شنبه 21 تير 1399 - 11:48
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گزارش

 

بابك راكخواه

 

گزارش سفر رئيس سازمان دارالقرآن الكريم به استان البرز

 

رئيس سازمان دارالقرآن الكريم وابسته به سازمان تبليغات اسلامي به منظور تبادل‌ نظر با مسئولان قرآني و بازديد از مؤسسات قرآني و همچنين ديدار با مديركل و رؤساي ادارات و كارشناسان قرآني استان البرز و بحث و بررسي در مورد مسائل قرآني، به استان البرز سفر كرد.

در اين گزارش به بررسي خلاصه‌اي از بحث‌ها و تصميمات اتخاذ شده توسط سيدعباس مسعودي، مديركل تبليغات اسلامي استان البرز و مهدي قرهشيخلو رييس سازمان دارالقرآن و همچنين كارشناسان قرآني اين اداره‌كل مي پردازيم.

به‌گزارش روابط عمومي سازمان تببليغات اسلامي، حجت‌الاسلام سيدعباس مسعودي، مديركل تبليغات اسلامي استان البرز ضمن خير مقدم به رياست دارالقرآن كريم، گفت: تمام مجموعه تبليغات اسلامي استان البرز در خدمت فعاليت‌هاي قرآني است.

مسعودي با يادآوري سخن مقام معظم رهبري كه فرمودند استان البرز، ايران كوچك است، اظهار كرد: استان البرز با توجه به پيچيدگي فرهنگي و پراكندگي نوع طيف جمعيتي و نبود دستگاه متمركز جهت ارائه و تأييد صلاحيت مؤسسات قرآني با مشكل جدي در اين خصوص مواجه است كه اميدواريم با تشكيل شوراي مؤسسات قرآني اين مشكلات حل شود.

وي افزود: با توجه به پراكندگي نوع جمعيتي، فعاليت‌هاي قرآني بايد به صورت تخصصي و منطقه‌اي برنامه‌ريزي و اجرا شود.

حجت الاسلام مسعودي با اشاره به موقعيت استان البرز گفت: اگر بتوانيم در اين استان قدم‌هاي خوبي برداريم، مطمئناً شاهد نمود محسوس آن در كشور خواهيم بود و استان البرز استعداد و توانايي تبديل شدن به پايتخت قرآني كشور را قوياً داراست.

مدير كل تبليغات اسلامي استان البرز در پايان سخنان خود ضمن تقدير از رؤساي ادارت و كارشناسان قرآني تبليغات اسلامي استان البرز گفت: تلاش اين عزيزان در راستاي پيشبرد اهداف قرآني در استان قابل تجليل است.

قره‌شيخلو، رئيس سازمان دارالقرآن الكريم نيز درباره لزوم توجه به كيفيت در فعاليت‌هاي قرآني گفت: اميد است، برنامه‌هاي قرآني در سطح استان البرز، ضمن ارتقاي كمي، ارتقاي كيفي نيز داشته باشند. نبايد با توجه بيش از حد به كميت از كيفيت فعاليت‌ها غافل شويم و ارتقاي كيفيت يكي از نكات محوري است.

وي با اشاره به اهميت تعامل دستگاه قرآني با بخش‌هاي ديگر گفت: بايد نشان دهيم كه ما در سازمان، اهل تعامل با ديگران هستيم و از ظرفيت‌هاي موجود به نحو احسن استفاده كنيم.

رئيس سازمان دارالقرآن با برشمردن ويژگي‌هاي قرآني استان البرز گفت: يكي از ويژگي‌ها و ظرفيت‌هاي بسيار خوب استان البرز، وجود نيروهاي خوب و قاريان درجه اول كشوري است كه بايد از اين ظرفيت استان به نحوي شايسته با برنامه‌ريزي و تعاملي سازنده استفاده كرد.

قره‌شيخلو افزود: اميدواريم با روحيه قرآني كه از مدير كل تبليغات اسلامي و كارشناس قرآني استان البرز سراغ داريم، تعامل با دستگاه‌ها و نيروهاي قرآني بيشتر شود. تكثير نيروهاي قرآني كه از همه جهات به نحوي شايسته و علمي آموزش ديده باشند از نكات محوري سازمان دارالقرآن است و استان البرز اين ظرفيت را دارد كه نيروهاي قرآني خود را به صورت فرا استاني مورد استفاده قرار دهد.

قره‌شيخلو با اشاره به توليدات قرآني گفت: با توجه به اينكه خيلي از مردم وقت و حوصله حضور در جلسات قرآني را ندارند، بايد براي هر فرصت و ذائقه‌اي بسته آموزش قرآني طراحي و تهيه كنيم.

رئيس سازمان دارالقرآن در ادامه درباره مؤسسات قرآني مردم نهاد گفت: بايد طوري فرهنگ قرآني نهادينه شود كه خود مردم براي قرآن سرمايه‌گذاري كنند و آرزوي ماست كه مردم همانند ماه محرم كه براي مجالس سوگواري امام حسين (ع) نذورات مي‌دهدند در ماه مبارك رمضان نيز، روي جلسات قرآني سرمايه‌گذاري كنند.

وي در مورد راه‌اندازي انجمن خيرين قرآني اظهار كرد: انجمن خيرين قرآني به زودي با شعار «هر ايراني، يك خير قرآن است» براي ساماندهي و جذب خيريني كه مي‌خواهند در امور قرآني سرمايه‌گذاري كنند، تشكيل خواهد شد.

قره‌شيخلو با اشاره به بانك اطلاعات قرآني گفت: در حال تهيه نرم‌افزاري تحت وب هستيم كه اطلاعات جامع مجموعه اقدامات و فعاليت‌هاي قرآني در آن ثبت خواهد شد.

وي در پايان سخنان خود از مدير كل تبليغات اسلامي استان البرز و رؤساي ادارات و كارشناسان قرآني اين استان به جهت پيشبرد اهداف قرآني سازمان با وجود تمام كمبودها قدرداني كرد و گفت: ما آماده هرگونه تعامل و همكاري با استان البرز درباره فعاليت‌هاي قرآني هستيم و اميد است بتوانيم اين استان را به يك استان نمونه قرآني تبديل كنيم.

جواد ملازاده، كارشناس قرآني اداره كل تبليغات اسلامي استان البرز نيز در اين جلسه، ضمن ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي قرآني صورت گرفته در استان البرز گفت: در شش ماه اول امسال، طرح‌هاي آموزشي اين دارالقرآن به پايان رسيده و استان البرز به همراه استان تهران در سال 89، چهارمين استان كشور از لحاظ عملكرد قرآني است.

وي افزود: ارتقاي سطح قرآني استان، نيازمند بازوان حمايتي سازمان دارالقرآن الكريم است و با توجه به نگاه مثبت رئيس سازمان دارالقرآن به استان البرز، اميدواريم نگاه ويژه‌اي در تمام جهات به استان البرز شود.

گفتني است، اين ديدار يكشنبه، 15 آبان‌ماه در محل اداره كل تبليغات اسلامي استان البرز برگزار شد.

 

 

چهارشنبه 18 آبان 1390 - 10:17


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری

 

از اين نويسنده يا گزارشگر