سه‌شنبه 13 خرداد 1399 - 15:55
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

اكرم اماني

 

خداحافظ کرگدن (سفرهاي کرگدن)

 

 

- خداحافظ کرگدن (سفرهاي کرگدن)

- فريبا کلهر

- تصويرگر: گلناز محمودي

- کتابهاي شکوفه وابسته به انتشارات اميرکبير، چاپ اول 1390

- شابک: 9- 584- 300- 964- 978

- قيمت: 1750تومان

يکي ديگر از مجموعه داستانهاي سفرهاي کرگدن، خداحافظ کرگدن مي­باشد؛ که درباره­ي کرگدني است که دوست خودش چکاوک او را رها کرده و رفته و پرستويي که بالاي سر کرگدن است هر روز موقع بيدار شدن او تصوير چکاوک را در چشمان کرگدن مي­بيند و با خود مي­پرسد که چرا تصوير چکاوک در چشمهاي کرگدن است؟

روزها پرستو دنبال کرگدن مي­رفت و کارهاي او زير نظر داشت تا بتواند از چکاوک پي ببرد و در صبح يکي از همين روزها پرستو تصميم گرفت که خودش را به کرگدن معرفي کند:«يک روز صبح، پرستو روي شاخه­اي نشست و به کرگدن که خوابيده بود، نگاه کرد. بنظرش رسيد وقت آن است که خودش را به کرگدن معرفي کند. براي همين وقتي دو مرحله­ي بيداري کرگدن گذشت، قبل از آنکه با يک حرکت سريع از جايش بلند شود، پرستو روبه­رويش نشست و مؤدبانه خودش را معرفي کرد: من پرستو هستم!

کرگدن با خوشرويي گفت: چه خوب!

کرگدن که حيرت کرده بود نتوانست جواب بدهد. پرستو ادامه داد: من همه چيز را درباره­ي تو مي­دانم. از دوستي­ات با کلاغ­ها خبر دارم. و مي­دانم ازدرخت خرمالويت زياد دور نمي­شوي تا اگر چکاوک برگشت به راحتي پيدايت کند و . .  .» کرگدن مات و متحير مانده بود که پرستو چگونه از همه چيز او اطلاع داشت. پرستو مي­خواهد با کرگدن دوست شود اما کرگدن همش دنبال کلاغ­هاست و به او توجهي ندارد بالاخره پرستو تصميم مي­گيرد که دنبال گمشده­ي کرگدن بگردد، اما . . .

خداحافظ کرگدن براي گروه سني ج و د نوشته شده است.         

 

 

شنبه 26 آذر 1390 - 10:13


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری