سه‌شنبه 6 خرداد 1399 - 5:28
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ضياء آراسته

 

كلاهي از گيسوي من

 

 

كلاهي از گيسوي من

نويسنده : علي موذني

چاپ و تيراژ : دوم 89 / 2500 نسخه

ناشر : سوره مهر

 

يال ، كلاهي از گيسوي من ، بچه تهران ، رنگ‌آميزي ، زنده در قاب ، آموزخوار و همچنين صدي فهرست عناوين اصلي بخش‌هاي كتاب « كلاهي از گيسوي من » را تشكيل مي‌دهد . داستان « كلاهي از گيسوي من » كتاب حاضر درباره دختري بنام عذرا است كه خانواده خود را با كوتاه‌كردن موهايش وارد ماجراها و جنجال‌هاي جديد مي‌كند و در در نهايت نيز تقلاهايش به نتيجه‌اي نمي‌رسد . در بخش از اين داستان مي‌خوانيم :

خود را از برابر نگاه خيره‌اش كنار كشيدم . دم باغچه ايستادم و آن برگ‌هايي از ياس را كه خشك شده بودند ، كندم. بعد لب حوض نشستم و  انگشتم را در آب چرخاندم و صورتم را در موج‌ها نگاه كردم . چشم‌هام را مي‌بستم و باز مي‌كردم تا قطره‌هاي اشكم در آب بيفتند . صداي چكيدشان را نمي‌شنيدم ، حتي وقتي گوشم را نزديك مي‌بردم ، از زير در بيرون را پاييدم . بعضي كفش‌ها ايستاده بودند و بعضي راه مي‌رفتند .

پدر گفت : « پاشو بيا تو . »

پايين پاي مادرم نشستم و بيست و پنج تا از گل‌هاي ريز سفيد پنج پر گوشه چادرش را شمردم . بعد كه ديدم پدر دم باغچه ايستاده و چانه‌اش را در مشت گرفته ،‌ رو به روي مادر نشستم . چشم‌هاش را باز كرد . گفت : « گريه نكن . يكي ديگه مي‌خريم . »

عذرا گفت : « موي يكي ديگه رو مي‌خوام چيكار ؟ »

گفتم : « مثل همون ؟ »

مادر دستي به موهام كشيد . گفت : « حالا هيچي نگو . »

عذرا گفت : « خب . » ...

كلاهي از گيسوي من نوشته علي موذني در چاپ دوم خود با شمارگان 2500 نسخه و با قيمت 1700 تومان توسط انتشارات سوره‌مهر به چاپ رسيده است .

 

 

يكشنبه 4 دی 1390 - 13:34


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری