شنبه 17 خرداد 1399 - 11:42
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ستاره سعادت

 

پرونده اي براي بورس كتاب در سوره مهر بسته شد

 

صدو سي و دومين شماره از نشريه تخصصي كتاب انتشارات سوره مهر ويژه آبان جاري از سوي انتشارات سوره مهر پيرامون پروند اي براي بورس كتاب، منتشر شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين شماره از نشريه شامل دو گروه با عناوين گزارش هاي اين شماره و نقد و نظر است.

در مطلب «پرونده اي براي بورس كتاب» با عنوان «اينجا راسته كتاب فروش هاست» مي خوانيم:

«صنف كتاب فروشي ها و بازار كتاب در ايران اولين بار در زمان تاسيس دارالفنون و با هدف تامين كتاب هاي مرد نياز دانشجويان اين مدرسه راه اندازي شد، اما بورس كتاب به شكل جدي و پر رونق آن از اوايل قرني كهحالا سال هاي پاياني اش را مي گذراند در خيابان ناصرخسرو تهران كار خود را شروع كرد بورسي كه حالا تنها نامي از آن باقي مانده و تعدادي كتاب فروشي كه هنوز در تلاشند تا يادگار آن روزها را زنده نگاه دارند.»

در بخش اين گزارش، تيزپروازان روايت  پرواز مي كنند، رونمايي اولين جلد از مجموعه خاطرات خلبان ها؛ جشني براي سروده هاي انقلابي، نخستين جشنواره شعر انقلاب پايان پذيرفت؛ زيرگنيدكبود منتشر شد، نجفي از صورخيال در شعر كودك گفت؛ خوانش در يك نشست، درباره داستان كوتاه و چندو چون آن؛ به دور از مناسبت، برنامه هاي سوره مهر در هفته كتاب اعلام شد؛  تقدير از خبرنگاران حوزه كتاب و كتابداران، برنامه هاي نهاد كتابخانه هاي عمومي براي هفته كتاب و از نسل فردا، چند نكته درباره مجموعه داستان «سرخي  من از تو» را مخاطبان اين نشريه مي خوانند.

در بخش نقد و نظر هم از فرمول نويسي تا داستان نويسي، درباره كتاب «گنجشك ها نقطه، گنجشك ها سرخط» را مي خوانيم.

در صفحه هشتم اين نشريه در باره بورس كتاب با عنوان «روزگاري اينجا بازار كتاب ايران بود» مي خوانيم:

«كوچه نايب در خيابان ناصرخسرو را تنها جايگاه باقي مانده كتاب معرفي مي كند. به توصيه كتابچي به سراغ كوچه نايب مي رويم؛ كوچه اي باريك  تنگ كه ابتداي آن با مغازه هاي لوام بهداشتي پر شده است . در انتهاي كوچه تابلوي مغازه نمايان مي شود.»

گفتني است، صدو سي و دومين شماره از نشريه تخصصي كتاب انتشارات سوره مهر ويژه آبان جاري از سوي انتشارات سوره مهر پيرامون پروند اي براي بورس كتاب، منتشر شده است.

 

 

 

چهارشنبه 2 آذر 1390 - 14:32


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری