جمعه 15 اسفند 1399 - 20:4
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ريحانه فتحي ثاني

 

شبكه هنر منتشر شد

 

شماره شانزدهم دو هفته نامه تحليلي، خبري «شبكه هنر» حوزه هنري وابسته به سازمان تبليغات اسلامي، منتشر و پخش شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين شماره از شبكه هنر در نه بخش با عنوان هاي خبرنامه، تئاتر، باران غدير، سينما، تجسمي، عكس، موسيقا، پرونده ويژه و استان به ارائه مطلب پيرامون هنر مي پردازد.

در خبرنامه اين نشريه درباره فرازي از سخنان مقام معظم رهبري درباره ايام سوگواري ماه محرم، جلوگاه هنر قدسي، رقابتي نزديك ميان فيلم سازان جوان، دومين همايش بين المللي باران غدير در شيراز به كار خود پايان داد مي خوانيم.

در بخش تئاتر هم درباره نيم نگاهي بر هشتمين دوره جشنواره سراسري تئاتر ماه، هلال ماه كامل شد، مروري بر تئاتر خياباني جشنواره و جوايز اهدا شده و چهار جايزه براي «خاله سوسكه»  را از نظر مي گذرانيم.

در بخش باران غدير هم مطالبي همچون گردهمايي شاعران كشورهاي اسلامي در همايش باران غدير، باران رحمت غدير، شاعران حاضر در همايش باران غدير از شخصيت امام علي گفتند و ادبيات آييني در عرصه بين الملل را مي خوانيم.

در بخش سينما هم از سريال تلويزيوني دا رسما آغاز به كار كرد، پيوند نسل جديد به هشت سال دفاع مقدس، ميركريمي و روايتي از سرداران بي ادعا و دا مقدمه اي براي تصوير سازي جنگ با انيميشن سخن به ميان آمده است.

در انتظار رنگ، اين زندگي يك بچه شيعه است، گزارشي از پنزدهمين نشست نقد مركز تجسمي و روزهاي تازه براي نقاش شدن را در بخش تجسمي مي خوانيم.

به بهانه نمايشگاه عكس هنرجويان خانه عكاسان،هفتمين پاتوق هنري توسط خانه عكاسان ايران برگزار شد، نمايش عكس هاي عاشورايي در خانه عكسان برگزار شد و همگام با عكاسي روز جهان، هم مطالب بخش عكس را تشكيل مي دهند.

همراه با محسن نفر به بهانه انتشار رديف هفت دستگاهي، مردماندگار موسيقي ايران،‌كتاب رديف موسيقي ايراني هم در بخش موسيقا آمده است.

چگونگي برگزاري تعزيه در گفت و گو با منصور ابراهيمي، جستاري در ساختار تعزيه، گفت و گو با شهرام گيل آبادي درباره چگونگي و چرايي تعزيه  و نمايش آييني در آن سوي مرزها در پرونده ويژه آمده است.

در بخش استان هم درياري متبرك به نام امام رضا (ع)، فعاليت هاي حوزه هنري خراسان رضوي در سالهاي 89 و 90، يادداشت جواد رفائي رييس حوزه هنري خراسان رضوي و كاركاتورهايي كه شوخي مي كنند آمده است.

گفتني است، شماره شانزدهم دو هفته نامه تحليلي، خبري «شبكه هنر» حوزه هنري وابسته به سازمان تبليغات اسلامي، منتشر شده است.

 

 

چهارشنبه 14 دی 1390 - 14:19


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری