سه‌شنبه 17 تير 1399 - 14:47
پر بازديدهاي اين گروه
  • موردي يافت نشد

گفتگو

 

مونا ناصرپور

 

اطلاع رساني آگاهانه و صادقانه، لازمه فعاليت رسانه اي

 

هجدهمين نمايشگاه بين المللي مطبوعات و خبرگزاري ها در حالي به کار خود ادامه مي دهد که همچنان اوضاع آب و هوا باراني و خنک است و بازديد کنندگان با شور و نشاط و علاقه خاصي براي بازديد از نمايشگاه از مناطق مختلف تهران به مصلا آمده تا از نزديک با فعاليت ها و مسئولين مطبوعات و رسانه ها و خبرگزاري ها اشنا شوند .
اين در حالي است که موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان در غرفه خود هم ميزبان هم خود از رسانه ها و مطبوعات مي باشد و هم پاسخگو سوالات بازديدکنندگان تبياني .

به گزارش روابط عمومي سازمان تبليغات اسلامي ، نمايشگاه همچنان مملو از بازديد کننده مي باشد ، در راستاي اهداف برگزاري نمايشگاه مطبوعات ارتباط رسانه با رسانه غرفه موسسه فرهنگي اطلاع رساني تبيان با مهماني در غرفه خبرگزاري مهر که يکي از خبرگزاري هاي مهم و غرفه هاي بسيار شلوغ و پر بازديد کننده در اين دوره از نمايشگاه مطبوعات مي باشد در پي رسيدن به اين مهم برآمده و به گفتگو با آقاي محسن محمدي مسئول روابط عمومي خبرگزاري مهر پرداخته است .

محسن محمدي مسئول روابط عمومي خبرگزاري مهر و روزنامه تهران تايم هدف از برپايي نمايشگاه مطبوعات را تعامل رسانه با مخاطب و رسانه با رسانه دانسته و با اشاره به اين نکته که امسال شرايط نمايشگاه مطبوعات و برنامه هايي که دارد تفاوت کرده است ادامه داد فضاي نمايشگاهي مناسب نيست و بايد براي رسيدن به اهداف نمايشگاه بسيار کار کرد و همچنين وي با توجه به اين نکته که بايد تعامل و ارتباط با رسانه هاي خارجي که در بخش رسانه هاي بين المللي نمايشگاه حضور دارند را بيشتر کرد اعلام کرد هدف از شرکت در اين نمايشگاه تعامل و ارتباط رسانه ها در بهار رسانه و ديگري ارتباط مخاطبين و مسئولين و عوامل اجرايي رسانه با هم است .

محمدي در پاسخ به اين سوال که اگر شما از مديران برگزاري اين نمايشگاه بوديد نمايشگاه را کجا برگزار مي کرديد گفت : اگر از مديران برپايي نمايشگاه بودم نمايشگاه را در استان ها برگزار مي کردم زيرا دسترسي به مطبوعات در تهران بسيار راحت تر صورت مي گيرد ولي اين يک ضعف در استان ها مي باشد و برگزاري نمايشگاه در استان ها باعث يک رونق فرهنگي براي کل کشور است .

وي ادامه داد : رسانه ها و مطبوعات استاني به دليل امکانات و شرايطي که در استان است ما نمي توانيم توقع کنيم که همه آنها در نمايشگاه شرکت کنند ولي اگر ما نمايشگاه را در استان ها برگزار کنيم اين مشکلات هم کم مي شود . وي ادامه داد تايم از 9 صبح تا 8 شب براي مسئولين غرفه ها زياد بوده و اگر مسئولين نمايشگاه تغييراتي در روش برگزاري نمايشگاه در نظر بگيرند حتما بازدهي بيشتري خواهد داشت .
وي در خصوص شعار نمايشگاه " جهاد اقتصادي ، توسعه کيفي و تذهيب رسانه" بيان داشت من موافق شعار نيستم اگر به شعار عمل بشه بهتره ، شعار شعار خوبي است ولي شعار بايد در عمل و محتوا و برنامه هاي رسانه ها باشد و به نظر من ما هنوز به اين شعار نرسيديم اين شعار مال نمايشگاه نيست ولي يک آغاز خوب براي يک بهار رسانه اي خوب است . و بايد در طول سال بهش جامع عمل پوشانده شود .وي به فرمايشات پيامبر (ص)که فرموده است «رسالتم اگاهي بخشيدن با صداقت است» اشاره کرد و افزود به اميد روزي که بتوانيم به مردم آگاهي با صداقت بدهيم نه به هر قيمتي آگاهي ببخشيم .

 

دوشنبه 9 آبان 1390 - 15:20


*نام:
*ايميل:
نظر شما:
* اختياری