يكشنبه 18 خرداد 1399 - 6:55
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ضياء آراسته

 

از تبار مصطفي

 

از تبار مصطفي

نويسنده و تصويرگر  : مهدي شيرزادي – ياسمن ساماني

چاپ و تيراژ : اول 89 / 3000 نسخه

ناشر : حوزه هنري خراسان رضوي

 

مدير حوزه‌هنري خراسان رضوي در ابتداي كتاب بيان مي‌كند كه روايت است كه اميرالمومنين علي ( ع ) پياده به جهتي عزيمت نمود و ابوذر نيز در پي ايشان روان گشت . كمي بعد شخص ديگري به آن سو روانه شد . اما تنها ردپاي يك نفر را در مسير ديد . ماجرا را خدمت رسول‌خدا بازگفت و حكمت آنرا جويا شد . ايشان فرمودند : شيعه بايد چنين باشد ؛ پاي جاي پاي مولا بنهد . سيدجواد رفائي ادامه مي‌دهد كه در تاريخ اسلام اين گونه تبعيت از راه و روش انبياء انشگت شمار است كه سيره امام خميني  (‌ع ) چون نگيني درخشان در اطاعت از اجداد مطهرش بر حلقه زمان تابان گرديده است . رفائي ادامه مي‌دهد كه سختي راه و خيره‌گي دشمن‌  به چيرگي امام روح‌الله بدل نشد ، بلكه او در عمر پربركت خود با قيام عدل به ياري باري تعالي و مدد از تبار والايش طرحي نو درافكند . وي يادآور مي‌شود كه در كتاب حاضر به بررسي مختصري از سيره زندگاني سراسر نور رسول گرامي اسلام ( ص ) و امام راحل پرداخته شده است .

در بخشي از كتاب « از تبار مصطفي » مي‌خوانيم :

« عبدالله با كارواني عازم شام مي‌شود و در حالي گام در اين سفر مي‌گذارد كه ، آمدن فرزندي را از مدت ها پيش انتظار مي‌كشيد . آمنه ، اين رفتن را ناگوار مي‌داند و اشتياق آمدن فرزند را به يمن سلامتي عبدالله از ياد مي‌‌‌برد . انگار تقدير حكم ديگري كرده و حسرت ديدن چهره‌ي عبدالله براي آمنه و ديگران در دلشان مي‌ماند .  عبدالله در يثرب در بستر بيماري با ديدگاني منتظر و غريب جهان را بدرود مي‌گويد . و آمنه با فرزندش سرنوشتي ديگر را آغاز مي‌كند .

سيدمصطفي براي سرجا نشاندن مالكان و اربابان ، همراه اهالي به خارج از شهر مي‌رود . هاجر خانم ، آبستن است و چشم به راه تولد فرزند . زمان كندتر از هميشه مي‌گذرد و نيامدن سيد ، قرارش را مي‌‌‌برد .  قبل از اينكه خبري از پدر برسد ، فرزند سوم هاجر متولد مي‌شود . اسمش را روح‌الله مي‌گذارند . سيدمصطفي ديگر برنمي‌گردد ، او را بين راه خمين و اراك شهيد مي‌كنند ...  كاروانيان به غدير خم رسيده‌اند و حضور حجاج اجتماع كثيري از مردم را بوجود آورده است. اين آخرين حج پيامبر است كه از آن باز مي‌گردد . جبرئيل بر رسول حق نازل مي‌شود و پيام الهي را بيان مي‌دارد « آنچه كه از جانب خداوند فرستاده شده به مردم ابلاغ كن و اگرابلاغ نكني رسالت خود را تكميل نكرده‌اي » . و پيامبر خطبه غدير خم را مي‌خواند ... چند زماني نمي‌گذرد كه غم‌انگيزترين روز دنيا فرا مي‌رسد و پيامبر در آغوش اميرالمومنين (‌ع ) رحلت مي‌كنند . ... صبح دلگير روز يكشنبه ، چهاردهم خرداد ماه سال 1368 ، خبر رحلت امام (‌ره ) اعلام مي‌شود . يازده ميليون نفر جمعيت براي وداع با امام ( ره )‌ در تهران تجمع مي‌كنند . رسانه‌ها ، به طور بي‌سابقه‌اي شروع به ارايه تحليل‌هاي سياسي در مورد جانشيني امام ( ره ) مي‌كنند . در كمترين زمان آيت‌الله خامنه‌اي بعنوان رهبر انقلاب اسلامي انتخاب مي‌شوند ،‌كه اين امر موجب شگفتي و حيرت بسياري از دولت‌مردان و تحليل‌گران سياسي جهان مي‌شود . »

از تبار مصطفي به قلم مهدي شيرازي و تصويرگري ياسمن شيرازي در چاپ اول خود با شمارگان 3000 نسخه و با قيمت 2000 تومان توسط حوزه هنري خراسان رضوي به چاپ رسيده است .

 

چهارشنبه 2 آذر 1390 - 14:34


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری