يكشنبه 11 خرداد 1399 - 14:52
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

اميد زماني

 

برترين هاي انتشارات اميركبير

 

برترين كتاب هاي  انتشارات اميركبير وابسته به سازمان تبليغات اسلامي در شاخه روانشناسي و تربيت

 

پرورش کودک کم توان ذهني

نويسنده: كلود دلا كورتياد

مترجم: افسانه وارسته فر

معرفي كتاب: کتاب فوق در سال ۱۹۸۸ ميلادي به زبان فرانسه به چاپ رسيده ، کتابي است که عملا نشان مي دهد چگونه مي توان به کودک کم توان ذهني آموزش داد تا بهترين تطبيق را با محيط خود داشته باشد .

 

از رويا تا خودشناسي

گردآورنده: كارل گوستاويونگ

مترجم: نوشين فروتن

معرفي كتاب: از موضوعات مورد علاقه انديشمندان و علاقمندان ، آگاهي به فنون تعبير رويا و کيفيت اين عمل پيچيده و مرموز است . در اين کتاب يونگ با استادي هر چه تمامتر به شيوه هاي تعبير رويا و سمبولهاي رويا و رابطه آن با واقعيت زندگي ميپردازد . خواندن اين اثر براي پژوهشگران روح آدمي بسيار مفيد و مؤثر خواهدبود.

 

کابوس، روانشناسي و زيست شناسي روياهاي ترسناک

نويسنده: ارنست هارتمن

مترجم: ياور دهقاني هشتچين

معرفي كتاب: نخستين توصيف جامع از خواب ، رويا ، کابوس ، دهشتهاي شبانه و توضيحاتي درباره اينکه چه کساني دچار آن مي شوند ، چرا کابوس رخ مي دهد ، معني آن چيست و … . اين کتاب اطلاعات مجذوب کننده اي در موارد فوق به خواننده مي دهد که او را بسيار شگفت زده مي کند .

 

اصول و فنون اجراي مصاحبه (استخدامي ، ارزشيابي و باليني)

نويسنده: محمد ساعتچي

معرفي كتاب: در زمان معاصر ، استفاده از فنون مختلف مصاحبه استخدامي ، مصاحبه ارزشيابي و مصاحبه باليني به ترتيب براي استخدام داوطلبان مورد نياز سازمان ها ، براي فراهم آوردن امکانات آموزشي يا ارتقاي کارکنان واجد شرايط به پستهاي بالاتر و به منظور تشخيص نوع و ميزان اختلالات رفتاري و پريشاني هاي رواني به آن پايه از اهميت رسيده که بدون آگاهي از اصول و فنون مصاحبه نم يتوان انتظار داشت کارکنان واجد شرايطي وارد يک سازمان شوند .

 

چگونه مي‌توانيد فکر ديگران را بخوانيد( استفاده از چهار کد ارتباطي براي خواندن فکر ديگران)

نويسنده: ليلين گلس

مترجم: لعيا موسايي

معرفي كتاب: اثر حاضر در سه فصل جمع‌آوري گرديده است که فصل اول عنوان هنر و علم خواندن افکار ديگران را دربرگرفته است . در اين فصل مطالبي چون : آزمون اينکه « چه قدر مي‌توانم افکار ديگران را بخوانم » ، چرا خواندن افکار مردم اين قدر مهم است ؟ ، اصول خواندن افکار ديگران و بالا بردن مهارتهاي خواندن فکر ديگران ، مورد بررسي قرار گرفته‌اند . فصل دوم به چهار کد ارتباطي چون : شناخت کد سخن ، کد آوايي ، کد زبان اندام و کد حرکات چهره اشاره شده است . فصل پاياني اين کتاب به استفاده از کدها براي تشخيص نوع شخصيت افراد و شناخت چهارده نوع شخصيت افراد اشاره کرده است .

 

تمدن و ناخشنوديهاي آن

نويسنده: زيگموند فرويد

مترجم: خسرو همايون پور

معرفي كتاب: اگر کسي فرآيند رشد تمدن را اجتناب ناپذير بداند و مثلاً بگويد تمايل به برقراري محدوديت بر زندگي شهواني و آرمانهاي بشردوستانه براي دستيابي بر انتخابي طبيعي، خود نوعي رشد است که نميتوان از آن روي گرداند، پس به سود ماست که در برابر آنها به مثابه الزامات طبيعت سر تسليم فرود آريم… اما ميدانم افرادي هستند که به اين شيوه نگرش معترض اند… اينک به نظر من پرسش سرنوشت سازي که در برابر بشريت قرار دارد اين است : رشد فرهنگي از طريق غريزه تجاوزگري و خودويرانگري، تا چه اندازه مي تواند ناگواريهاي زندگي مشترک انسانها را از ميان بردارد؟ شايد به همين جهت بايد به زمان حاضر توجهي ويژه مبذول داشت. انسان آنقدر بر نيروهاي طبيعت غلبه يافته است که به آساني بتواند به ياري دستاوردهايش، آخرين همنوع خود را نابود سازد. همه مردم بر اين نکته واقفند و بخشي از نگرانيها، ناکامي ها و تيره روزيهايشان، از همين بابت است – فرويد.

 

قدرت نيمه هشيار شما ( چگونه آن را بسازيد تا براي شما کار کند )

نويسنده: چارلز سيمونز

مترجم: فريده جمشيدي

معرفي كتاب: هر انساني به طور بالقوه از توانايي هاي نهفته فراواني برخوردار است که معمولاً به کار گرفته نمي شود . در اين اثر ضمن شناساندن اين استعدادها روشهاي مناسبي ارائه داده مي شود تا در مراحل مختلف زندگي بتوانيم از آنها در جهت رشد خود استفاده کنيم .

 

بچه هاي خوب ، پرورش بد

نويسنده: محمد طاهر معيري

معرفي كتاب: اثر فوق ، کتابي است درباب مسائل و آداب تعليم و تربيت جامعه و عواملي که بر روي آن اثر گذار هستند . در اين کتاب عواملي که در شکل گيري شخصيت انسان مانند وراثت ، محيط ، تربيت خانوادگي و شيوه هاي آن تأثير گذارند مورد بحث قرار گرفته است .

 

 

تاريخ آموزش و پرورش اسلام و ايران

نويسنده: علي محمد الماسي

معرفي كتاب: در کتاب فوق ، تحول تعليم و تربيت در برخي از سرزمين هايي که در امر تعليم و تربيت از شهرت بيشتري برخوردارند مورد مطالعه قرار مي گيرد . بررسي در اين زمينه ، از شرق جغرافيايي آغاز مي شود و تا غرب ادامه مي يابد . بنابراين ، مللي که بيش از ديگران از نظر تعليم و تربيت زبانزدند مثل چيني ها ، هندي ها ، ايراني ها ، عرب ها ، مصري ها ، يوناني ها و رومي هاي باستان ، ملل اروپاي پس از ميلاد مسيح ، ملل اسلامي ، ملل اروپايي متأثر از تمدن هاي شرقي و اسلامي در دوره هاي مختلف از جمله قرون وسطي و رنسانس تا عصر حاضر ، ايران اسلامي پس از استقلال سياسي و رهايي از سلطه خلفاي اموي و عباسي ـ که جايگاه حفظ و پررش اسلام اصيل و پيرو ولايت بود ـ و به موازات آن وضع تعليم و تربيت در جهان اسلام ، مورد بررسي قرار مي گيرد و تا عصر حاضر ادامه مي يابد .

 

روان‌شناسي بازي

نويسنده: قاسم عسکري‌زاده

نوبت چاپ: اول-1390

تعداد صفحات: 282

قيمت: 48500ريال

معرفي كتاب: درحالي که برخي بازي را بي‌ارزش و بي‌نتيجه و حتي وقت تلف کردن مي‌دانند، تحقيقات نشان مي‌دهد که بازي بزرگ‌ترين، بي‌نظيرترين و کوتاه‌ترين جاده‌ي يادگيري کودکان درباره‌ي جهان است. کتاب حاضر با هدف تبيين علمي نقش بازي در سلامت جسماني، بهداشت رواني و پرورش قواي خلاقه‌ي کودکان نگاشته شده و براي استفاده دانشجويان، والدين، روانشناسان و متخصصان کودک تدوين گرديده‌ است.

برخي از تاليفات ديگر نويسنده اين کتاب به شرح زير است:

ايمني کودک، راهنماي انتخاي اسباب‌بازي، کودکان طبيعت و زمين بازي و …

 

اصول روانشناسي ( دو جلدي )

نويسنده: نرمان ل . مان

مترجم: محمود ساعتچي

معرفي كتاب: مجموعه مذکور در دو جلد تدوين گرديده است . در جلد اول مطالبي پيرامون علم روانشناسي ، مطالعه علمي رفتار ، اورگانيزم آدمي ، تفاوتهاي فردي و اينکه چگونه اين تفاوتها به وجود مي آيند ، ماهيت و اندازه گيري هوش ، تفاوتهاي موجود در هوش ، انگيزش ، احساس و هيجان ، تعارض و سازگاري ، ماهيت و ارزيابي شخصيت و منشأ و اختلالات شخصيت مورد بررسي قرار گرفته است . فرآيند و اساس يادگيري ، بياد آوردن و فراموش کردن ، فکر کردن ، ارتباط و زبان ، توجه کردن و درک کردن ، رفتار اجتماعي و کارآيي استعدادها و هوش و علاقه ، موضوعهاي مورد بحث در جلد دوم مي باشند .

 

 

 

چهارشنبه 21 دی 1390 - 10:41


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری