چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 17:41
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

مونا ناصرپور

 

پرونده الکامپ بسته شد

 

گزارش اختتاميه نمايشگاه الکامپ 

 اشاره : هفدهمين نمايشگاه بين المللي الکامپ عصر روز سه شنبه 22 آذر ماه 90 با حضور رييس سازمان فناوري اطلاعات ايران ، معاون وزير صنعت، معدن و تجارت،معاون نوسازي و تحول اداري معاونت توسعه مديريت و منابع انساني رييس جمهوري، رييسبنياد بازي‌هاي رايانه‌اي كشور و رييس ستاد مديريت حمل‌ونقل و سوخت كشور درنمايشگاه بين‌المللي تهران برگزار شد. در اين دوره از نمايشگاه موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان توانسته است لوح تقدير حجاب برتر نمايشگاه را به خود اختصاص دهد .

 در ابتداي مراسم اختتاميه نمايشگاه الكامپ علي حكيم‌جوادي - رييس سازمان فناوري اطلاعات – هدف از برگزاري اين نمايشگاه را تقويت فضاي کسب و کار دانسته و ادامه داد : يکي از رويکرهاي ما اقتصاد دانش بنيان بود که نمايشگاه بر مبناي آن برگزار شده است .

جوادي در ادامه افزود : نمايشگاه هفدهم با وجود تمامي کاستي هايي که داشت با استقبال خوبي مواجه شده و با توجه به اين موضوع که در سال  " جهاد اقتصادي " قرار داريم ، برگزاري اين نمايشگاه توانست به عنوان يکي از پيشران هاي حوزه اقتصاد و تجارت باشد .

وي ادامه داد : با توجه به اينکه در سال اول برنامه پنجم توسعه اقتصادي کشور قرار داريم  ، سعي کرديم رويکرد ها و آثار مثبتي از نمايشگاه گرفته باشيم تا بتوانيم ردپايي از اين برنامه را در الکامپ داشته باشيم که چينش غرفه ها و برنامه ريزي ها بر اساس آن شکل گرفت . 

بهروز مينايي -  رييس بنياد ملي بازي‌هايرايانه اي  - با عذر خواهي از اين مطلب که اين بنياد نتوانست به دليل تداخل زماني اين نمايشگاه با دو نمونه مشابه خود در خارج از کشور در الکامپ شرکت کند ، افزود : فعاليت هاي ما در شوراي عالي اطلاع رساني بيشتر جنبه صيانت از زبان فارسي مي باشد و نرم افزار هاي متعددي از قبيل خطاياب زبان فارسي و ويراستيار را ارائه کرده ايم .

مينايي ادامه داد : کارگروهي مرتبط با سرگرمي ها و بازي هاي الکترونيکي با فرمان شوراي عالي انقلاب فرهنگي شروع به کار کرده است که چشم انداز بازي هاي رايانه اي تا افق 1404 را در هفته هاي آتي رونمايي خواهد کرد و واردات بازي هاي خارجي به داخل کشور را کنترل خواهيم کرد

مينايي افزود : اگربخواهيم در كشور رسانه‌هايي هم‌چون iptv داشته باشيم، بايد قسمتي از پهناي باند درنظر گرفته شده براي آن را در اختيار صنعت بازي‌هاي رايانه اي  قرار دهيم.

در ادامه محمدصادق مفتح - معاون وزير صنعت، معدن وتجارت – با اشاره به اين مطلب که بايد به دنبال توليدات صادرات‌محور باشيم افزود : هرچه زودتر بايد درصدد افتتاح نمايشگاه پرند باشيم زيرا نمايشگاه بين‌المللي تهرانبا محدوديت‌هايي در فضا و برگزاري مواجه است و به همين منظور بايد تمركز اصلي مابرروي توسعه‌ي نمايشگاهي باشد. اگر دنبال شفافيت اطلاعاتي و عدالت هستيمبايد راه‌حل‌هاي سيستم‌هاي الكترونيكي و جايگزين‌ نظام‌هاي مبتني بر it را هرچهزودتر توسعه دهيم تا به واسطه آن احتمال بروز خطرها نيز كاهش يابد.

سخنران بعدي در مراسم اختتاميه نمايشگاه احمد بزرگيان - معاون نوسازي معاونت تحول اداري رياست جمهوري– بود .

وي با اشاره به اين که شعاري در دولت دهم مبني بر هفت در 24 مي باشد افزود : اين شعار به منزله تلاش بيش تر است بايد سعي کنيم علاوه بر رشد 20 درصدي در بخش عمومي بايد در ميان دستگاه هايي که در راستاي دولت الکترونيکي مشغول کار هستند نيز رشد 75 درصدي براي شرکت در نمايشگاه داشته باشند .

بزرگيان ادامه داد : در نمايشگاه الکامپ امسال 180 خدمت به صورت آنلاين ارائه کرديم که بايد تا پايان سال به 200 خدمت در پخش تراکنشي برسيم .

وي ادامه داد : دولت الكترونيكيبه شرط شهر و شهروند الكترونيكي محقق مي‌شود كه در اين راستا بايد زمينه‌ها و پيشنيازهاي‌ اصلي و ضروري را فراهم كنيم و كاربران را به سمت استفاده از آن‌ها سوقدهيم.

در ادامه مراسم محمد رويانيان – رئيس ستاد مديريت و حمل و نقل و سوخت – به سخنراني پرداخت .

رويانيان با بيان اين مطلب که در کشور به جايگاهي در حوزه الکترونيکي دسترسي پيدا کرده ايم که توانستيم پرند فوق سري آمريکايي را با عمليات نفوذ در اختيار بگيريم که اين اقدام شايسته و اين عمليات اجرايي گامي در جهت توسعه ي بخش جنگ الکترونيکي خواهد بود .

رويانيان ادامه داد : در عصر معروف به انفجار اطلاعات به سر مي بريم و در اين راستا فرهنگي غالب خواهد شد که بيش ترين استفاده را از مناسبات الکترونيکي داشته باشيم .

در پايان مراسم اختتاميه نمايشگاه الکامپ از غرفه هاي برتر و صاحبان تکنولوزي در حوزه هايي هم چون خدمات بانکداري ، نرم افزار هاي سازماني ، توسعه تجارت الکترونيکي و ارتباطات ، حجاب برتر در نمايشگاه تقدير شد .

 

 

 

 

 

شنبه 26 آذر 1390 - 10:3


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری