جمعه 20 تير 1399 - 17:28
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

اميد زماني

 

گزارش همايش تبيين ابعاد شخصيت فرهنگي هنري مقام معظم رهبري و آيين رونمايي از كتاب "قايق راندن به سوي اقيانوس

 

 به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي ، در همايش تبيين ابعاد شخصيت فرهنگي هنري مقام معظم رهبري و آيين رونمايي از كتاب "قايق راندن به سوي اقيانوس" كه در آن آيت الله ناصري نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد، استاندار، رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان يزد و جمعي از هنرمندان شركت داشتند،محسن مومني‌شريف، رييس حوزه هنري گفت: پيروزي جمهوري اسلامي ايران منحصر به زمان ما نبود بلكه حاصل مجاهدت‌ها، رشادت‌ها و شهادت‌هاي علماي شيعه است كه امروز ثمر داده و اين امانت بزرگي است.

 او با اشاره به استقبال مردم يزد از مقام معظم رهبري، گفت: چنين استقبالي و برگزاري مراسم سالروز ورود رهبري به استاني، در تاريخ بي‌سابقه است.

 او ادامه داد: رهبري واجد خصايل والاي انساني است و آنچه در دين اسلام به عنوان ارزش معرفي شده، در وجود ايشان نمايان است.

 مومني‌شريف ادامه داد: يكي از خصايل ايشان ظريف انديشي است و توجه ايشان نسبت به آنچه امروز آن را هنر مي‌شناسيم، .

 او يادآور شد: زماني ‌كه هنر از جامعه ما دور افتاده بود، امام خميني (ره) در بهشت زهرا گفتند كه ما با هنر و سينما موافق ايم و مخالف فساد و فحشا در سينما و هنر هستيم. همچنين رهبري نيز به اين نكته توجه داشتند و براي جمع شدن هنرمندان در راستاي هنر به معناي واقعي، حوزه هنري تشكيل شد.

 اين مسئول خاطرنشان كرد: بر همين اساس مقام معظم رهبري بنيانگذار هنر  انقلاب اسلامي ست.

 مومني‌شريف با بيان اين كه رهبري هنر را تشريفاتي نمي‌دانند، ادامه داد: هنر از ديدگاه ايشان وسيع و جزو برجسته‌ترين موهبت‌هاي الهي است و معتقدند كه هر هنرمندي به تنهايي يك دنياست و هنر حتما بايد متعهد به ارزش‌ها باشد.

 او همچنين يادآور شد: مقام معظم رهبري معتقدند كه هنر از جنس دين است، اما غربي‌ها در طول 200 سال اخير همه چيز را تنزل دادند و هنر را نيز پايين آوردند.
 او همچنين با اشاره به گردآوري كتاب ارزشمند "قايق راندن به اقيانوس" بيان كرد: كار نويسنده اين كتاب، اقدامي ارزشمند است، اما آنچنان كه بايد مورد توجه واقع نشده است.

 رئيس حوزه هنري با بيان اين كه دستگاه تبليغاتي غرب در مورد ايران از دو مورد هراس دارد، افزود: معرفي دستاوردهاي ايران اسلامي و معرفي قانون اساسي كه ولايت‌فقيه در آن همچون نگيني مي‌درخشد دو عنصري است كه غرب از آن وحشت دارد و تمام تلاش خود را به كار گرفته تا ولي‌فقيه ديده نشود.

 مومني‌شريف خاطرنشان كرد: گاهي هنرمندان ما تحت تاثير تبليغات قرار مي‌گيرند و باعث مي‌شوند در مورد شناساندن رهبري به دنيا كوتاهي شود، اما بايد گفت كه كساني‌كه ما را از پرداختن به ارزش‌ها و از پرداختن به رهبري منع مي‌كنند، بارها كتاب‌هايي مانند بيهقي را كه از سفرهاي پوچ سلطان محمود غزنوي اثراتي را به وجود آورده‌، خوانده‌اند.

 رئيس حوزه هنري تاكيد كرد: همه ما در مقابل هنر مسئول هستيم و بايد اين وديعه الهي را به درستي و در مسير حفظ ارزش‌ها استفاده كنيم. وي بر قرار گرفتن هنر در خدمت ارزش‌هاي اسلامي تاكيد كرد.

 نويسنده كتاب قايق راندن به سوي اقيانوس نيز در اين مراسم طي سخناني بيان داشت: شخصيت رهبري داراي لايه‌هاي متعددي است و ايشان جامع‌الاخلاق هستند.

 حجت‌الاسلام مظفر سالاري اظهار اميدواري كرد اين كتاب مورد توجه قرار گيرد و همگان بتوانند در ركاب رهبري توفيق سربازي داشته باشند.

 در اين مراسم كه با حضور امام جمعه و استاندار ،رئيس سازمان تبليغات اسلامي استان يزد ، مديركل مجلس و امور بين‌الملل حوزه هنري، مديركل روابط عمومي وبين الملل ، مديركل امور حقوقي حوزه هنري، و جمعي از مسئولان و هنرمندان برگزار شد، از كتاب "قايق راندن به سوي اقيانوس" با موضوع سفر مقام معظم رهبري به استان يزد رونمايي شد.
 در حاشيه اين همايش، نمايشگاه عكسي با عنوان ماه تمام شامل عكس‌هاي برگزيده سفر پر خير و بركت رهبر معظم انقلاب به استان يزد، حماسه 9 دي و... برگزار شد.

 

چهارشنبه 14 دی 1390 - 14:15


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری