سالار شهيدان و تبين فلسفه قيام حسيني ، 3- تبليغ پيام قرآن و علوم قرآني 4- برگزاري جلسات شناخت تاريخ صدر اسلام و عبرت هاي عاشورا 5 – آموزش احکام دين 6- برگزاري جلسات دعا و شرح احاديث معصومين (ع) از کارهاي عمومي مبلغان گرامي است .

  روحانيون اعزامي با ياري مديران مساجد و هيئات مذهبي ، انجمن هاي اسلامي و افراد متدين در جاي جاي ايران و جهان اسلام مجالس سخنراني تشکيل مي دهند و در زمينه عقايد ، اخلاق ، تاريخ اسلام ، احکام شرعي ، آداب معاشرت اسلامي و مسائل سياسي مورد نياز روشنگري مي کنند . نقش اين مجالس در تقويت دينداري ، شبهه زدايي ، اميد بخشي و آگاهي آفريني و تحکيم عدالت و اخلاق و تجديد حيات ديني جامعه و در يک سخن در اقامه معروف ها و کاهش منکرات قابل انکار نيست .

هدف اصلي در همه اين تلاشها ، ايجاد رابطه بين خدا   و بندگان او وتقويت وتحکيم اين ارتباط است . شياطين دروني بيروني ، هميشه مي کوشند ، بندگان خدا را از پيمودن مسير تکامل و تقرب به آستان قدس ربربي باز دارند .

حوزه هاي علوم اسلامي و مبلغان و مبلغات ديني وظيفه دارند در فرصت هاي مناسب ماه محرم به ياري بندگان خدا برخيزند و آب زلال قرآن و حديث را به تشنگان جامعه بشري برسانند ، قصد قربت و انگيزه معنوي ، تواضع و فروتني ، دانشوري و هنرمندي ، برنامه و تلاش و تکاپوي بيشتر ، ضامن اثر گذاري عميق تر مبلغان گرامي است .

 

حجت الاسلام عليرضا کاوه

سرپرست اداره تبليغات اسلامي بانه

 

سه‌شنبه 27 دی 1390 - 9:17


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری