سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 21:44
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ضياء آراسته

 

پيام محراب

 

پيام محراب /مهرماه 90 / شوال و ذيقعده 1432

تهيه و تنظيم : حسين فتحي

چاپ و تيراژ : اول / 10000 نسخه

ناشر : موسسه هنر و ادبيات هلال

 

موسسه هنر و ادبيات هلال در ابتداي كتاب پيام محراب بيان مي‌كند كه مهر است و باد مي‌وزد ، آواز برگهاست ، اشارت به مرگهاست ، سمفوني بزرگ خزان و درخت‌ها ، در دست بادها نت آواز برگهاست. اين مقدمه مي‌افزايدكه اصلاً چه فرق مي‌كند تاريخ را مطابق تقويم شمسي كن ، يا ماه را نگاه كن،‌ آنگاه محكم بگير نبض زمان را و لمس كن ، و رود مدام رفتن را ... شوال را شهادت خورشيد صادق است ،‌ شوال را چراغ هزاران شقايق است ، هر كس دلش طريق جنون را موافق است ، هركس كه هم قبيله دلهاي عاشق است ، هركس دلش بهار خيال محمد است ، محو خيال صادق آل محمد است .

موسسه هنر و ادبيات هلال يادآور مي‌شود كه وجود نوراني امام صادق ( ع ) بود كه امثال بوحنيفه و مالك بن انس نيز كه خودساخته و برتراشيده منصور دوانيقي بودند ، در مقابل علم الهي و حجت بالغ و بيان قاطع او ، زبان به عجز گشودند . سرانجام منصور دوانيقي و دشمنان نتوانستند عظمت آن امام شريف را تاب آوردند و او را نيز به حيله و فتنه مسموم كردند ، غافل از آنكه به ديواري كوتاه نتوان فراروي خورشيد را بست و شاهدان معصوم ، چشمه‌ساران همواره جوشان پرودگار هستند .

موسسه هنر و ادبيات هلال مهرماه را زايش مهر مهرگان نيز مي‌داند كه تازيان را شمس‌الشموس است و تاجيكان را شاه فرمند طوس ، و با همين مهرماه ،‌ ميلاد خواهر معصوم مهر نيز هست ، حضرت فاطمه معصومه كه كريمه اهل بيت عصمت است و دختر عالمه فاطمه است ، همچنان مادر خود ، عالمه است . اين موسسه در پايان مقدمه بيان مي‌‌كند كه آنان كه به نور حجت هشتم ، چشم‌هاي دلشان شفا گرفته است ،‌ به روشني مي‌دانند كه كه وجود مقدس امام رضا ( ع ) و تجلي حرم قدس رضوي در ايران بزرگترين لطف و مرحمتي است كه خداي بزرگ در حق مردمان اين سرزمين كرده است ،‌ خاك و آب و درخت و هواي اين سرزمين ، در اتصال با اين حجت پرودگار به آسمان پيوند  خورده است، امامي كه در مسير عبورش ، سنگ‌هاي كوه را بركت بخشيد و ضامن آهويي به نام ايران بزرگ شد .

شماره 43 پيام محراب از تاريخ جمعه 1 مهرماه 90 / 24 شوال تا تاريخ شنبه 30 مهر / 24 ذي‌القعده را در خود جاي داده است .

در حديث  و پرسش جمعه 22 مهر 90 / 16ذي القعده مي‌خوانيم :

-        امام باقر ( ع ) مي‌فرمايد : هنگامي كه قائم ما قيام كند دست رحمت خود را بر سر بندگان مي‌گذارد و با آن ، عقل‌هاي آنها را از پراكندگي نجات داده و متمركز مي‌سازد ، و قدرت تفكر و انديشه آنها را بالا مي‌برد و كامل مي‌گرداند .

-        زنان يا مرداني كه در كنار خيابانها و پياده‌روها نشسته و براي مردم فال مي‌گيرند و از گذشته و آينده خبر مي‌دهند ،‌آيا كار آنها مشروعيت دارد ؟ و پول دادن به آنها جايز است ؟

-        پاسخ : آيت‌الله خامنه‌اي : كهانت حرام است

-        آيت‌الله مكارم : كار آنها اشكال دارد و نبايد پولي به آنها داد .

-        آيت‌الله بهجت : مشروعيت ندارد .

-        آيت‌الله صافي : عمل مذكور جايز نيست و پول دادن در مقابل آن تضييع مال و گرفتن پول هم اكل مال به باطل و حرام است .

-        آيت‌الله تبريزي : فال اعتبار ندارد و اگر مشتمل بر كذب باشد حرام است و نمي‌شود بعنوان اجرت به آنها پول داد.

-         پيام محراب /مهرماه 90 / شوال و ذيقعده 1432شماره 43 ، تهيه و تنظيم حسين فتحي در چاپ اول خود با شمارگان 10000 نسخه توسط موسسه هنر و ادبيات هلال انتشار يافته است .

 

 

 

دوشنبه 26 دی 1390 - 8:56


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری