شنبه 21 تير 1399 - 13:30
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

كتاب

 

ستاره سعادت

 

پرونده 131 سوره مهر نوشته شد

 

نشريه تخصصي كتاب انتشارات سوره مهر ويژه شماره 131 آبان جاي، از سوي انتشارات سوره مهرمنتشر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي، اين شماره با عنوان روي جلد پرونده : فروشگاه داري؛ تخصصي بدون متخصص، در مطلب اول به بازخواني جاي امن گلوله ها در روز خونين خرمشهر  مي پردازد كه در بخشي از آن مي خوانيم:

«مراسم اين کتاب در حالي در بيست و چهارمين روز از مهرماه 1390 برگزار شد که 31 سال پيش در چنين روزي خرمشهر به خونين شهر لقب گرفت و مي‌رفت تا آخرين نفس‌هاي خود را براي تسليم شدن در مقابل دشمن بعثي بکشد. بازخواني کتاب جاي امن گلوله‌ها از آن جهت در اين روز برگزار شد که بخش اعظمي از خاطرات روايت‌شده در اين کتاب مرتبط به وقايع 24 مهر 1359 در خرمشهر است. در ابتداي اين مراسم که در آن مرتضي سرهنگي، مدير دفتر ادبيات و هنر مقاومت حوزة هنري، عبدالرضا آلبوغبيش، راوي کتاب جاي امن گلوله‌ها و جواد کامور بخشايش، نويسنده کتاب و نيز دو تن از بانوان به نام‌هاي صباح وطن‌خواه و مژده اون‌باشي از بازماندگان مقاومت خرمشهر حضور داشتند، مهدي فروتن، رئيس فرهنگسراي انقلاب در سخنان کوتاهي با تشکر و قدرداني از قبول دعوت و حضور در اين برنامه و نيز خوشامدگويي به حضار گفت: « امروز فرهنگسراي انقلاب اسلامي آغازگر دور جديدي از فعاليت‌هايي است که با هدف بازخواني آثار فرهنگ ناب انقلاب اسلامي و مقاطع حساس آن انجام مي‌شود که جلوه‌هاي آن را مي‌توان در دفاع هشت‌ساله پيدا کرد.»

راه اندازي فروشگاه سوره مهر ساري، داستان دادشي ها در سوره مهر و انتشار اولين دايره المعارف قرآن با ساختار داستاني از مطالب آمده در گفت و گوي خبري به شمار مي آيد.

در ادامه مطالب با سيستم باز و بسته فروش كتاب آشنا مي شويم. در بخشي از اين مطلب آمده است: «فرق کتاب با ديگر کالاها چيست؟ آيا فروش کتاب بايد شکل و شيوه‌اي متفاوت با ديگر محصولات و کالاها داشته باشد؟

ملاحظات ويژه در فروش کتاب چيست؟ نکاتي که فروشندة کتاب لازم است به آن‌ها توجه کند چيست؟

اين سؤالات در قسمت‌هاي مختلف «پروندة فروش مهر»، که در چند شماره آمد، بررسي شد. آنچه در اين يادداشت بررسي مي‌کنيم سيستم باز و بستة فروش کتاب است. وقتي به کتاب‌فروشي‌هاي خيابان انقلاب مراجعه مي‌کنيد، مي‌بينيد برخي از آن‌ها ويتريني دارند و کتاب‌هايي را در آن‌ها به نمايش گذاشته‌اند؛ مانند کيف و کفش، که با ديدن ظاهر آن مي‌توانيد تصميم بگيريد آن را بخريد يا نه. در برخي مغازه‌ها مسئول يا فروشنده‌اي جلوي قفسه‌هاي کتاب مي‌ايستد و به محض ورود، در صورت خلوت بودن فروشگاه، از شما مي‌پرسد به دنبال خريد چه کتابي هستيد و اگر فروشگاه شلوغ باشد، بايد منتظر بمانيد تا نام کتاب را به مسئول مربوطه بگوييد.»24 مهر 59 در خرمشهر چه گذشت؟، وحي نامه مي آيد، داستان داداشي ها، كتابخانه ها ديجيتال مي شوند؛ گفت و  گوهاي اين شماره : درباره رمان دره گل سرخ و فروشگاه سوره مهر ساري و نقد و نظر با عنوان بارهستي از عناوين ديگر مطالب برگزيده آمده در اين نشريه به شمار مي  روند.

گفتني است، نشريه تخصصي كتاب انتشارات سوره مهر ويژه شماره 131آْبان جاي، از سوي انتشارات سوره مهرمنتشر شده است.

 

 

چهارشنبه 18 آبان 1390 - 14:20


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری