دوشنبه 5 فروردين 1398 - 13:3
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

يادداشت

 

حجت الاسلام سيدنورالله موسوي‌نيا
مديركل تبليغات اسلامي استان بوشهر

 

سلام بر اربعين سالار آمر به معروف و ناهي از منکر

 

 با چه جملاتي مي توان سلام و درودي بر اربعين سالار آمر به معروف و ناهي از منکر گفت؛ يقيناً زيباتر از سلام  آغازين زيارت اربعين نتوان جست.

سلام بر ولي و حبيب خاص خدا. سلام و درود بر خليل و گزيده خدا، درود بر برگزيده خدا و فرزند بنده خاصّ خدا،   سلام بر حسين مظلوم و شهيد. سلام بر آن اسير غم و اندوه و مصايب سخت عالم.

 چهل روز دردهاي غم بار مملو از بزرگي اهل البيت پس زلزله اي عظيم براي پيروانت رقم زد. چهل روز باران اشکبار چشم ها نيز نتوانست آلامي بر زخم هاي شيعيانت باشد.

چگونه توصيف دردهاي اهل البيتت را بشنوم و فدايي نشوم؟ چگونه روز نبرد اصحاب برگزيده ات متصور شوم و از دوستان زمانه ات تولي نجويم و همچون عباس و حر و زهير و حبيب براي ولي زمانه ام نباشم.

چگونه مي توان از سنگدلي دشمنان منافق و مشرک زمانه ات  گفت و از يزيد زمانه مان تبري نجست و هنوز هم همچون شمر و شبث عمر سعد بود.

با وجود واقعه ي بصيرتي عاشورا جاي بس عجب است که به دوست و دشمن نتوان رسم؟

اربعين تجلي  ايستادگي و مقاومت در برابر مصائبي است که جز عزت و بزرگي در آن نمي توان جستجو نمود.

اين روز بسيار اهميت دارد، به نحوي که در حديثي از امام حسن عسکري (س) آمده: خواندن زيارت اربعين يکي از نشانه هاي مومن شمرده مي شود. اميد است با قرائت و تدبر در زيارت اربعين از مومنان واقعي به حساب آييم و به فرمايش آن بزرگ، مايه ي عزت براي اهل بيت باشيم نه سر افکندگي آنان.

و در آخر در مقام حسين (ع) همين بس كه در زيارت اربعينش خطاب به جدشان محمد مصطفي (ص) و پدر بزرگوارشان حضرت علي (ع) و مادر گراميشان فاطمه (س) مي گوييم كه خداوند عزاداري شما را در رثاء حسين (ع) قبول فرمايد.

 

 

 

 

 

يكشنبه 25 دی 1390 - 8:28


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری