دوشنبه 5 خرداد 1399 - 9:57
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

اكرم اماني

 

نيم نگاهي به خود خدايي شيطان گرايان

 

    

- نيم نگاهي به خود خدايي شيطان گرايان 

-حمزه شريفي دوست

- موسسه فرهنگي بهداشت معنوي عصر آگاهي، چاپ اول 1390

- شابک: 2-18- 6289- 600-978

قيمت: 2500 تومان

چنانکه ويل دورانت در تاريخ مشرق زمين يادآور شده است: گروه­هايي از انسانهاي بدوي، به علت نسبت دادن پديده­ هاي منفي به موجودات شرير (از جمله شيطان) قائل به نوعي دوگانه گرايي و ثنويت شدند و در کنار تعليمات انبياء به تعظيم و تجليل از  قدرت­هاي شر گرايش پيدا نمودند. آنها تصور مي­کردند امور منفي نمي­تواند از خداوند مهربان صادر شود و اين کارها بايد از مبدا شرارت به جهان خلقت سرايت کند. از همين جهت، براي جلب رضايت مبدا شرور، آيين­ هاي خاصي را ابداع کردند و در اين آيين­ها به اعمالي که با مبدا شرارت همخواني داشته باشد مبادرت ورزيدند. . .

گام دوم شيطان­گرايي که شيطان گرايي قرون وسطايي نام گرفته است؛ از شيطان، چهره­اي به عنوان «معلم آدم» و «راهبرد معرفت» و «راهنماي درخت دانش» تصوير مي­شود و به عنوان موجودي که مي­تواند علومي را به انسان بياموزد و راهبر انسان به دسته­اي از معلومات شود؛ مورد توجه قرار مي­گيرد. . .

شريفي دوست در کتاب نيم نگاهي به خود خدايي شيطان گرايان به اين مسأله پرداخته است و بعد از تاريخچه­اي کوتاه درباره­ي شيطان گرايان به عناويني همچون: دوره­ي انکشاف شيطان گرايي، جادوگري، شيطان گرايي مدرن، نگاهي به کتاب مقدس شيطان پرستان، موسيقي در مرام شيطاني، استفاده وسيع شيطان گرايان از نماد، هاليوود پيامبر شيطان پرستي و شيطان واقعي مي­پردازد. نگارنده درباره­ي جادوگري چنين مي­گويد: منابع تاريخي از قوم يهود، چهره­اي انس يافته با خرافات رايج و جادوگري گزارش مي­دهد. آنها از اين ابزار براي بهره­جويي بيشتر از متاع دنيا و تسلط بر دشمنان خود سود جسته­اند. . . رواج جادوگري در روزگار کهن، نه فقط در ميان مردان، بلکه در ميان زنان اسرائيل شگفت آور بوده است به گونه­اي که شيمعون بن شطح - قرن اول قبل از ميلاد – در يک روز 80 زن جادوگر را اعدام کرد. شريفي دوست معتقد است شيطان پرستي امروز، با مراسم و آيين­هاي جادويي ارتباطي نزديک دارد و اساساً جادوگري، محور و رکن آن محسوب مي­شود. توجه خاصي که شيطان گرايان به اعمال جادويي دارند، به عرفان رازآلود و جادويي کابالا برمي­گردد که از نظر تاريخي در همان گرايش عوام يهود به جادو و باور ايشان به تاثير اعمال جادويي ريشه دارد. نگارنده مي­گويد: شيطان پرستي امروزه در دو جريان و شاخه رواج پيدا کرده است: 1- سيتنيسم؛ که همان شيطان گرايي لاوايي است و با سرکردگي «آنتوان ساندور لاوي» شناخته مي­شود.

2- ستيانيسم؛ اين شاخه از سوي مايکل اکينو که دوست آنتوان لاوي بود، پايه ريزي شد.

نگارنده در ادامه به موسيقي در مرام شيطاني مي­پردازد و مي­گويد: تاکنون موسيقي متال و زير شاخه­هاي اين سبک، خدمت شاياني به جريان شيطاني نموده است. سبک متال بعلت ظرفيت بالا و همخواني و سنخيت بالايي که با سنت­ها و آداب شيطاني دارد، توانسته است در انتقال مفاهيم شيطاني و رضايت بخشي به مرام شيطان، چهره موفقي از خود به نمايش گذارد. از نقطه نظر محتوا و مضمون، ابتذال و خشونت جزء لاينفک درون مايه­هاي ترانه­هاي شيطاني است؛ پاره­اي از گروه­هاي موسيقي مشهور با شيطان پرستي ارتباطي ناگسستني دارند؛ به گونه­اي که بعضي از سران اين گروه­ها به دلايلي، نظير جنون جنسي، تجاوز به عنف، کتک کاري و افراط در مشروب خواري چند وقتي را پشت ميله­ هاي زندان گذرانده­اند. . .

شريفي دوست نهادهايي که شيطان گرايان جهت معرفي خود استخدام نموده­اند چنين نام مي­برد:

1- بافومت؛ اين نماد که در عرفان کابالا نيز جايگاهي دارد، بز ياقوچي به نام بافومت است که هم با جانور شاخ­دار يوحنا در کتاب مکاشفات يوحنا همانندي دارد و هم در اسطوره­هاي مصري خداي هوش و دانايي معرفي شده و آفرينش انسان بوسيله­ي چرخ سفالگري را به او نسبت مي­دهند.

2- سر بز در ميان ستاره پنج پر وارونه؛ ستاره پنج پر نماد ونوس الهه­ي زيبايي و عشق شهواني زنانه است.

3- 666 يا fff؛ عدد 666 که ششمين حرف حروف انگليسي است و متناظر عددي آن 666 مي­شود. اين عدد به گفته­ يوحنا در بخش مکاشفات يوحنا در کتاب مقدس «عدد شيطان» است.

4- صليب وارونه؛ اين نماد براساس تفکرات ضدمسيحي شيطان گرايان به نشان خصومت با دين مسيحيت و توهين به آن استفاده مي­شود.

5- دست شاخدار؛ دو انگشت برافراشته شده در اين نماد نشان از دو شاخ بز بافومت مي­باشد.

6- s شيطاني؛ اين نماد نشان اسلحه زئوس مي­باشد و بعضا آن را به نشان اولين حرف کلمه استفاده مي­نمايند.

7- ابلسيک؛ ابلسيک ستوني است با قاعده چهار ضلعي رأس هرمي، که سمبلي از رع خداي خورشيد در مصر بوده است و در اثر افزايش قدرت فراعنه به ممالک ديگر راه يافت.

8- صليب شکسته؛ اين نماد نيز در گروه­هاي شيطان گرا به نشانه­ي تمسخر و توهين به نماد دين مسيحيت بکار مي­ رود و آن را نشان از صليبي که شکسته شده است مي­دانند.

شريفي دوست معتقد است که يکي از پايه­هاي ترويج شيطان گرايي و بلکه قدرتمندترين ابزار تبليغي اين جريان، سينماي هاليوودي است. به گونه­اي که اگر اين مرکز فرهنگي نبود، هيچ گاه اين گرايش انحرافي نمي­توانست در ميان عموم به راحتي خود را موجه جلوه دهد. . .

امروزه مرکز مهمي همچون هاليوود که در عرصه سينما فعال و البته تاثيرگذار است، به عنوان يک پشتيبان جدي در خدمت فرقه شيطان گرايي انجام وظيفه مي­کند. اين ايفاي نقش به گونه­اي پررنگ است که عنوان «پيامبر شيطان پرستي» براي اين رسانه صهيونيستي، به هيچ عنوان دور از حقيقت نيست. ماهيت و ماموريت فرقه شيطان پرستي که امروزه در هاليوود تحت آيين و مکتب از آن تبليغ مي­شود، در محصولات هاليوودي انعکاس تام يافته است. آخرين بحث کتاب مربوط به آخرين کتاب شيطان مي­باشد.               ­   

 

 

شنبه 12 آذر 1390 - 9:49


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری